Gerdab.IR | گرداب

اقتصاد دیجیتال - نوآفرین‌ها (استارتاپ‌ها)

اختلال در تاکسی‌های اینترنتی همزمان با بازگشایی مدارس

دو پلتفرم اینترنتی حمل و نقل همزمان با دومین روز از بازگشایی مدارس، دچار اختلال شدند که به گفته برخی کاربران، بیش از دو ساعت به طول انجامیده است.
۰۳ مهر ۱۴۰۲

پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه دیجی‌تک ارمنستان برپا می‌شود

پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات، مخابرات و صنایع پیشرفته ارمنستان (digitec۲۳) مهر ماه جاری در ایروان برپا می‌شود.
۲۷ شهريور ۱۴۰۲

نقش سرویس‌های صوت‌وتصویر فراگیر در صنعت بازی‌های رایانه‌ای

مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در تازه‌ترین گزارش پژوهشی خود با مطالعه موردی شرکت نتفلیکس به موضوع ارتباط سامانه‌های ویدئو به درخواست یا همان VOD‌ها و بازارپردازی بازی‌های دیجیتال پرداخته است.
۲۲ شهريور ۱۴۰۲

عرضه سامانه‌ای برای رصد بازخورد جامعه نسبت به اخبار

به منظور بررسی بازخورد جامعه نسبت به انتشار اخبار، یکی از شرکت‌های استارت‌آپی سامانه‌ای برای تحلیل اخبار منتشرشده در خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری خارجی عرضه کرده است.
۱۲ شهريور ۱۴۰۲

استقبال مردم از طرح اتصال پیام‌رسان‌های بومی

معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت:در حال حاضر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از طرح اتصال متقابل پیام‌رسان‌ها استفاده کرده‌اند.
۱۱ شهريور ۱۴۰۲

انحصارطلبی اسنپ صدای رانندگان را درآورد

یک سامانه هوشمند تاکسی اینترنتی به جای ایجاد راهکار‌های هوشمندانه و تشویقی برای ترغیب راننده به قبول درخواست، به راهکار‌های تنبیهی برای رانندگان روی آورده و عملا بعضی رانندگان همکار خود را تهدید می‌کند.
۰۱ شهريور ۱۴۰۲

برقراری ارتباط بی‌واسطه کاربران با پیام‌رسان‌های داخلی

قابلیت صوتی و تصویری در پیام‌رسان‌های داخلی از جمله اقداماتی بود که با حمایت و فراهم کردن زیرساخت‌های آن در دولت سیزدهم ایجاد و طبق اعلام حتی سبب شد مشکلات برخی کاربران ساکن کشور‌های دیگر که تمایل به برقراری ارتباط با اعضای خانواده خود داشتند هم برطرف شود.
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

ارائه تسهیلات مالی به دانش بنیان‌ها و استارتاپ‌های حوزه علوم شناختی

با حمایت ستاد توسعه علوم فناوری‌های شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری، تسهیلات مالی به شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های فعال در حوزه علوم شناختی پرداخت می‌شود.
۲۹ مرداد ۱۴۰۲

اقدام جدید اسنپ برای تنبیه مسافران!

اقدام «اسنپ» در ارسال پیامک جبران خسارت برای کاربران، در حالی‌که اخلاق‌مدارانه به نظر می‌رسد در تضاد کامل با اصل مشتری‌مداری قرار دارد. پیامک‌های ارسالی در صورت اجرایی شدن، در بُعد روانشناختی علاوه بر این‌که احساس ناخوشایندی میان کاربران ایجاد می‌کند، آن‌ها را به شکل مستقیم به سوی استفاده از اپلیکیشن‌های رقیب سوق می‌دهد
۲۸ مرداد ۱۴۰۲

رویه ضدرقابتی اسنپ تأیید شد

بنا به اطلاع‌رسانی در کدال، هیئت تجدید نظر شورای رقابت در رأی قطعی خود، رویه ضدرقابتی اسنپ را تأیید کرد.
۲۴ مرداد ۱۴۰۲