آنلاین به کودکان کار کمک کنیم
نخستین کمپین مسئولیت اجتماعی تحت عنوان «کلیک مهربان» ، با همکاری انجمن حمایت از کودکان کار از اول ماه مبارک رمضان آغاز شده است.
كدخبر: ۲۱۳۴۳
تاريخ: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۸
به گزارش گرداب، پروژه کلیک مهربان، روز شنبه ۲۲ خرداد هم‌زمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک، طی یک نشست خبری با حضور مدیران انجمن حمایت از کودکان کار و مدیران کمپین مسئولیت اجتماعی بامیلو، معرفی شد.

در این نشست فرزانه بنی‌هاشم نژاد مدیرعامل انجمن حمایت از کودکان کار با اشاره به اینکه بازماندگی از تحصیل، مهاجرت ، فقر مهمترین عواملی هستند که در ورود کودکان به چرخه کار نقش دارند، افزود: بیشتر سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه حمایت از این کودکان بخش مهمی از فعالیت خود را در حوزه آموزش متمرکز کرده اند و سوادآموزی، مهارت های زندگی و بهداشت بخش مهمی از این آموزش ها هستند.

به گفته وی، در حال حاضر این انجمن از ۸۰۰ کودک در چهار مرکز در جنوب تهران و یک مرکز در شهر بم حمایت می‌کند و همراهی فعالان اقتصادی نظیر فروشگاه اینترنتی بامیلو می‌تواند زمینه حمایت از تعداد بیشتری از کودکان کار را فراهم کند .

وی همچنین ادامه داد: امسال شعار روز جهانی لغو کار کودکان، توقف کارکودکان در زنجیره تامین است و آغاز همراهی مستمر شرکت‌‌های بزرگ با نهادهای مدنی و کمک به آنها اتفاق مثبت و تاثیرگذار خواهد بود.  ما خوشحالیم که بامیلو نخستین پیشگام این همراهی است به‌ ویژه اینکه در این کمپین با جلب مشارکت مردم در فضای آنلاین درباره این کودکان اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی نیز خواهد شد.