Gerdab.IR | گرداب

روسیه دومین کشور از حیث استخراج ارز دیجیتال

کشورهای مستقل مشترک المنافع، با الگوبرداری از چین، مقررات سرسختانه‌ای را در رابطه با ماینینگ اجرا می‌کنند.
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

خودروی هوشمند و اهمیت امنیت سایبری

«کسپرسکی لب» نصب آنتی ویروس را بر روی خودرو غیرممکن می‌داند.
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

موفقیت حملات سایبری در نتیجه استرس کارمندان

پژوهش دانشگاه سنترال فلوریدا نشان می‌دهد که استرس کارمندان نقش مهمی در موفقیت حمله‌های سایبری دارد و باعث زیرپا گذاشته شدن رویه‌های امنیت سایبری می‌شود.
۲۵ فروردين ۱۴۰۱

گوگل کروم به دنبال رفع باگ "روز صفر"

گوگل به تازگی دست به انتشار آپدیت جدیدی برای مرورگر Chrome زده است و در آخرین تغییرات نسخه‌ی مک اواس مرورگر گوگل کروم با هدف رفع باگ روز صفر (Zero Day) به‌روزرسانی شد.
۰۸ فروردين ۱۴۰۱

تغییرات تازه گوگل در زمینه تنظیمات حریم خصوصی

گوگل مشغول توسعه برخی اقدامات برای حفظ حریم خصوصی است که اشتراک گذاری داده‌ها در موبایل‌های اندرویدی را محدود می‌کند. این روند روی جمع آوری داده برای تبلیغات هدفمند تاثیر می‌گذارد.
۰۲ اسفند ۱۴۰۰

قطع شدن اینترنت شهری فرانسه توسط یک شهروند

پدری که در یکی از شهر‌های کوچک فرانسه تلاش داشت تا اینترنت محل سکونت خود را برای جلوگیری از آنلاین بودن کودکانش قطع کند، به طور ناخواسته اینترنت تمام شهر را قطع کرد. او حالا برای همین کار با حکم حداکثر شش ماه زندان مواجه است.
۰۱ اسفند ۱۴۰۰

ویندوز ۱۱ دیگر بدون اینترنت قابل دسترس نخواهد بود

در آخرین نسخه ویندوز ۱۱ پرو، مایکروسافت خاطرنشان کرد که اکنون این نسخه در اولین راه‌اندازی دستگاه به اتصال اینترنت نیاز دارد.
۳۰ بهمن ۱۴۰۰

کمبود فلش مموری پس از تراشه در پیش است

وسترن دیجیتال تأکید کرد که در حال همکاری با شریک خود یعنی شرکت کیوکسیا Kioxia (توشیبای سابق) بوده است تا "در اسرع وقت این کارخانه‌ها را به وضعیت عملیاتی عادی بازگرداند".
۲۳ بهمن ۱۴۰۰

تسلا متهم به پرت کردن حواس رانندگان شد

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا خواستار دریافت اطلاعات بیشتری از شرکت خودروسازی تسلا در مورد نقش این شرکت در ایجاد حواس‌پرتی در رانندگان شده است.
۰۶ بهمن ۱۴۰۰

محققان دانشگاه تهران دستگاه واقعیت مجازی ساختند

محققان پژوهشکده علوم همگرای دانشگاه تهران، دستگاه واقعیت مجازی برای توسعه آزمایش‌های علوم اعصاب شناختی با حمایت ستاد علوم شناختی طراحی کردند.
۰۲ بهمن ۱۴۰۰