Gerdab.IR | گرداب

تفاوت کیف پول سرد و کیف پول گرم در ارز‌های دیجیتال

به‌طور کلی دو نوع کیف پول برای نگه‌داری ارز‌های دیجیتال وجود دارد و اصلی‌ترین تفاوت این دو در مقدار امنیتی است که ارائه می‌دهند.
۰۴ مهر ۱۴۰۰

تلاش مقامات چینی برای جلوگیری از گسترش ارز دیجیتال در این کشور

دولت چین برای مقابله با صنعت ارز دیجیتال بسیار مصمم است، به گونه‌ای که مقامات دولتی از همه‌ی توان خود برای تعطیل کردن بخش‌هایی که با ارز‌های دیجیتال سر و کار دارند، استفاده می‌کنند.
۰۴ مهر ۱۴۰۰

جزئیات تازه از هک شدن قدیمی‌ترین وب‌سایت ارز‌های دیجیتال

هک شدن سایت Bitcoin.org در طی یک شبانه‌روز ۱۷ هزار دلار روانه جیب هکر‌ها کرد. این پروژه اوپن سورس پس از این که کلاهبرداران شیوه اغوای «دو برابرکردن پول شما» را در آن اجرا کردند، دوباره به روند عادی برگشته است.
۰۴ مهر ۱۴۰۰

ارز‌های دیجیتالی همچنان در حال ریزش / آخرین قیمت رمزارز‌ها

ارزش بیشتر ارز‌های مهم دیجیتالی روی ریل نزولی باقی ماند.
۰۴ مهر ۱۴۰۰

کمیسیون حقوقی و قضایی به موضوع استخراج رمز ارز‌ها ورود می‌کند

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ضمن تشریح نقاط قوت و ضعف استفاده از رمزارز در تبادلات اقتصادی کشور گفت: با توجه به ابعاد حقوقی حوزه رمزارز ما درخواست کردیم که این موضوع برای بررسی به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نیز ارسال شود.
۰۳ مهر ۱۴۰۰

قدیمی‌ترین سایت مرتبط با ارزهای دیجیتال هک شد

این وب سایت که توسط توسعه دهنده مستعار «Cobra» اداره می‌شود، اخیرا با حملات متعدد انکار سرویس (DDoS) روبرو شده است. هنوز مشخص نیست که چه کسی مسئول هک وب سایت است.
۰۱ مهر ۱۴۰۰

صعود مجدد رمزارز‌ها

در حال حاضر ۴۴ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.ارزش ارز‌های دیجیتالی مهم افزایش پیدا کرد.
۰۱ مهر ۱۴۰۰

کاهش قیمت بیت‌کوین به زیر ۴۴ هزار دلار

قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان، در حالی به زیر ۴۴۰۰۰ دلار سقوط کرد که نگرانی‌ها درباره ارزش سهام‌های جهانی به بازار ارز دیجیتال نیز سرایت کرد.
۳۱ شهريور ۱۴۰۰

کمتر از ۱۵ ساعت تا شروع مجدد فعالیت ماینر‌ها در ایران

افزایش گرمای هوا و به دنبال آن افزایش مصرف و فعالیت غیر مجاز رمزارز‌ها تابستان سختی را برای صنعت برق رقم زد، اما اکنون شرایط کمی بهتر شده است و طبق وعده مسوولان از فردا فعالیت رمزارز‌های مجاز آغاز می‌شود.
۳۱ شهريور ۱۴۰۰

فیلم| اداره برق: رمزارز‌ها همچنان بدون مجوز فعالیت می‌کنند

سخنگوی صنعت برق: تاکنون بیش از ۲۱۸ هزار دستگاه رمزارز (معادل مصرف برق یک نیروگاه هزار مگاواتی) کشف شده است.
۲۹ شهريور ۱۴۰۰