Gerdab.IR | گرداب

شهر هوشمند

شهرهایی که بر پایه فناوری ارتباطات و اطلاعات و بر مبنای صفر و یک ساخته می شوند، در این نوع شهر همه چیز به صورت مجازی و هوشمند کنترل و اداره می شود و نیازی به حضور فیزیکی کمتر است.
آرشیو پرونده ویژه
پرونده / اتوبوس هوشمند
فناوری‌های نوین ۲۹ آذر

پرونده / اتوبوس هوشمند

امروزه با توجه به افزایش جمعیت در شهرها، نیاز به هوشمند شدن شهر‌ها پررنگ‌تر شده است. هوشمند شدن شهر شامل تغییرات عمده در زندگی شهری مانند حمل و نقل عمومی، توسعه‌ی جاده‌ها، برق در خانه‌ها، خیابان‌ها، مکان‌های تجاری و تامین آب است.
پرونده/ ساختمان هوشمند
فناوری‌های نوین ۲۸ آذر

پرونده/ ساختمان هوشمند

ساختمان هوشمند، ساختمانی است که با استفاده از فناوری امکان استفاده کارآمد و اقتصادی از منابع را فراهم می‌کند و در عین حال محیطی امن و راحت را برای ساکنان ایجاد می‌کند. ساختمان‌های هوشمند ممکن است از طیف وسیعی از فناوری‌های موجود استفاده کنند و به گونه‌ای طراحی یا مقاوم‌سازی شوند که امکان ادغام پیشرفت‌های فناوری آینده نیز فراهم باشد.
پرونده/ بررسی بهترین نرم‌افزار‌ها برای برنامه‌ریزی شهر هوشمند
۰۲ مهر

پرونده/ بررسی بهترین نرم‌افزار‌ها برای برنامه‌ریزی شهر هوشمند

برنامه‌ریزان شهری اغلب ملزم به استفاده از نرم‌افزار برنامه‌ریزی شهری هستند که رشته‌های مختلف درگیر در برنامه‌ریزی شهری را به یکدیگر متصل می‍کند.
پرونده / حمل و نقل هوشمند
فناوری‌های نوین ۰۷ شهريور

پرونده / حمل و نقل هوشمند

حمل و نقل هوشمند امروزه در بسیاری از کشور‌ها پذیرفته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این استفاده فقط به کنترل تراکم ترافیک و اطلاعات محدود نمی‌شود؛ بلکه برای ایمنی جاده و استفاده کارآمد از زیرساخت نیز استفاده می‌شود.
مستند/ شهر هوشمند چیست؟
مستند اختصاصی ۰۲ شهريور

مستند/ شهر هوشمند چیست؟

هدف سیستم حمل و نقل هوشمند دستیابی به کارایی ترافیک با به حداقل رساندن مشکلات ترافیکی است. سیستم حمل و نقل هوشمند یک برنامه‌ی کاربردی پیشرفته است که هدف آن ارائه‌ی خدمات نوآورانه مربوط به شیوه‌های مختلف حمل و نقل و مدیریت ترافیک است و کاربران را قادر می‌سازد تا اطلاعات بهتری داشته باشند و از شبکه‌های حمل و نقل ایمن‌تر، هماهنگ‌تر و هوشمندتر استفاده کنند.
پرونده / نقش تکنولوژی در برنامه‌ریزی و طراحی شهری
فناوری‌های نوین ۰۲ شهريور

پرونده / نقش تکنولوژی در برنامه‌ریزی و طراحی شهری

تکنولوژی ابزار‌های بسیار مفیدی در این رابطه در اختیار طراحان و برنامه‌ریزان قرار می‌دهد. به دلیل ماهیت پیچیده و پویای شهر به عنوان یک ارگانیسم زنده، برنامه‌ریزی شهری همواره کاری پیچیده و چالش‌برانگیز بوده است