معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد:
معاون وزیر ارتباطات گفت:‌ 62 دیتابیس در نظام اداری کشور وجود دارد که در به اشتراک‌گذاری اطلاعات‌ دولتی با یکدیگر تعاملی ندارند و اوج نتیجه سیستم‌های جزیره‌ای اطلاعات در کشور در هدفمندی یارانه‌ها نمایان شد.
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۷
کد خبر: ۲۲۸۵۱
به گزارش گرداب، نصرالله جهانگرد در همایش چارچوب ملی تعامل‌پذیری دولت (IGIF) از تدوین سند ملی تعامل‌پذیری دولت جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت:‌ موضوع دولت الکترونیک از حدود 20 سال پیش در ایران مطرح شد که در دولت قبل متوقف و از سال 92 بار دیگر در دستور کار دولت قرار گرفت.

وی ادامه داد:‌ با گذشت 20 سال از طرح موضوع دولت الکترونیکی در ایران اکنون 62 دیتابیس در نظام اداری کشور وجود دارد که تعامل لازم با یکدیگر را ندارند و تا زمانی که پایگاه‌های داده دستگاه‌های دولتی با یکدیگر تعامل نداشته باشند ارائه خدمات دولت الکترونیک محقق نمی‌شود.

جهانگرد ادامه داد: در نتیجه جزیره‌ای بودن اطلاعات در کشور اکنون ده‌ها نوع کدینگ کالا و خدمات در نظام اطلاعات کشور وجود دارد و اوج این ناهماهنگی در هدفمندی یارانه‌ها نمایان شد که تا وقتی می‌توانیم اطلاعات مختلف را یکپارچه کنیم؛ نمی‌توانیم اطلاعات نظام‌های درآمدی و مالی را جمع‌بندی و تصمیم درست اتخاذ کنیم.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران تأکید کرد: سند ملی تعامل‌پذیری دولت جمهوری اسلامی ایران که اکنون تهیه شده منطبق با اسناد مطالعاتی سازمان ملل و کشورهای پیشرو در دولت الکترونیک است.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد