Gerdab.IR | گرداب

ادامه ایران هراسی رسانه های غربی؛

نیویورک اولین هدف ایران در حمله به آمریکا! + فیلم

تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۰

آنچه آمریکا اکنون شاهد آن است افزایش و رشد روز‌افزون یک تهدید امنیت ملی خیالی است که باعث می‌شود مردم آمریکا باور کنند که هدف بعدی ایران خاک آمریکا خواهد بود.

به گزارش گرداب به نقل از مشرق، رسانه‌های آمریکا آنقدر در مورد ایران دست به خیال‌پردازی زده‌اند که تازه‌ترین نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می‌دهد اکثر مردم آمریکا اکنون نگرش مثبتی نسبت به ایران نداشته و آن را بزرگ‌ترین تهدید برای خود می‌پندارند.

شبکه خبری راشا تودی طی گزارشی اعلام کرد که نظرسنجی اخیر موسسه گالوپ حاکی از این است که آمریکا‌ئیان ایران را به عنوان بزرگ‌ترین محور شرارت در روی کره زمین می‌دانند. با توجه به اینکه نه ارتش و نه سازمان‌های جاسوسی آمریکا هیچ یک معتقد نیستند که ایران می‌تواند به خاک آمریکا حمله کند، پس چرا رسانه‌های آمریکا نسبت به ایران که 10 هزار کیلومتر با آنها فاصله دارد دچار تشنج شده‌اند؟

بر اساس نظرسنجی گالوپ، 32 درصد افراد شرکت‌کننده در این نظرسنجی، ایران را بزرگ‌ترین دشمن آمریکا به حساب آورده‌اند. 87 درصد نیز نگرش مثبتی نسبت به ایران نداشته و دید منفی‌ای نسبت به ایران دارند.

با توجه به تأثیر تبلیغات بسیار زیاد ضد ایرانی در رسانه‌های اصلی آمریکا، تعجب‌آور نیست که چنین نتایجی به دست آید. با چنین هجمه تبلیغاتی بسیار زیاد علیه ایران که در آن هر روز در گوش مردم آمریکا خوانده می‌شود که ایران قصد حمله به آمریکا را دارد، متوسط مردم آمریکا چه نوع نگرشی باید نسبت به ایران داشته باشند؟

در یکی از این نمونه‌ها، سی‌ان‌ان بدون ارائه هیچ‌گونه مدرک و برهانی و تنها در راستای ایجاد رعب و وحشت در میان آمریکائیان مدعی می‌شود: ایران می‌تواند به گونه‌ای هولناک‌تر از آنچه می‌توان تصور کرد به آمریکا حمله کند. این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که حزب‌الله به عنوان یک نیروی نیابتی از طرف ایران فعالیت کرده و می‌تواند به راحتی این حمله را عملی کند.

آنچه آمریکا اکنون شاهد آن است افزایش و رشد روز‌افزون یک تهدید امنیت ملی خیالی است که باعث می‌شود مردم آمریکا باور کنند که هدف بعدی ایران خاک آمریکا خواهد بود.

نمونه دیگر این خیال‌پردازی را می‌توان در خبر فاکس نیوز مشاهده کرد که بیان می‌دارد: برخی معتقدند که نیویورک در نهایت در فهرست اهداف ایران قرار خواهد گرفت.

حتی در طی این ماه نیز "مایکل سیلبر"، مدیر بررسی‌های اطلاعاتی پلیس نیویورک، با چاپ مقاله‌ای در وال‌استریت ژورنال، ایران را تهدیدی برای شهر نیویورک معرفی کرده است.

رسانه‌های آمریکا در حالی در مورد تهدید ایران دست به اغراق می‌زنند که مقامات نظامی این کشور چیزی خلاف این را بیان می‌دارند. سپهبد "رونالد برگیس"، مدیر آژانس اطلاعاتی دفاعی آمریکا، رسما عنوان داشته است که احتمال حمله ایران به آمریکا وجود ندارد. وی می گوید: «بر اساس ارزیابی آژانس، احتمال این که ایران بخواهد دست به حمله یا تحریک عامدانه یک نزاع بزند وجود ندارد. مگر اینکه آمریکا اول حمله کند.»

با این حال،‌ آمریکا با اسرائیل بر سر بحث حمله به ایران دچار اختلاف شده است. تل‌آویو آشکارا از واشنگتن می‌خواهد تا در حمله نظامی به ایران شرکت کند حال آنکه دولت اوباما نسبت به انجام هرگونه اقدام نظامی اکراه داشته و امیدوار است که تحریم‌ها بتواند کارساز بوده و سبب تغییر حکومت شود.

در همین راستا، رئیس ستاد مشترک آمریکا ژنرال "مارتین دمپسی" ایده حمله هوایی به ایران را "احمقانه»"، "بی‌ثبات‌کننده" و "غیر محتاطانه»" خواند. این اظهارات دمپسی باعث شده است تا "بنیامین نتانیاهو"، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، وی را متهم به "خدمت به ایرانیان" کند.

فیلم