Gerdab.IR | گرداب

هشدار جدید برای استخراج کنندگان غیرمجاز رمزارز

سخنگوی صنعت برق ضمن هشدار به استخراج کننندگان غیرمجاز رمزارز، گفت: درصورتی که دستگاه‌های این افراد شناسایی و کشف شود، علاوه بر مجازات قبلی بر اساس مقراراتی که اخیرا به وزارت نیرو ابلاغ شده است، انشعاب این افراد قطع خواهد شد.
۱۱ آذر ۱۴۰۰

اندونزی: ارز‌های دیجیتال بانک مرکزی، راه حلی برای مقابله با بیت کوین هستند

دستیار رئیس بانک مرکزی اندونزی، جودا آگونگ، اظهار داشت: «ارز‌های دیجیتال بانک مرکزی، راه حلی برای جایگزینی استفاده از رمزارز غیرمتمرکز در تراکنش‌های مالی خواهند بود».
۱۱ آذر ۱۴۰۰

توافق قانون‌گذاران کره جنوبی برای به تأخیر انداختن برنامه مالیاتی رمزارز

بر اساس توافق قانون‌گذاران کره جنوبی، اخذ سود از ارز‌های دیجیتال تا سال ۲۰۲۳ در این کشور مشمول پرداخت مالیات نمی‌شود و این چالش یک ساله بر سر به تأخیر انداختن اجرای برنامه مالیاتی باعث ایجاد سردرگمی بین شهروندان و قانون‌گذاران شده است.
۱۰ آذر ۱۴۰۰

برنامه مقامات تایلندی برای پذیرش رمزارز در این کشور

تایلند قصد دارد برای جذب سرمایه‌گذاران رمزارز و تقویت صنعت گردشگری، به یک کشور پذیرنده رمزارز تبدیل شود. مقامات این کشور‌امیدوارند تا با این اقدام، بخشی از ۸۰ میلیارد دلار درآمد از دست رفته از صنعت گردشگری به دلیل شیوع کووید-۱۹ را جبران کنند.
۰۹ آذر ۱۴۰۰

روسیه؛ نیمی از سرمایه‌گذاران خرد از کریپتو برای پوشش ریسک استفاده می‌کنند

بیتکوین محبوب‌ترین رمزارز ماه اخیر در روسیه بوده است و بعد از آن تتر و لایتکوین در این کشور پرطرفدارند.
۰۹ آذر ۱۴۰۰

هشدار به ایرانیان فعال در بازار ارز دیجیتال

فشار آمریکا و ورود FATF به بحث رمزارزها و تحریم طی روزهای گذشته، کاربران ایرانی را فعال در حوزه رمزارزها را نگران کرده است. کارشناسان این حوزه تاکید کردند ارزهای غیرمتمرکز مانند بیت‌کوین قابل بلوکه شدن نیستند اما امکان رصد و شناسایی وجود دارد.
۰۸ آذر ۱۴۰۰

نصب نرم‌افزار استخراج رمزارز در حساب‌های ابری دستکاری شده گوگل

طبق گزارشات به دست آمده، مجرمان سایبری از طریق نرم‌افزار‌های آسیب‌پذیر شخص ثالث یا روش‌های امنیتی ضعیف کاربران به حساب‌های ابری دسترسی پیدا می‌کنند.
۰۷ آذر ۱۴۰۰

چین به دنبال ساماندهی رمزارز‌ها

بانک مرکزی چین به منظور مبارزه با جرایم دارایی‌های مجازی و پولشویی، ایجاد یک سیستم برای ردیابی تراکنش رمزارز‌ها را پیشنهاد کرده است.
۰۷ آذر ۱۴۰۰

هشدار درباره ارز دیجیتال جعلی کینگ مانی

بازار ارز‌های دیجیتال چند وقتی است به محلی برای انواع جدید کلاهبرداری تبدیل شده که یکی از نمونه‌های آن در داخل کشور ارز دیجیتال کینگ مانی است.
۰۶ آذر ۱۴۰۰

شرکت‌های بزرگ ژاپنی به دنبال راه‌اندازی ارز دیجیتال ملی

بزرگترین شرکت‌های ژاپنی گروهی برای راه‌اندازی یک پلتفررم تسویه حساب بر بستر بلاکچین تشکیل دادند.
۰۶ آذر ۱۴۰۰