آرشیو خبرها
سرویس: موضوع: قسمت:
از تاريخ: تا تاریخ: تعداد نتايج:
صفحه ۱ از ۶۲۹
در هیچ جای دنیا فضای مجازی اینطور رها نیست
سردار ایزدی از سرداران سپاه پاسداران انقلاب با حضور در برنامه «دست‌خط» درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد.
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۵
این بدافزار پیشرفته اندرویدی می‌تواند پین کد گوشی شما را نیز سرقت کند!
یک بدافزار پیشرفته اندرویدی که در دست توسعه است، می‌تواند به پین کد یا الگوی قفل‌گشایی گوشی شما دسترسی پیدا کند و تمام اطلاعات شخصی شما نظیر حساب‌های بانکی‌تان را در اختیار هکرها قرار دهد!
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
گام اول؛ پیاده‌سازی ۵G در فناوری بی‌سیم ثابت
معاون وزیر ارتباطات با بیان این‌که گام اول در حوزه توسعه اینترنت نسل پنجم این است که ۵G را در فناوری بی‌سیم ثابت پیاده‌سازی کنیم، گفت: اگر می‌خواهیم رگولاتوری نسل پنج تلفن همراه داشه باشیم، باید به بازارهای عمودی که در نسل پنج فعال می‌شوند، فکر کنیم مثل حوزه انرژی یا حمل و نقل و همه باید به عنوان کاربردهای نسل پنج مورد استفاده قرار گیرند.
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
آلوده ترین فروشگاه های موبایلی اینترنتی
شرکت ریسک آی کیو با بررسی دهها فروشگاه برنامه ها و اپلیکیشن های موبایلی تعدادی از آلوده ترین این فروشگاه ها را معرفی کرده است.
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
80 درصد ترافیک فضای مجازی مربوط به داخل کشور است
رئیس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه 20 درصد ترافیک در فضای مجازی بین المللی است، گفت:‌ در حال حاضر نزدیک به 80 درصد ترافیک در فضای مجازی به داخل کشور مربوط می‌شود.
۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
رقم صادرات نرم افزار ۴۰۰ میلیون دلار اعلام شد
رئیس هیئت مدیره فدراسیون فاوا رقم صادرات نرم افزار در ایران را ۴۰۰ میلیون دلار عنوان کرد و خواستار تصویب آیین نامه صادرات نرم افزار و تشکیل میز ICT در سازمان توسعه تجارت شد.
۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
آمادگی شبکه ملی اطلاعات برای کلاس‌های غیرحضوری دانشگاهها
نایب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت درپی تصمیم برخی دانشگاه‌ها و مدارس برای آموزش غیرحضوری به دلیل شیوع ویروس کرونا گفت: زیرساخت شبکه ملی اطلاعات آمادگی ارتباط رسانی به این خدمات را دارد.
۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
شایعات مجازی قوی تر از کرونا
با شیوع جهانی ویروس کرونا؛ سازمان بهداشت جهانی سعی دارد با کمک رسانه‌های اجتماعی و آگاهی بخشی به مردم با انتشار شایعات کرونایی مقابله کند.
۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
ماشین جست‌وجوی ایرانی اولویت شبکه ملی اطلاعات است
رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: راه‌اندازی ماشین جست‌وجوی ایرانی و تولید محتوا در راستای ایجاد شبکه ملی اطلاعات از اولویت‌های کشور در برابر حملات هکرهای خارجی است.
۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
اعتیاد به گوشی‌های هوشمند، فیزیک مغز را تغییر می‌دهد
محققین دستگاه ام.آر.آی دریافتند که اعتیاد به گوشی‌های هوشمند فیزیک مغز را به گونه‌ای تغییر می‌دهد که مشابه آن در معتادین به مواد مخدر مشاهده شده است.
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
"کی‌لاگرها" چه اطلاعاتی را سرقت می‌کنند؟
این روزها روند توزیع و انتشار بدافزارها رو به رشد است، و هر روز با یک بدافزار جدید رو به رو هستیم که به قسمتی از امنیت مان در دنیای مجازی آسیب می زند.
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
دسترسی ۷۰ درصد خانوار ایرانی به اینترنت
وضعیت شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) بر مبنای ارزیابی اتحادیه بین المللی مخابرات از دسترسی بیش از ۷۰ درصدی خانوار ایرانی به اینترنت و نفوذ ۷۲ درصدی اینترنت موبایل حکایت دارد.
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷
مجمع فعالان فرهنگی فضای مجازی در عرصه بین‌الملل شروع به کار کرد
مجمع فعالان فرهنگی فضای مجازی در عرصه بین الملل با مجوز مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل شد.
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
روش‌های تشخیص ای‌میل‌های خطرناک
یکی از انواع رایج حملات فیشینگ، استفاده از ای‌میل‌هاست؛ ای‌میل‌هایی با ظاهری کاملا عادی ولی جعلی که برای گول زدن و سرقت اطلاعات مهم کاربران ساخته می‌شود.
