معاون اول رئیس جمهور:
هیچ طرحی در هفته دولت به اهمیت شبکه ملی اطلاعات برای مردم و کشور نیست
معاون اول رئیس‌جمهور در آیین رونمایی از فاز اول شبکه ملی اطلاعات گفت این شبکه در آینده موجب امنیت و قدرت و منزلت کشور خواهد بود.
كدخبر: ۲۳۰۰۵
تاريخ: ۰۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵
به گزارش گرداب؛ جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در آیین رونمایی از فاز اول شبکه ملی اطلاعات  گفت: خوشحالیم در روزهای پایانی هفته دولت فاز اول شبکه ملی اطلاعات به بهره برداری رسید. فکر نمیکنم هیچ طرح افتتاح شده ای به اندازه این طرح قابل توجه باشد لذا من از همه کسانی که در این شبکه سهیم  بودند از جمله شورای عالی فضای مجازی، وزارت ارتباطات، برنامه ریزان و همه دست اندر کاران  تشکر میکنم.

آنچه که هدف اصلی استقرار چنین نظام هایی است و نیاز  به اطلاع رسانی دارد این است که نقش اطلاعات و دغدغه چرخش اطلاعات و دسترسی به آن  همه و همه برای حفظ اطلاعات است .

قدرت و منزلت امروز بر مدار کم و کیف اطلاعات میچرخد، فرصت های جدیدی به وجود می آید که همه جا در رابطه با نحوه دسترسی اطلاعات شکل میگیرد. این نحوه دسترسی فرصت توسعه از نظر اقتصادی و جهت گیری اقتصادی را مشخص میکنید.


جهانگیری در عین حال هر فرصت بزرگ را  همراه با تهدید دانست و ادامه داد: مهم آن است که در برابر تحولات نه منفعل و سردرگم بود و نه گریزان بلکه باید با رصد تحولات به موقع دست به انتخاب و اقدام زد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به عامل مهم توامندسازی فرهنگی و اجتماعی در مواجه با تحولات فناورانه در دنیا اشاره کرد و افزود: قدرت اصلی در برابر تحولات قدرت فرهنگی است که بارها مقام معظم رهبری بر آن تاکید نموده اند.

وی همچنین ادامه داد: مصمم هستیم شرایطی به وجود آوریم که کشور به اطلاعات مورد نیاز با بهترین روش دسترسی یابد.

جهانگیری شبکه ملی اطلاعات را مهمترین وسیله به منظور دسترسی سریع، امن و با کیفیت به اطلاعات عنوان کرد و گفت: کار بزرگی صورت گرفته است و تا کنون توسط بخش خصوصی و دولتی بیست هزار میلیارد تومان برای این شبکه سرمایه گذاری شده است که سهم دولت نیز بیست درصد این مبلغ می باشد.

وی با تاکید بر این که شبکه ملی اطلاعات هیچگونه سدی در راه دسترسی مردم به اطلاعات نخواهد بود افزود: دولت تدبیر و امید از ابتدا دسترسی آزاد به اطلاعات را در دستور کار خود قرار داد و نسبت به آن اهتمام ورزید.

معاون اول رئیس جمهور ایران را جزو پنج کشور دارای مهندس فارغ التحصیل در دنیا برشمرد و گفت: این حجم بالای نیروی جوانان تحصیل‌کرده فنی فرصتی است که زمینه اشتغال و توسعه کشور را بر اساس آن شکل دهد.

جهانگیری با تاکید بر اینکه باید دولت همراه و الکترونیک به سرعت در کشور شکل بگیرد اظهار داشت: به منظور رفاه و رضایت مردم خوشبختانه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بخش خصوصی زیرساخت های خوبی برای شبکه ملی اطلاعات ایجاد شده است که ضروری است دستگاه ها خدمات خود را با استفاده از بستر ایجاد شده به مردم ارائه دهند تا به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

وی با اشاره به داشتن شبکه ملی اطلاعات در تمام کشورهای توسعه یافته گفت: این فرصت جدیدی است که کمک می کند توسعه کشور به خوبی پیش رود.

جهانگیری در عین حال اقدامات صورت گرفته در خصوص توسعه شبکه بدون هیچگونه قطعی را بسیار قابل تقدیر دانست و افزود: امیدوارم این خدمت دولت خدمت ماندگاری برای مردم باشد و از آن استفاده مطلوبی ببرند.
 
شبکه ملی اطلاعات دقایقی قبل با کلیک معاون اول رئیس جمهوری رسما رونمایی شد.