Gerdab.IR | گرداب

اقتصاد دیجیتال - اقتصاد دیجیتال

وضعیت لینک‌های اینترنت بین‌الملل عادی شد

شرکت ارتباطات زیرساخت در اطلاعیه‌ای جدید اعلام کرده است تمامی لینک‌های اینترنت بین‌الملل که به دلیل قطعی فیبر نوری در گرجستان، اینترنت را با کندی مواجه کرده بود، در وضعیت نرمال قرار گرفت.
۱۴ آبان ۱۴۰۲

چه تعداد کاربر از سکوهای داخلی استفاده می‌کنند؟

به گفته وزیر ارتباطات در یک سال گذشته روند فعالیت هموطنان ما در سکو‌های داخلی بسیار رو به رشد بوده است و در حال حاضر ماهانه نزدیک به ۴۰ میلیون نفر از هموطنان عزیز - کاربران یکتا - از پلتفرم‌های داخلی استفاده می‌کنند.
۱۴ آبان ۱۴۰۲

آخرین وضعیت توسعه و ساماندهی مراکز داده در کشور

رئیس کمیته مرکز داده و مدیریت محتوای شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات با تشریح آخرین وضعیت توسعه مراکز داده در کشور گفت: ظرفیت این مراکز تا ۱۴۰۶ به ۱۰ هزار رک افزایش می‌یابد.
۱۴ شهريور ۱۴۰۲

آمریکا ممنوعیت صادرات تراشه به خاورمیانه را انکار کرد

سخنگوی وزارت بازرگانی آمریکا در پی افشای این موضوع که واشنگتن الزامات مجوز صادرات تراشه‌های هوش مصنوعی پیشرفته شرکت‌های AMD و انویدیا را گسترش داده، مدعی شد دولت بایدن، فروش تراشه به خاورمیانه را ممنوع نکرده است.
۱۱ شهريور ۱۴۰۲

جزئیات استقرار بالن فضایی اینترنت در مرز مهران

مسئولان با اعلام اینکه مشکل آنتن دهی در مسیر‌های منتهی به مرزی مهران وجود ندارد، از احداث ۱۳ سایت دائم تلفن همراه در مسیر‌های منتهی به مرز مهران خبر داده و گفته اند که با استقرار بالن فضایی در پایانه شهید سلیمانی نیز چتر وای فای رایگان برای استفاده زائران حسینی در مرز مهران فراهم شده است.
۱۱ شهريور ۱۴۰۲

استقرار بالن اینترنتی در مرز مهران

رئیس سازمان فضایی ایران گفت: بالن فضایی با برقراری لینک ارتباطی از امروز تا یک روز بعد از اربعین سرویس دهی خواهد داشت.
۰۸ شهريور ۱۴۰۲

گفت‌وگوی مستقیم دولت با مدیران کسب‌وکار‌های دیجیتال

دومین نشست یکشنبه‌های تجارت الکترونیکی با حضور سرپرست دفتر ریاست و روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با مدیران عامل کسب و کار‌های دیجیتال در محل غرفه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در نمایشگاه هفته دولت برگزار شد.
۰۷ شهريور ۱۴۰۲

حل مشکل شرکت‌های پرداخت‌یاری برای تامین ارز اربعین

سازمان فناوری اطلاعات ایران به تازگی اعلام کرده است با حمایت رئیس این سازمان مشکل شرکت‌های پرداخت یاری در حوزه تامین ارز اربعین حل شد.
۰۶ شهريور ۱۴۰۲

افزایش تعداد دامنه‌های فارسی

آخرین آمار منتشرشده از میزان ثبت دامنه در مرکز ثبت دامنه کشوری حاکی است تاکنون یک میلیون و ۵۸۷ هزار و ۴۶۴ دامنه فعال فارسی به ثبت رسیده که در این میان پسوند دات‌آی‌آر (ir.) بیشترین دامنه فعال را دارد.
۰۴ شهريور ۱۴۰۲

برنامه‌های وزارت ارتباطات برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین

با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، مهم‌ترین برنامه‌های وزارت ارتباطات برای تسهیل ارتباط زائران تا کربلا اعلام شده است.
۰۴ شهريور ۱۴۰۲