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
حفره امنیتی تکنولوژی 4G به هکرها اجازه می‌دهد به حساب شما خرید کنند
مشکل اصلی اینجاست که با وجود این که پکت‌های مخابره شده بین گوشی و پایگاه رمزنگاری شده، اما همچنان می‌توان پکت‌های رد و بدل شده را دستکاری کنند که باعث بروز خطا در مخابره می‌شود؛
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
وزیر ارتباطات در جمع خبرنگاران
تکمیل اقدامات باقی‌مانده از سند شبکه ملی اطلاعات
وزیر ارتباطات از تکمیل اقدامات باقی‌مانده از سند شبکه ملی اطلاعات که در شورای عالی فضای مجازی به تصویب رسید، طی یک و نیم سال آینده خبر داد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
افزایش چشمگیر حملات فیشینگ
گزارش‌ها حاکی از آن است که برخلاف نظر متخصصان، حملات فیشینگ این روزها در دنیا بسیار زیاد شده و همچنان روبه‌پیشرفت است.
۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
تعیین تکلیف خدمات ارزش‌افزوده تا پایان سال
در حالی‌که وزیر ارتباطات از تصمیم‌گیری درباره خدمات ارزش افزوده با نظر مرکز ملی فضای مجازی خبر داده بود، رئیس رگولاتوری اعلام کرد که با جمع‌بندی این نظرات در این مرکز و طرح این نظرات در جلسه بعدی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، درباره این خدمات تصمیم‌گیری خواهد شد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
رئیس جمهوری بعدی آمریکا را فناوری تعیین خواهد کرد
مدت زیادی تا انتخابات ریاست جمهوری امریکا باقی نمانده است و جالب این که بر خلاف روال پیشین در این میان غالب شهرنشینان و ساکنان روستاهای امریکا در آخرین نظرسنجی انجام شده اعلام کرده‌اند که امیدوارند دموکرات‌ها با استفاده از فناوری‌های جدید بتوانند ترامپ را از عرصه رقابت بیرون کنند و اهداف خود را محقق سازند.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶
بازار مکاره تبلیغات اینترنتی در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی
دریافت پول به ازای اضافه‌ کردن تعداد مشخصی کاربر به گروه‌های تلگرامی می‌تواند به عنوان اقدام غیرقانونی و مجرمانه تلقی شود
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲
روسیه توئیتر و فیس بوک را جریمه کرد
فیس بوک و توئیتر به دلیل ذخیره نکردن اطلاعات شخصی کاربران روس در سرورهای داخل روسیه جریمه شدند.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۴
ادعای آمریکا برای شناسایی بدافزار جدید کره ای
فرماندهی سایبری آمریکا، وزارت امنیت داخلی و پلیس فدرال این کشور از شناسایی یک بدافزار جدید خبر داده و آن را به کره شمالی منتسب کرده اند.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز برگزار می‌شود
جلسه شورای عالی فضای مجازی عصر امروز (شنبه) با حضور رئیس‌جمهور برگزار می‌شود.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
کاربران به حفاظت از حریم شخصی خود بی‌توجه هستند
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد 40 درصد از کاربران اپلیکیشن‌های اجتماعی، اطلاعات شخصی خود را در محیط این برنامه‌ها به اشتراک می گذارند.
۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
شناسایی ۱.۹ میلیارد بدافزار اندرویدی مخفی در گوشی‌های هوشمند در سال 2019
سیستم ایمن سازی گوگل پلی پروتکت در سال ۲۰۱۹ موفق به شناسایی بیش از ۱.۹ میلیارد بدافزار اندرویدی شده که به طور پیش فرض بر روی گوشی‌های هوشمند نصب شده بودند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
«ویکی‌پدیا» چگونه حقیقت را سانسور می‌کند؟!
پیش از آنکه برای یافتن سئوالی به دانشنامه‌های الکترونیکی مراجعه کنید چند دقیقه وقت بگذارید و این روایت جالب را مطالعه کنید.
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
افزایش هزار برابری سرعت انتقال داده‌ها بر روی اینترنت با یک دستاورد جدید
دانشمندان به استناد پژوهشی جدید خبر دادند که با یک پیشرفت بزرگ، اکنون می‌توانند داده‌ها را با سرعتی معادل هزار برابر سرعت انتقال داده‌ها بر روی کابل‌های اینترنت کنونی انتقال دهند. در روش جدید از لیزر آبشار کوانتومی تراهرتزی استفاده می‌شود که می‌تواند داده‌ها را با سرعتی غیرقابل تصور در سراسر جهان منتقل کند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
کسانی در دستگاه‌ اجرایی کشور مانع توسعه دولت الکترونیک شده‌اند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه در بدنه دستگاه های اجرایی کشور احساس می شود کسانی که منافع نامشروعی دارند در مسیر توسعه دولت الکترونیک سد ایجاد می کنند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
جریمه شبکه های اجتماعی توسط دولت انگلیس
دولت انگلیس قصد دارد به قانونگذاران قدرت دهد تا شبکه های اجتماعی را برای انتشار مطالب مخرب، تروریستی و سوءاستفاده از کودکان جریمه کنند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
۶ زبان‌ برنامه‌نویسی قدرتمند برای پروژه‌های هوش مصنوعی
هوش مصنوعی مجموعه‌ای کم‌نظیر از قابلیت‌ها و توانمندی‌ها را در اختیار توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی قرار می‌دهد. توسعه‌دهندگان می‌توانند از مزایای یادگیری ماشین یا یادگیری عمیق برای ساخت مکانیزم‌های جست‌وجوی هوشمندانه، ساخت پروفایل‌های کاربری سفارشی، پیاده‌سازی فرامین صوتی در برنامه‌های کاربردی یا تعامل با دستیاران هوشمند در برنامه‌های خود استفاده کنند و به این ترتیب عملکردهای برنامه کاربردی خود را بهبود بخشند.
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
صفحه ۱ از ۶۲۹
آخرین اخبار