Gerdab.IR | گرداب

معرفی کتاب| یادگیری ماشین در شبکه‌های اجتماعی + دانلود فایل

این کتاب توسط دو نویسنده به نام‌های آگاروال و مورتی در رابطه با یادگیری ماشین در شبکه‌های اجتماعی به قلم تحریر درآمده و به بررسی شبکه‌های اجتماعی و یادگیری ماشین با هدف به کارگیری آن‌ها در زندگی واقعی می‌پردازد.
۰۹ آذر ۱۴۰۰

معرفی کتاب| ایمن‌سازی شبکه‌های اجتماعی در فضای سایبری + دانلود فایل

این کتاب که توسط السکیب خان پاتان در حوزه فضای سایبری به قلم تحریر در آمده است، در مورد نگرانی‌های مربوط به امنیت و حریم خصوصی افراد و سازمان‌هایی است که از شبکه‌های اجتماعی مختلف استفاده می‌کنند.
۰۳ آذر ۱۴۰۰

معرفی کتاب| شبکه‌های اجتماعی و جغرافیا + دانلود فایل

در کتاب شبکه‌های اجتماعی و جغرافیا به چالش‌های نظری و روش شناختی در تحلیل و تجسم داده‌های مربوط به رسانه‌های اجتماعی مطابق با مناطق جغرافیایی پرداخته شده است.
۳۰ آبان ۱۴۰۰

معرفی کتاب| کلان داده و تحلیل شبکه‌های اجتماعی + دانلود فایل

این کتاب با در برگرفتن موضوعات متعدد در حوزه کلان داده‌ها منبعی مناسب برای پژوهشگران است.
۲۷ آبان ۱۴۰۰

معرفی کتاب | امپراطوری شبکه‌های اجتماعی + دانلود فایل

این کتاب به قلم جاشوا پاول و در رابطه با زندگی پرفراز و نشیب امپراطور ژوستینیان و تلاش‌های او در جهت بازنگری قوانین روم باستان و تغییر ساختار‌های اجتماعی و مذهبی آن دوره به تحریر درآمده است.
۲۴ آبان ۱۴۰۰

معرفی کتاب| حق حریم شخصی و ضرورت نظارت دولتی + دانلود فایل

نویسنده کتاب از اتخاذ یک برنامه چندجانبه برای نظارت سایبری صحبت می‌کند که در کنار نظارت حساب‌شده، با قوانین بین‌المللی و حریم شخصی مطابقت داشته باشد.
۱۱ آبان ۱۴۰۰

معرفی کتاب| آشنایی با مفهوم «کنجکاوی سایبری» و نحوه حفاظت از خود در جهان مدرن + دانلود فایل

هر ساله هزاران نفر قربانی کلاهبرداری‌های تلفنی، حملات فیشینگ و سرقت هویت می‌شوند. اما با بالا بردن آگاهی در زمینه امنیت سایبری می‌توان از پیامد‌های این حملات کاملا جلوگیری کرد.
۰۸ آبان ۱۴۰۰

معرفی کتاب| پزشکی قانونی سایبری: بررسی فناوری‌های در حال ظهور + دانلود فایل

وابستگی جهانی به دسترسی فوری به اطلاعات، به طور روزانه در بازار‌های سراسر جهان مشاهده می‌شود و از آن‌جایی که داده‌ها، کالایی جهانی با ارزش بسیار زیاد هستند، به عنوان یکی از نیاز‌های اصلی شرکت‌های کوچک و بزرگ برای داشتن قدرت مالی و تأثیرگذار بودن در سطح جهانی به شمار می‌آیند.
۰۳ آبان ۱۴۰۰

معرفی کتاب| قانون‌گذاری جهان سایبری+ دانلود فایل

بیش‌تر ما قدر اینترنت را نمی‌دانیم. همه ما روزانه از طریق آن به یک‌دیگر پیام می‌فرستیم، در آپارات فیلم تماشا می‌کنیم، کار‌های بانکی را به صورت اینترنتی انجام می‌دهیم، پست‌هایمان را در وبلاگ شخصی خود قرار می‌دهیم، به صورت آنلاین بازی می‌کنیم و یا از طریق اسنپ تاکسی می‌گیریم.
۲۸ مهر ۱۴۰۰

معرفی کتاب| سامانه‌های سایبری آینده، ترکیبی از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا + دانلود فایل

کتاب ترکیبی از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا برای سامانه‌های سایبری آینده که توسط چندین متخصص در حوزه‌های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و امنیت سایبری به قلم تحریر درآمده است، تحقیقات انجام شده در زمینه توسعه پایدار اجتماعی-اقتصادی ایده‌های نوآورانه، اصول و الگو‌های نوظهور، تجارب اجرایی و موارد استفاده اینترنت اشیا را پوشش می‌دهد.
۲۷ مهر ۱۴۰۰