صفحه نخست > اخبار مرکز > بازتاب رسانه‌ای:
سخنگوی مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته در نشست خبری:
سخنگوی مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته سپاه به تولیدکنندگان محتوای مستهجن هشدار داد که علی‌رغم رمزنگاری‌های پیچیده صورت گرفته، اشراف اطلاعاتی بر تمام محتواهای منتشر شده توسط آنان وجود دارد.
علیزاده؛ سخنگوی مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته:
سخنگوی مرکز بررسی جرائم سازمان‌یافته سپاه با حضور عضو شورای‌عالی فضای مجازی در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما، جزئیات بیش‌تری از پروژه «عنکبوت» را تشریح کرد.
گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما امشب به بررسی تهدیدها و فرصت‌های شبکه‌های اجتماعی می‌پردازد.
اجرای پروژه «عنکبوت» در بخش‌های خبری سیمای جمهوری اسلامی ایران در روز شنبه 11 بهمن بازتاب گسترده‌ای داشت.
تهاجم فرهنگي، هجوم فرهنگي، شبيخون فرهنگي و ... مفاهيمي بود که در آن سال‌ها گسترش فراواني يافت و در مقابل آن، بحث از ضرورت دفاع فرهنگي، امنيت فرهنگي و بقاي فرهنگي مطرح شد.
فارس گزارش داد:
پس از كليد خوردن «پروژه بي ثبات سازي ايران» در سال 2006 كه توسط سازمان سيا تهيه و با دستور بوش ابلاغ و عملياتي شد راه اندازي نوع جديدي از جنگ اطلاعاتي موسوم به «نبرد سايبري» در دستور كار دولت آمريكا قرار گرفت.
شبکه خبر دانشجو
تا ريشه‌ها هست، مفاسد هم ادامه خواهد داشت ما بايد با ريشه‌‌ها مبارزه كنيم در غير اين صورت آسيب‌ها به اين زودي ريشه‌كن نخواهد شد. ما بايد به فكر اين باشيم كه مسائل را از سرچشمه زلال بگيريم و فريب اين آبهاي آلوده به افكار انحرافي غربي را نخوريم.
رسانه امنیت دیجیتال:
موسسه دیفنس تک در گزارشی، ‌ایران را یکی از پنج کشور پیشرو جهان و دارنده ارتش سایبری برای شناسایی سایت های غیر اخلاقی دانست.
روزنامه کیهان:
در اواخر سال 87 با انتشار خبر انهدام بزرگترين سايت هاي غيراخلاقي ايران توسط تيم سايبري سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و همينطور انتشار هويت و اهداف مديران سايت هاي مستهجن در قالب سايت اينترنتي گرداب و برنامه هاي تلويزيوني شوك و گرداب، تاحد زيادي احساس امنيت به كاربران اينترنت و خانواده ها بازگردانده شده، چرا كه بواسطه انتشار تصاوير خصوصي افراد، درج محتويات تحريك كننده و ايجاد انحرافات اخلاقي متاسفانه آمار تجاوزات و سوء استفاده هاي جنسي و انحرافات اخلاقي نوجوانان و جوانان رو به افزايش بود.
هفته نامه عصر ارتباط
وجود واژگان غيراخلاقي فارسي در بالاترين بخش جست‌وجو در موتورهاي جست‌وجوگر وآمارهاي رسمي ‌و غيررسمي ‌از مراجعان فارسي زبان به سايت‌هاي غيراخلاقي حاکي از آن است که پرونوگرافي اينترنتي مورد توجه کاربران فارسي زبان قرار گرفته و حل اين معضل نيازمند راهکارهايي چند جانبه است .
فردا نیوز
در ميان پيغام‌هاي ارسالي براي سايت گرداب، كه تعدادي از آنها به برادران و خواهران افغاني مربوط مي‌شود، به صراحت مطرح شده است كه سايت‌هاي منهدم شده توسط مركز بررسي جرائم سازمان يافته در ميان كاربران اينترنت اين كشور نيز شناخته شده و مورد استفاده قرار مي‌گرفته است.
روزنامه خراسان
سرپرست دادسراي جرايم رايانه‌اي در مورد برخورد با سايت‌هاي مستجهن و دستگيري متهمان آنها كه موسوم به مضلين هستند، اظهار كرد: پيش از اين، مبارزه با چنين مسئله‌اي در كشور ما وجود داشت اما اين جريان، ابزار كار مناسب و متولي مشخصي نداشت.
آرام نیوز:
كشفت قوي الامن التابعة لقوات حرس الثورة الاسلامية عن معلومات جديدة لأكبر شبكة فساد علي الانترنت ، في ايران ، تم إلقاء القبض علي جميع عناصرها .و نشرت قوي الامن التابعة لقوات الحرس الثوري نشرت معلومات جديدة عن عناصر شبكة فساد علي الانترنت التي كانت اكتشفتها قبل فترة بعد قيامها بعمليات فنية معقدة و ألقت القبض علي جميع عناصرها .
در جلسه كميسيون امنيت ملي؛
در جلسه بعد از ظهر امروز كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گزارشي از انهدام سايت‌ها و شبكه‌هاي مستهجن اينترنتي از سوی سپاه پاسداران ارائه شد.
بي بي سي گزارش داد:
پایگاه خبری سپاه پاسداران با صدور بیانیه ای اعلام داشته است که نیروهای اطلاعاتی این نهاد "شماری از شبکه های سازمان یافته ضد دینی، ضد امنیت، فرهنگ و عفت عمومی را رهگیری و شناسایی و عناصر اصلی آنها را بازداشت کرده اند.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ضمن دستگيري تعدادي از اخلالگران در اينترنت و مسدود نمودن سايت هاي مستهجن و غير اخلاقي و انتقال آنها بر روي سايتي به نام گرداب(www.gerdab.ir) اقدام نموده است.