Gerdab.IR | گرداب

حمایت از تولید دانش‌بنیان حوزه ICT در دستور کار وزارت ارتباطات

معاون وزیر ارتباطات گفت: جزئیات آئین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه آینده کمیسیون راهبری کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال، نهایی می‌شود.
۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱

۳۰۰ هزار ایحاد شغل توسط ۶۷۰۰ شرکت دانش بنیان

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیان اینکه قدرت اشتغال‌زایی دانش‌بنیان‌ها را فراموش نکنیم گفت: حدود ۶۷۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور تاکنون برای بیش از ۳۰۰ هزارنفر اشتغال ایجاد کرده اند.
۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

ابررایانه ملی «سیمرغ» آماده سرویس دهی شد

مجری طرح ابررایانه سیمرغ با بیان اینکه این ابررایانه به طور کامل آماده سرویس دهی شده است، گفت: افزایش ظرفیت پردازشی یک پتافلاپس و ۵ پتافلاپس برای ابررایانه سیمرغ در دست برنامه ریزی است.
۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۱

تولید ۸۶ نرم افزار برای ارتقای شهر هوشمند

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از حمایت از تولید ۸۶ نرم افزار برای ارتقای شهر هوشمند خبر داد.
۳۱ فروردين ۱۴۰۱

راه‌های تقویت دانش‌بنیان‌ها برای تحقق شعار سال

رئیس کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان، ۹ پیشنهاد را برای اجرایی شدن اقدامات مؤثر در مسیر تحقق شعار سال ۱۴۰۱ مطرح کرد.
۲۸ فروردين ۱۴۰۱

رقابت دانش‌بنیان‌ها برای تولید محصولات ۵ حوزه فناورانه تجهیزات پزشکی

وسایل، ملزومات و تجهیزات پزشکی از جمله حوزه‌های فناورانه‌ای است که با تلاش شرکت‌های دانش بنیان در کشور؛ بازار واردات آن‌ها از رونق افتاده است.
۲۸ فروردين ۱۴۰۱

کمک مالی دولت به اپراتور‌ها بابت برنامه «شاد»

معاون راهبردی و توسعه بازار رگولاتوری از پرداخت کمک جبرانی دولت به اپراتور‌های (کاروران) ارتباطی و فناوری اطلاعات بابت جبران هزینه ارائه رایگان، ترافیک به سامانه شاد، براساس مصوبه هفتاد و سومین جلسه ستاد ملی کرونا خبر داد.
۲۷ فروردين ۱۴۰۱

۴ طرح جدید برای گسترش قلمرو هوش مصنوعی کشور

حوزه هوش مصنوعی در کشور با اجرای پروژه‌های جدید و با فراهم شدن امکاناتی که تاکنون موجود نبوده، گسترش می‌یابد.
۱۵ فروردين ۱۴۰۱

امیدواری کسب و کارهای ICT به ۱۰ برابرشدن سرعت اینترنت بعد از وعده وزیر

رئیس هیأت مدیره اتحادیه صنعت مخابرات گفت: رسیدن به حداقل سرعت اینترنت ۱۰۰ مگابیتی که ۱۰ برابر سرعت فعلی است، طبق وعده وزیر ارتباطات، امیدواری قابل توجهی را برای صنعت ICT فراهم کرده است.
۱۴ فروردين ۱۴۰۱

وزیر ارتباطات از حضور پررنگ پلتفرم‌های ایرانی در میان همسایگان خبر داد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حضور پررنگ ایران به‌خصوص در بخش استارت‌آپ‌ها و پلتفرم‌های ایرانی در بازار‌های منطقه گفت: موضوعاتی مانند توسعه خدمات و همکاری بین کشور‌ها در این خصوص با توجه به شکل‌گیری جریان پولی میان ایران و کشور‌های همسایه بسیار حائز اهمیت هستند.
۲۴ اسفند ۱۴۰۰