Gerdab.IR | گرداب

تکذیب کاهش پهنای باند اینترنت از سوی وزیر ارتباطات

زارع‌پور، کاهش پهنای باند اینترنت را تکذیب کرد و گفت: به‌اندازه نیاز کشور پهنای باند تأمین شده است.
۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

معاون وزیر ارتباطات: ایجاد دولت هوشمند مأموریت اصلی وزارت خانه است

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات، هوشمندسازی و ایجاد دولت هوشمند را یکی از مأموریت‌های اصلی این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: ما باید در کنار تمام سازمان‌های دولتی، زیرساخت‌های توسعه هوشمند را توسعه داده و خودمان محور توسعه هوشمند باشیم. راه اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند از این مأموریت ناشی می‌شود.
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

توان بخش دانشگاهی و دانش بنیان در ICT زیر یک چتر

رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای تحقق رشد مدنظر در حوزه ICT، تمامی توان موجود در بخش دانشگاهی، مراکز تحقیقاتی و دانش بنیان را زیر یک چتر جمع می‌کنیم.
۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

بررسی سند اجرایی هوش مصنوعی در کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه سند اجرایی هوش مصنوعی در کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال بررسی شد، گفت: در این جلسه رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس قول پیگیری مسکوت شدن دو طرح مجلس را داد.
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

راه‌اندازی اپراتور‌های خدمات رسان برای استفاده از داده‌های دولتی

رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: در سال جاری از طریق اپراتور خدمات رسان این امکان فراهم خواهد شد تا بخش خصوصی به شکل منسجم از یک درگاه واحد، بتواند داده‌های مورد نیاز خود را به دست آورد.
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱

معاون وزیر ارتباطات: لایحه «حفاظت از داده‌های شخصی» به مجلس می‌رود

معاون وزیر ارتباطات گفت: یکی از برنامه‌های مهمی که اکنون در دست داریم مربوط به لایحه حفاظت از داده‌های شخصی است و امیدواریم بتوانیم در سال جاری این لایحه را از طریق دولت به مجلس تقدیم کنیم.
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

تاکید وزیر ارتباطات بر پوشش ۸۰ درصدی خانوار‌ها به فیبر نوری

با تاکید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به پوشش ۸۰ درصدی خانوار‌ها به فیبر نوری، در عین حال حداقل ۵۰ درصد کاربران نیز باید امکان استفاده از خدمت دسترسی از طریق فیبر نوری (FTTp) و حداکثر ۵۰ درصد کاربران امکان استفاده از خدمت دسترسی پرسرعت سیمی با قابلیت حداقل ۵۰ مگابیت‌برثانیه را داشته باشند.
۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱

خط قرمز و شروط وزارت ارتباطات برای افزایش قیمت اینترنت

عیسی زارع‌پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پس از حضور در نشست کمیسیون صنایع و معادن، گفت: در جلسه امروز سوالات و دغدغه‌های نمایندگان مطرح شد که بخشی از این دغدغه‌ها ناظر به دسترسی مردم در روستا‌ها به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات بود.
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱

اتصال دستگاه‌های اجرایی به "پنجره واحد دولت هوشمند"

دستورالعمل اجرایی اتصال دستگاه‌های اجرایی به "پنجره واحد خدمات هوشمند دولت"، برای تصویب نهایی به شورای اجرایی فناوری اطلاعات ارایه شده است.
۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱

وزیر ارتباطات: ظرفیت ترانزیت کشور طی ۸ ماه گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در راستای افزایش ظرفیت ترانزیت ترافیک از خاک کشور طی هشت ماه گذشته ۵۰ درصد به این ظرفیت اضافه شده است.
۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