Gerdab.IR | گرداب

هشدار درباره وجود بدافزار در واتساپ

کارشناسان امنیتی درباره بدافزار بودن یکی از نسخه‌های پیامرسان محبوب واتساپ هشدار دادند و از کاربران خواستند آن را حذف کنند.
۰۱ مهر ۱۴۰۰

۴۰ دقیقه در روز؛ زمان دسترسی نوجوان به تیک تاک در چین

نسخه چینی اپلیکیشن اشتراک‌گذاری ویدیو‌های کوتاه تیک تاک که با نام «Douyin» شناخته می‌شود، همه کاربران نوجوان خود را به حالت جدیدی به نام «Youth Mode» منتقل و مدت مجاز استفاده روزانه از این اپلیکیشن را به ۴۰ دقیقه محدود کرده است.
۳۰ شهريور ۱۴۰۰

ناجا: تبلیغات مشکوک در شبکه‌های اجتماعی را به شماره ۹۶۳۸۰ گزارش دهید

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا، از مردم خواست تبلیغات مشکوکی را که در شبکه‌های اجتماعی در ارتباط با سفر راهپیمایی اربعین حسینی مشاهده می‌کنند به شماره ۹۶۳۸۰ اطلاع دهند.
۲۸ شهريور ۱۴۰۰

وی چت از دستور رگولاتور چینی اطاعت کرد

وی چت در واکنش به دستور وزارت صنعت و اطلاعات فناوری چین اعلام کرد اجازه می‌دهد کاربرانش به لینک پلتفرم‌ها و سرویس‌های اینترنتی دیگر دسترسی یابند.
۲۸ شهريور ۱۴۰۰

محدود شدن تیک تاک برای کودکان

اپلیکیشن ویدیوی کوتاه چینی Douyin که نسخه چینی تیک تاک است، دسترسی همه کاربران پایین ۱۴ سال را با هدف محافظت از آن‌ها در برابر محتوای نامناسب در "حالت جوان" قرار داد.
۲۸ شهريور ۱۴۰۰

پرونده| دوگانگی رفتار در فضای مجازی؛ دنیای متفاوت رفتار متفاوت

تکنولوژی‌های جدید این امکان را به انسان داده است که همزمان در دو دنیای واقعی و مجازی زندگی کنند؛ دو جهانی که تفاوت‌های زیادی با هم دارند. در واقعیت، هر انسانی دارای هویت مشخص است که باعث شناسایی او می‌شود.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰

آگاهی فیسبوک از مسموم بودن فضای اینستاگرام برای دختران نوجوان

محققان روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در مقاله‌ای آشکار کردند که محققان فیسبوک به‌طور مکرر شواهدی یافته بودند که پلتفرم اشتراک‌گذاری تصاویر اینستاگرام برای دختران نوجوان محیطی سمی است.
۲۵ شهريور ۱۴۰۰

اتحادیه اروپا از تیک تاک تحقیق می‌کند

رگولاتور حریم خصوصی اتحادیه اروپا درباره فراوری اطلاعات کاربران نوجوان و کودک و همچنین انتقال داده‌های کاربران اروپایی به چین در اپ تیک تاک تحقیقاتی انجام می‌دهد.
۲۴ شهريور ۱۴۰۰

بی اعتنایی توییتر به دروغ پراکنی یک سلبریتی در مورد واکسن کرونا

در شرایطی که توئیتر مدعی شده برای مشخص کردن پیام‌های دروغ پراکن در مورد واکسن کرونا از برچسب اطلاع رسانی استفاده کرده یا این پیام‌ها را پاک می‌کند، این کار را در مورد توئیت نیکی میناژ رپر مشهور کشور ترینیداد که در قاره آمریکا شهرت زیادی دارد، انجام نداده است.
۲۴ شهريور ۱۴۰۰

مرگ خلاقیت در فضای مجازی / آیا ما رفتار مصرف‌گرایانه صرف در فضای مجازی داریم؟

امروزه با گسترش چشم‌گیر فضای مجازی و فراگیر شدن استفاده از شبکه‌های اجتماعی و ارتباطی در میان مردم، افراد جامعه در معرض یک بارش اطلاعاتی وسیع قرارگرفته‌اند که خواسته یا ناخواسته با آن برخورد دارند.
۱۸ شهريور ۱۴۰۰