سرلشکر جعفری:
مذاکره با آمریکا چیزی جز ضرر ندارد/ نگاه برخی مسئولین به سوی غرب است
فرمانده کل سپاه گفت: مردم در انقلاب اسلامی، به رهبری ولایت فقیه و به پشتیبانی از ایشان ایستاده اند و این از اصول انقلاب اسلامی است که خداوند هم وعده پیروزی داده است.
كدخبر: ۱۶۷۹۲
تاريخ: ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱

به گزارش گرداب به نقل از فارس سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی در نخستین گردهمایی ضد امریکایی پس از توافق با عنوان «دوران بزن و دررو تمام شده است» در دانشگاه تهران گفت: مردم در انقلاب اسلامی، به رهبری ولایت فقیه و به پشتیبانی از ایشان ایستاده اند و این از اصول انقلاب اسلامی است که خداوند هم وعده پیروزی داده است.

جعفری افزود: طبق فرمایش خداوند در قرآن کریم، چنین ملتی بر کافران پیروز می‌شود و پاداش و نتیجه کارشان را در همین دنیا می‌بینند.

وی ادامه داد: خدای متعال در قرآن هشدار می دهد که اگر از کفار اطاعت کنید -که اینجا منظور امریکا و دشمنان انقلاب است- آنها می‌خواهند ما را به گذشته برگردانند که در این صورت زیان خواهیم دید.

فرمانده کل سپاه بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی را امنیت پایدار در نظام دانست و افزود: امروز دشمنان هم به این مسئله اقرار دارند و وزیر خارجه آمریکا نیز آن را به زبان آورد.

جعفری گفت: اقتدار ملی و عزت اسلامی و نفوذ معنوی در منطقه و جهان از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و هدف دشمن گرفتم این دستاوردها از ماست.

وی تصریح کرد: عملکرد همه ما انقلابی نیست اما مجموع همه حرکتها بخصوص در سیاست خارجی، انقلابی است و طبق فرمایش حضرت آقا اگر اینگونه نبود، نفوذی وجود نداشت.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: آنچه که دشمنان از ابتدای انقلاب تا الان دنبال آن بودند این است که ما دست از انقلاب برداریم. ما از دشمن انتظار داریم ولی از آنها که ادعای خودی و راه امامی می‌کنند نه.

جعفری افزود: عده ای هستند که این مسیر انقلاب و مقاومت و ایستادگی را قبول ندارند.

وی با بیان اینکه در هر دهه انقلاب یک فتنه بزرگ داشتیم که هدف آنها تمام شدن انقلاب بود، اظهار داشت: ملت ایران از همه این فتنه ها ملت سربلند بیرون آمده است و الان نیز در فتنه چهارم هستیم.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: اولین فتنه بزرگ، جنگ تحمیلی 8 ساله بود که دشمنان می‌خواستند انقلاب اسلامی را منحرف یا مشکل اساسی برای آن ایجاد کنند اما ایستادگی مردم نتیجه را برعکس کرد و بجای انحراف از انقلاب، شاهد صدور انقلاب بودیم و مقاومت های لبنان و غزه و جاهای دیگر نتیجه همین صدور انقلاب است.

جعفری، فتنه دوم را فتنه فرهنگی یا سیاسی امنیتی عنوان کرد و افزود: در فتنه اول، عوامل داخلی خیلی به دشمن کمک نمی‌کرد و ستون پنجم کم بود ولی فتنه های بعدی پیچیده تر شد.

وی خاطرنشان کرد: در دهه دوم انقلاب، با تفکری که بعضا در حاکمیت هم نفوذ داشت مواجه شدیم که می‌گفت «انقلاب اسلامی تا کی؟» و یا اینکه معتقد بود دیگر نیازی به ادامه انقلاب نیست.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: یکی از مشکلات اصلی ما این است که برخی می‌گویند «چرا انقلاب باید ادامه داشته باشد» در حالی که ما از انقلاب اسلامی به دنبال حیات طیبه و  نفی طاغوتها و پرستش خدای متعال به تنهایی هستیم.

جعفری افزود: ما هرکاری در انقلاب می‌کنیم باید متکی به ایدیولوژی اسلام ناب باشد چراکه دشمنان می‌خواهند ایدیولوژی زدایی کنندو رهبر انقلاب نیز به این موضوع اشاره فرمودند.

وی به سال 78 و فتنه آن مقطع در دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: امریکایی ها پشت این فتنه بودند اما ملت ایران از آن نیز عبور کرد.

فرمانده کل سپاه فتنه 88 را دنباله فتنه سال 78 اما در شکلی دیگر دانست و گفت: این فتنه به مراتب حتی خطرناکتر از جنگ تحمیلی بود.

جعفری تصریح کرد: به عنوان یک کارشناس مسایل امنیتی و نظامی میگویم که مردم با بصیرت و ایمان توانستند از این فتنه هم عبور کنند.

وی گفت: در تهدیدهای قبلی تهدید نظامی امنیتی فرهنگی و سیاسی در سه فتنه اول وجود داشت اما در فتنه چهارم که به بهانه هسته ای شروع شد، فشار اقتصادی و تحریم روی مردم صورت گرفت.

فرمانده کل سپاه افزود: موضوع هسته ای تنها یک بهانه هست و هدف دشمن نیست و مهم برای آنها این بود که ایران را پای میز مذاکره بکشانند.

جعفری ادامه داد: طبق فرمایش رهبری، مذاکره با امریکا همه اش برای ما ضرر است و آنها با مذاکره بدنبال نفوذ هستند.

وی افزود: بحث هسته ای و سخت برجام در این 2 سال تمام شد و بالاخره با همه اشکالاتی که داشت، به یک جمع بندی رسیدند و رهبری هم با تاکیدات خودشان آن را تایید کردند.

فرمانده کل سپاه، فتنه چهارم را فتنه نفوذ دانست و اظهار داشت: امریکایی ها بیشتر از ما خواهان اجرای برجام‌اند چون بدنبال پس از برجام هستند.

جعفری افزود: اگر این باور در فکر مردم ایجاد شود که در مساله هسته ای توافق شد پس در مسایل دیگر هم می‌شود توافق کرد، این یک خطر و فتنه است.

وی ادامه داد: در فضای جدید،نگاه و گرایش برخی مسولین، به سمت اطمینان به غرب و لیبرالیسم است. این نگاه از اول انقلاب نیز وجود داشته که معتقد است در موضوعات دیگر هم باید با امریکایی ها مذاکره کنیم و حضرت آقا این موضوع را بزرگترین تهدید می‌دانند.

فرمانده کل سپاه گفت: برخی نه تنها نسبت به حرفها و موضع گیری هایشان نسبت به نفوذ امریکا توجه نمی‌کنند بلکه بعضا همراهی‌هایی هم دارند در حالیکه رهبر معظم انقلاب، مذاکره با امریکا را معادل نفوذ می‌دانند.