Gerdab.IR | گرداب

فیلم ۲۹ فروردين

بلاکچین چیست و چه کاربردی دارد؟ (فیلم)

بلاکچین از دو واژه‌ی block به معنای بلوک و chain به معنای زنجیر تشکیل شده است. وقتی می‌گوییم زنجیره بلوک‌ها در واقع اشاره ما به اطلاعات دیجیتالی است که در یک پایگاه داده ذخیره می‌شود. برای آشنایی بیشتر با بلاکچین ویدیو بالا را بببینید.
باج افزار چیست؟ (فیلم)
فیلم ۲۴ فروردين

باج افزار چیست؟ (فیلم)

باج افزار نوعی بدافزار است که با نفوذ به سیستم کامپیوتری کاربر، دسترسی به اطلاعات را مسدود و برای برگرداندن دسترسی به کاربر، از او درخواست پول می‌کند. طبق آمار سال 2020، بیش از 60 درصد شرکت‌ها و سازمان‌ها مورد حملات باج‌افزارها قرار گرفته‌اند
یادگیری ماشینی چیست؟ (فیلم)
فیلم ۲۲ فروردين

یادگیری ماشینی چیست؟ (فیلم)

هوش مصنوعیِ توسعه‌یافته توسط گوگل به نام AlphaGo که از روش یادگیری عمیق مبتنی بر شبکه‌های عصبی مصنوعی مشابه مغز انسان برای یادگیری بهره می‌برد، نویدبخش ظهور عصر ماشین‌ها است.
پوستر/ گذرواژه همچون وسایل شخصی است
گرافیک ۱۹ دی

پوستر/ گذرواژه همچون وسایل شخصی است

این روز ها فضای مجازی به محل زندگی دوم انسان‌های زیادی تبدیل شده است. رعایت برخی اصول و قوانین ساده، به فعالیت امن و سالم‌تر ما در این فضا کمک خواد کرد. در مجموعه پوستر های "هشدار های مجازی" به این نکات و قوانین اشاره می کنیم.
مجموعه پوستر / حادثه بی‌خبر می‌آید
گرافیک ۰۴ دی

مجموعه پوستر / حادثه بی‌خبر می‌آید

کسانی که دوستتان دارند منتظر شما هستند. این انتظار طولانی می شود اگر هنگام رانندگی پیام های جدیدتان را بخوانید!
پوستر / تروریسم سایبری 1
گرافیک ۲۳ بهمن

پوستر / تروریسم سایبری 1

تروریست شما [آمریکا] هستید که در هر جای جهان به هر کیفیتی که بتوانید حاضرید هر کسی را که در سر راه منافعتان است قتل‌عام کنید؛ مقام معظم رهبری ، دی ماه 1363
پوستر/ آتش بیار فتنه گر
گرافیک ۲۴ دی

پوستر/ آتش بیار فتنه گر

آنچه در مقام مقابله مهم است -این کارهای نظامیِ به این شکل، کفایت آن قضیّه را نمیکند- این است که بایستی حضور فسادبرانگیز آمریکا در این منطقه منتهی بشود؛ تمام بشود. آنها در این منطقه جنگ آوردند، اختلاف آوردند، فتنه آوردند، ویرانی آوردند، خراب شدن زیربناها را آوردند. البتّه هر جا در دنیا قدم گذاشتند، همین جور عمل کردند؛
نوروز ۱۴۰۰ مبارک باد
امنیت سایبری ۳۰ اسفند

نوروز ۱۴۰۰ مبارک باد

دل و جان به آب حکمت ز غبارها بشویید هله تا دو چشم حسرت سوی خاکدان نماند
داده نما / امنیت سایبری در زمان کرونا
گرافیک ۰۸ ارديبهشت

داده نما / امنیت سایبری در زمان کرونا

زمانیکه احتمالاً به دلیل تغییر رویکرد و تمرکز بیشتر بر بحران سلامت، فرایند دفاع سایبری با کم توجهی روبرو شده است، فرصتی مناسب را برای مجرمان سایبری جهت حمله به شبکه ها و سیستم های رایانه ای افراد، کسب و کارها و حتی سازمان های جهانی فراهم کرده است.
مجموعه پوستر/ تروریسم سایبری 2
گرافیک ۲۶ بهمن

مجموعه پوستر/ تروریسم سایبری 2

تروریست شما [آمریکا] هستید که در هر جای جهان به هر کیفیتی که بتوانید حاضرید هر کسی را که در سر راه منافعتان است قتل‌عام کنید؛ مقام معظم رهبری ، دی ماه 1363 در مجموعه پیش رو شاهد اشاره مستقیم به ماهیت کارکرد شبکه های اجتماعی و پیام رسان های خارجی شده است.
پوستر / ترور حاج قاسم در فضای مجازی
گرافیک ۱۳ دی

پوستر / ترور حاج قاسم در فضای مجازی

با گذشت یکسال از اقدام اینستاگرام در حذف پست های مرتبط با شهادت سردار سلیمانی، وعده های مسئولان برای مقابله با این اقدام غرض ورزانه راه به جایی نبرده و جای حاکمیت ما بر فضای مجازی خالی است.
داده نما / اتفاقات مهم تاریخ هک
گرافیک ۱۸ مهر

داده نما / اتفاقات مهم تاریخ هک

هرچند مجرمان فناوری اطلاعات، داده‌های شخصی را سرقت می‌کنند و یا هکرها به افشای اسرار شرکت‌ها می‌پردازند، به نظر می‌رسد که هکرها همیشه در خبرها بوده‌اند. هک کردن چیز جدیدی نیست و از زمانیکه رایانه وجود داشته، هکرها نیز وجود داشته‌ند، اما احتمالاً غافلگیر خواهید شد اگر بدانید که هک کردن به قبل‌تر از آن برمی‌گردد.
موشن گرافیک اخلاق در فضای مجازی
فیلم ۱۷ تير

موشن گرافیک اخلاق در فضای مجازی

اخلاق اسلامی چه نکاتی را برای حضور در شبکه های اجتماعی توصیه می کند؟