صفحه منتسب به امام خمینی(ره) در اینستاگرام نکات مهمی از تشییع جنازه ایشان را در قالب پستی به اشتراک گذاشت.
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵
کد خبر: ۲۳۸۶۱
به گزارش گرداب، امام خمینی( ره ) در 14 خرداد سال 68 به دلیل ایست قلبی در یکی از بیمارستان های تهران درگذشت .
افراد و اقشار گوناگونی در تشییع ایشان حضور پیدا کردند به گونه ای که مراسم تشییع ایشان به عنوان پر تعداد ترین شرکت کننده در تاریخ  به شمار می رود.
صفحه منتسب به امام خمینی (ره ) در اینستاگرام  با انتشار پستی  این تشییع را به عنوان بزرگترین  تشییع جنازه تاریخ به روایت کتاب گینس دانست و عنوان کرد: به استناد اظهارات مقامات رسمی ۱۰ میلیون و ۲۰۰هزار نفر در این مراسم شرکت داشته‌اند که در حدود یک ششم جمعیت آن زمان ایران بوده است. 

این صفحه نوشت:
"بزرگترین تشییع جنازه تاریخ به روایت کتاب گینس. مراسم تشییع پیکر امام خمینی(ره) به عنوان مراسم با بیشترین تعداد شرکت کننده در کتاب گینس ثبت شده است. به نوشته‌ی گینس به استناد اظهارات مقامات رسمی ۱۰ میلیون و ۲۰۰هزار نفر در این مراسم شرکت داشته‌اند که در حدود یک ششم جمعیت آن زمان ایران بوده است. 

در کتاب رکوردهای گینس سال 2012 میلادی، نام امام خمینی(ره) دو بار به عنوان رهبری محبوب، ثبت شده است. کتاب رکوردهای گینس که هر ساله نسخه تازه ای از آن منتشر می‌شود در سال 2012، نام امام خمینی(ره) را در بخش پرجمعیتترین و باشکوه ترین استقبال‌ها و نیز گسترده‌ترین تشیع جنازه‌های مردمی در طول تاریخ، ثبت کرده بود."

برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد