Gerdab.IR | گرداب

سردار نقدی: باید اپلیکیشن، پیام‌رسان، شبکه اجتماعی و سیستم عامل خود را داشته باشیم

معاون هماهنگ‌کننده سپاه گفت: همان‌گونه که در دفاع مقدس، دانش‌آموزان برای دفاع از کشور و انقلاب اسلامی حماسه آفریدند، امروز هم دانش‌آموزان باید در عرصه علمی و فناوری خط‌شکن باشند.
۱۱ آذر ۱۴۰۰

جدایی مدیر پروژه رمزارز فیسبوک از این شرکت

دیوید مارکوس، مدیر کهنه‌کار فیسبوک، که در سال‌های اخیر بر پیشبرد پروژه‌های رمزارزی این شرکت نظارت داشته، در حال ترک متا است. او اخیرا در پستی اعلام کرده که در انتهای سال ۲۰۲۱ از این کمپانی جدا می‌شود.
۱۱ آذر ۱۴۰۰

توئیتر: انتشار عکس و ویدئو بدون اجازه افراد ممنوع

توئیتر اعلام کرد اجازه اشتراک گذاری تصاویر و ویدئو‌های شخصی در پلتفرمش را بدون رضایت فرد نمی‌دهد.
۱۰ آذر ۱۴۰۰

مدیرعامل توییتر استعفا داد

جک دورسی یکی از افراد پیشرو در حوزه شبکه‌های اجتماعی که نام وی با توئیتر در هم آمیخته، از مدیرعاملی این شرکت استعفا داده و پاراگ آگراوال جایگزین وی می‌شود.
۰۹ آذر ۱۴۰۰

ضربه جدید رگولاتور رقابت انگلیس به فیس بوک

پیش بینی می‌شود طی روز‌های آینده رگولاتور رقابت انگلیس فرایند ادغام شرکت «گیفی» (Giphy) در متا (شرکت مادر فیس بوک) را مسدود کند.
۰۸ آذر ۱۴۰۰

پرونده: متاورس چیست؟

این واژه از ترکیب پیشوند Meta (به معنی فراتر) و واژۀ Universe (به معنی جهان) ساخته شده است و منظور جهانی مجازی است که مستقل از افراد و دارای تداوم است. چنین جهان مجازی دیگر صرفاً فراری از واقعیت نیست، بلکه جایگزین آن است و با جهان واقعی هم‌پوشانی دارد.
۰۸ آذر ۱۴۰۰

مشکل کاربران دارای سواد دیجیتالی ضعیف با الگوریتم‌های فیسبوک

تحقیقات فیسبوک نشان می‌دهد که الگوریتم‌های این پلتفرم به ضرر کاربرانی که سواد دیجیتالی کمی داشتند، عمل کرده است.
۰۴ آذر ۱۴۰۰

یک افشاگر: متا با کاربران برخورد نژادپرستانه دارد

در حالی که اظهار نظر دیگری هم از سوی شخص دیگری در این مورد وجود دارد و در پستی که بر اساس اسناد داخلی به دست آمده و توسط "واشنگتن پست" منتشر شده است اشاره شده که الفاظ رکیک بیشتری استفاده شده است.
۰۴ آذر ۱۴۰۰

به‌روز‌رسانی سیاست حفظ حریم خصوصی واتساپ بعد از شکایت ناظران ایرلندی

واتساپ جزئیات بیش‌تری را به سیاست حفظ حریم خصوصی خود اضافه کرده است و در نظر دارد تا سیاست‌های حفظ حریم خصوصی خود را با شفافیت بیش‌تری ارائه دهد.
۰۳ آذر ۱۴۰۰

قانون جدید در انگلیس: ارسال پیام بزرگسالان به کودکان در شبکه‌های اجتماعی ممنوع

نگرانی از اثرات سوء شبکه‌های اجتماعی بر روی کودکان در انگلیس تا بدان حد افزایش یافته که مقامات این کشور به دنبال ممنوع‌کردن ارسال پیام مستقیم توسط بزرگسالان برای کودکان هستند.
۰۱ آذر ۱۴۰۰