صفحه نخست > امنیت سایبری > امنیت سایبری:
کارشناسان امنیتی شرکت Malwarebytes در ارتباط با عرضه نسخه جدیدی از کیت sundown هشدار داده‌اند. نسخه جدید برای آن‌که ارزهای مجازی را استخراج کند از پلتفرم‌های مختلفی استفاده می‌کند.
در پی هک شدن یک سایت مخفی در وب تاریک توسط اف‌بی‌آی، بحث‌های فراوانی در انگلیس بر سر نقض حریم خصوصی به راه افتاده است.
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور ایجاد نگاه زمینه ای و نه حاشیه ای به حوزه امنیت را در تمامی سازمان ها وارگان های کشور ضروری دانست.
حملات سایبری به لویدز بانک، بزرگ‌ترین بانک وام‌دهنده انگلیس، دسترسی مشتریان به وب‌سایت‌های بانکداری شخصی را قطع کرد.
آيا تا به حال به اين موضوع فکر کرده‌ايد که يخچال يا قهوه ساز شما می‌تواند به عنوان يک تهديد عليه شما به حساب بيايد؟
کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در حال تحقیقات از یاهو درباره دو مورد سرقت اطلاعات کاربران خدمات ایمیل این شرکت است.
یک برنامه ویرایش عکس های سلفی موسوم به Meitu که محبوبیت زیادی دارد، به علت جمع آوری اطلاعات خصوصی کاربران مورد انتقاد شدید قرار گرفته است.
نیویورک تایمز روزنامه معتبر و مشهور آمریکایی است، که مرکز آن در شهر نیویورک قرار دارد و هر روزه به طور هم‌زمان در ایالات متحده آمریکا و در دیگر نقاط جهان، چاپ و منتشر می‌شود. این روزنامه که یک حساب کاربری تدر توئیتر دارد مورد حمله هکران قرار گرفت و هک شد. هکر ها پس از هک کردن این حساب کاربری روی صفحه مزبور نوشتند: " پوتین به زودی به آمریکا حمله می‌کند."
یک گروه خرابکار مجازی از سرویس‌ها و خدمات گوگل برای اجرای ارتباطات فرمان و کنترل (C&C) به‌ منظور کمک به مانیتورینگ و کنترل کامپیوترهایی که قربانی‌ بدافزار شده‌اند اما مالکان آنها این موضوع بی‌خبرند، استفاده می‌کند.
قابلیت امنیتی اپلیکیشن‌های اندورید، امکان وجود بدافزارهای موجود در اپلیکیشن‌هایی که به‌تازگی دانلود شده‌اند را بررسی می‌کند تا از این طریق، از میزان امنیت آنها اطمینان حاصل کند. اما از آنجا که برخی از این اپلیکیشن‌های مخرب، می‌توانند از عمل کردن این قابلیت جلوگیری کنند، این شرکت بالاجبار می‌خواهد راه جایگزینی پیدا کند تا از طریق آن، در صورتی که یک گوشی استفاده از ممیزی را کنار گذاشت، فورا نسبت به این عمل هشدار داده شود.
به تازگی گروهی از هکرها اقدام به نفوذ در سیستم کاربران از طریق بدافزاری خاصی کرده اند. این بدافزار پیش از این نیز وجود داشته اما هم اکنون با استراتژی خاصی به کامپیوتر کاربران وارد می شود.
خدمات ایمیل ایمن لاوابیت که محبوب ادوارد اسنودن افشاگر جاسوسی های سایبری کاخ سفید بوده، بعد از مدتی مجددا با امکانات بیشتر راه اندازی شده است.
ترامپ از به کارگیری گروهی از هکرهای نخبه برای پنجه به پنجه شدن با هکرهای منتسب به روسیه خبر داد.
در حال حاضر پژوهشگران می توانند با استفاده از فناوری جدید ردیابی در وب ردپای ۹۹ درصد از کاربران را پیدا کنند. اما هنوز یک مرورگر هست که به وسیله آن می توانید هویت کاربری خود را هم چنان مخفی نگه دارید.
کسب‌وکار حملات سایبری با گذر زمان به رشد خود ادامه می‌دهد و برخی کشورها بیش از دیگران در معرض حمله قرار می‌گیرند.
زیرساخت کشورهای عضو ناتو در نیمه اول دسامبر بالغ بر پانصد بار مورد حملات سایبری قرار گرفته‌اند.
اخیراً گزارشی مبنی بر اینکه تقریباً هکرها می‌توانند برای همه آسیب‌زننده باشند منتشرشده است.
یک متخصص امنیت سایبری، به تازگی، موفق به شناسایی نویسنده‌ی کدهای بد افزار مخرب میرای شده است.
فضای مجازی با تمام امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ گاهی امنیت آنان را نیز به خطر می‌اندازد. هکرها و سارقین مجازی همیشه و در همه به دنبال راهی برای سرقت اطلاعات شخصی و یا اطلاعات مالی افراد هستند و با ابداع روش‌های متفاوت کاربران را غافلگیر می‌کنند.
شرکت موزیلا به تازگی گزارشی را در مورد فضای ناسالم اینترنت منتشر کرده و بیان می‌کند باید برای خطرات در حال ظهور تصمیمات جدیدی گرفته شود.
صفحه  از ۸۴