Gerdab.IR | گرداب

شرکت مخابرات: استفاده از سامانه شاد رایگان است

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید، استفاده از سامانه شاد بر بستر اینترنت شرکت مخابرات رایگان است.
۰۱ مهر ۱۴۰۰

جزئیات غیر حضوری شدن رجیستری تلفن همراه

معاون فنی گمرک گفت: رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی، از این پس به صورت غیرحضوری انجام می‌شود.
۰۱ مهر ۱۴۰۰

نسخه جدید «شاد» رونمایی شد/آموزش مجازی تا کی ادامه دارد؟

در حالی که به گفته سرپرست وزارت آموزش و پرورش، سال جدید تحصیلی هم با سامانه شاد آغاز می‌شود و نسخه جدید این اپلیکیشن رونمایی شده، واکسیناسیون معلمان تقریبا تمام شده و واکسیناسیون دانش‌آموزان نیز به تازگی آغاز شده است و می‌توان انتظار داشت در ماه‌های آینده، در کنار ادامه روند آموزش مجازی، مدارس آموزش حضوری را نیز کلید بزنند.
۳۰ شهريور ۱۴۰۰

معاون پروژه شبکه ملی اطلاعات: پلتفرم‌ها با طرح صیانت خدمات بهتری می‌دهند

معاون طرح و توسعه شبکه ملی اطلاعات با بیان اینکه روح حاکم بر طرح صیانت نهادسازی برای حفظ داده‌های ملی و داده‌های کاربر است، گفت: در صورت اعمال این مقررات، پلتفرم با کیفیت بهتری خدمات می‌دهد.
۳۰ شهريور ۱۴۰۰

وزیر ارتباطات: گوشی ایرانی توان رقابت با نمونه خارجی را دارد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه از گوشی ایرانی استفاده می‌کند اعتقاد دارد موبایل داخلی توان رقابت با همتایان خارجی را داشته، اما در ابتدای راه مردم باید همراهی کرده و از نواقص احتمالی آن چشم‌پوشی کنند.
۲۹ شهريور ۱۴۰۰

قیمت‌های جدید خدمات اینترنت پرسرعت ثابت اعلام شد + جدول تعرفه

تعرفه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت ثابت ADSL، VDSL، FTTH بر اساس تعرفه تعیین‌شده در مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات محاسبه می‌شود که بنا به نرخ دانلود از ۵۱۲ کیلوبیت‌برثانیه با سقف تعرفه ۱۲.۵ هزار تومان تا ۵۰ مگابیت‌برثانیه با سقف تعرفه ۳۰۰ هزار تومان را شامل می‌شود.
۲۹ شهريور ۱۴۰۰

قابلیت سامانه شاد برای آموزش ایرانیان خارج از کشور

در نخستین جلسه کارگروه پشتیبانی از آموزش مجازی دانش‌آموزان بر تحقق عدالت آموزشی با ارتقای کیفی محتوای مجازی و قابلیت سامانه شاد برای آموزش ایرانیان خارج از کشور تاکید شد.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰

قطعی اینترنت وزارت بهداشت + علت

مشکل قطعی اینترنت وزارت بهداشت، اشکال در نرم افزار یکی از مراکز مخابرات بود.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰

ضرورت استفاده از ظرفیت ارتباطات روستایی برای توسعه اقتصاد دیجیتال

وزیر ارتباطات با تاکید بر سرعت بخشیدن به ایجاد دسترسی همه روستا‌ها به شبکه ملی اطلاعات، بر ضرورت استفاده از این امکانات برای آبادانی و توسعه اقتصاد دیجیتال در روستا‌ها تأکید کرد.
۲۷ شهريور ۱۴۰۰

سال تحصیلی با «شاد» آغاز می‌شود

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال هم سال تحصیلی را با شاد آغاز می‌کنیم، گفت: ممکن است مدارس کم‌جمعیت در مناطق دوردستی که به بعضی از امکانات دسترسی ندارند، حضوری باشد، اما بیش از ۶۰ درصد دانش‌آموزان، مهر را با شاد آغاز می‌کنند.
۲۳ شهريور ۱۴۰۰