Gerdab.IR | گرداب

اقتصاد دیجیتال - اقتصاد دیجیتال

تعهد اپراتور‌ها برای پوشش نسل پنجم تلفن همراه تا پایان سال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بدون فیبرنوری، نسل پنجم امکان‌پذیر نیست چرا که باید تمام دکل‌های BTS و سلول‌های کوچک از طریق فیبر نوری متصل شوند.
۲۵ فروردين ۱۴۰۳

مدل مالیات‌ستانی از اینفلوئنسر‌ها در سال آینده تغییر می‌کند

حدود سه سالی است که قانون مالیات‌دهی اینفلوئنسر‌ها تصویب شده است، اما بعد از گذشت این مدت، بسیاری از بلاگر‌ها و اینفلوئنسر‌ها تن به پرداخت مالیات نمی‌دهند. این در شرایطی است که در بودجه ۱۴۰۳ مدل مالیات‌ستانی از اینفلوئنسر‌ها تغییر کرده و دولت و مجلس تلاش کرده‌اند با تعریف حساب تجاری، هرگونه درآمدی را مشمول مالیات کنند.
۱۶ اسفند ۱۴۰۲

پول برنامه یارانه اینترنت آمریکا ته کشید

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا اعلام کرد برنامه یارانه اینترنت پرسرعت دولت که توسط ۲۳ میلیون خانوار آمریکایی استفاده می‌شود، در ماه مه، پولی نخواهد داشت و بدون اقدام کنگره، تعطیل می‌شود.
۱۶ اسفند ۱۴۰۲

سهم ۱۵ درصدی اقتصاد دیجیتال محقق می‌شود؟

اقتصاد دیجیتال مجموعه‌ای از فعالیت‌های اقتصادی مبتنی بر فناوری‌های دیجیتال است که در آن فناوری‌های دیجیتال، اصلی‌ترین عامل ایجاد ارزش برای افراد، سازمان‌ها و جامعه است؛ اخیرا معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزیر ارتباطات اعلام کرده که این وزارتخانه آمادگی دارد بعد از این با همکاری بخش خصوصی آیین نامه‌های اجرای این احکام را تهیه کند تا آرزوی سهم ۱۵ درصدی اقتصاد دیجیتال محقق شود.
۰۷ اسفند ۱۴۰۲

جنگ جهانی سوم برای دستیابی به تراشه‌های انقلابی

خبرگزاری مهر در گزارش زیر به رقابت چین و آمریکا در حوزه دستیابی به تراشه‌های انقلابی در عصر جدید انقلاب صنعتی پرداخته است.
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

به‌زودی؛ برگزاری همایش ملی اقتصاد دیجیتال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

همایش ملی اقتصاد دیجیتال در انقلاب صنعتی چهارم در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

حجم بسته‌های اینترنت بر مبنای ترافیک بین‌الملل است

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: تا پیش از افزایش قیمت، ترافیک داخل نیم بها بود و پس از افزایش قیمت، تعرفه داخل حدود ۰.۳۷ درصد بین‌الملل محاسبه می‌شود.
۲۵ بهمن ۱۴۰۲

یک پیام‌رسان داخلی دیگر دارای قابلیت تماس صوتی و تصویری شد

تماس صوتی و تصویری که با هدف رفع گلایه برخی کاربران سایر کشور‌های دیگر که خواهان برقراری ارتباط با اعضای خانواده خود بودند، ایجاد شد و به تازگی و طبق گفته رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، این قابلیت به یک پیام‌رسان داخلی دیگر اضافه شده است.
۲۴ بهمن ۱۴۰۲

جایگاه هوش مصنوعی در خدمات مالی و بانکی

به گزارش ایرنا؛ در عصری که بیشتر بانک‌ها هنوز از پویش‌های بازاریابی انبوه برای جذب و تبدیل مشتریان خود استفاده می‌کنند، سازمان‌های آینده‌نگر از راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) و هزاران فناوری دیگر برای ایجاد روابط عمیق‌تر با مشتری استفاده می‌کنند و با افزایش فروش، سود چشمگیری خواهند داشت.
۱۷ بهمن ۱۴۰۲

فراخوان اعطای تسهیلات به کسب و کار‌های فعال در سکو‌های داخلی

سازمان فناوری اطلاعات ایران براساس آیین‌نامه حمایت از سکو‌ها و کسب و کار‌های اقتصاد دیجیتال، به کسب و کار‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال کشور تسهیلات ارایه خواهد کرد.
۱۴ بهمن ۱۴۰۲