Gerdab.IR | گرداب

خلأ‌ها و نقاط ضعف ساختار سایبری آمریکا در مصاحبه با مدیر سایبری ملّی آمریکا

کمیسیون ۸۲ اقدام با نتایج خاص، همراه با جداول زمانی و توصیه به مدیران را پیش‌بینی کرده است. از این تعداد، ۵۷ مورد نیاز به اقدام قانونی دارند و کمیسیون پیش‌نویس قانون پیشنهادی هر مورد را در یک کمیته صلاحیت خاص تهیه کرده است.
۲۴ مهر ۱۴۰۰

فیسبوک؛ بزرگترین خودکامگی روی زمین

فیسبوک مانند یک قدرت خارجی متخاصم عمل می کند. وقت آن است که ما نیز با آن چنین رفتار کنیم.
۱۴ مهر ۱۴۰۰

کارمندان اپل در اعتراض به سیاست جدید استعفا می‌دهند

سیاست اپل برای بازگرداندن کارمندانش به دفاتر اداری با انتقادات زیادی روبرو شده است و اکنون برخی از کارمندان تصمیم دارند از شغل خود استعفا دهند.
۲۶ تير ۱۴۰۰

دستور توقف فعالیت کارخانه سامسونگ به خاطر کرونا

شهر هوشی‌مین در بحبوحه شیوع ویروس کرونا به مجتمع HCMC CE سامسونگ الکترونیکس و سایر شرکت‌هایی که در پارک فناوری سایگون کارخانه دارند، دستور داد فعالیتشان را متوقف کرده و امکانات جای خواب برای کارکنانشان ایجاد کنند.
۲۳ تير ۱۴۰۰

سوءاستفاده از سرویس‌های گوگل در حملات فیشینگ

طبق گزارش Avanan، مجرمان سایبری روش جدیدی برای ساختن ایمیل‌های فیشینگ پیدا کرده‌اند که از اطلاعات موجود در Google Docs و Google Drive برای دور زدن فیلتر‌های امنیتی استفاده می‌کند.
۳۰ خرداد ۱۴۰۰

جاسوسی از کارمندان برای حفظ اسرار تجاری شرکت

یک سوم مدیران اجرایی برای محافظت از اسرار تجاری حاضرند از کارمندان جاسوسی کنند.
۲۴ خرداد ۱۴۰۰

چگونگی حفظ امنیت سایبری فرزندان توسط والدین

یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های والدین در دنیای دیجیتال، حفاظت از فرزندان در برابر خطرات و دام‌های اینترنتی است. دانستن اینکه چگونه می‌توان امنیت سایبری را برای کودکان به‌وجود آورد امری ضروری برای آنها است.
۲۴ فروردين ۱۳۹۵

آیا می‌دانید وقتی عضو اینستاگرام می‌شوید پای چه قراردادی را امضا می‌کنید؟!

مطالعه قوانین مربوط به حریم خصوصی نرم افزارهایی که از آنها استفاده می کنیم از اهمیت بسزایی برخوردار است. با این وجود در بسیاری از مواقع عدم تسلط کاربران به زبان انگلیسی و طولانی بودن متن مذکور موجب عدم توجه به نکات ذکر شده در آن می شود.
۲۷ دی ۱۳۹۴

قدرت سایبری دولت آمریکا؛ ضعف‌ها و تدبیرها/ توان سایبری آمریکا چقدر است؟

در سه یا چهار سال اخیر، دولت آمریکا روی عواملی تمرکز کرده است که منجر به تقویت وضعیت امنیتی آن شود. سازمان‌ها، سرمایه‌گذاری‌های خود را بر روی دانش و فناوری‌هایی قرار داده‌اند که با کمک آن‌ها حملات سایبری پیچیده و رو به رشد را متوقف و خنثی نمایند.
۱۴ دی ۱۳۹۴

مشهورترین ترفندهای شبکه‌های اجتماعی فیشینگ

گرداننده‌ های شبکه‌های اجتماعی فیشینگ برای سرقت اطلاعات حساس شگردهای خاص خود را دارند. در این مقاله چهار روش مشهور فیشینگ در شبکه های اجتماعی یعنی فیشینگ‌های گمراه‌کننده، فیشینگ‌های بدافزاری، فیشینگ‌های ارسال محتویات [گمراه‌کننده] و فیشینگ‌های واسطه‌گر توضیح داده شده است.
۲۹ آذر ۱۳۹۴