تأسيس پايگاه اينترنتي "بريتانيا براي ايرانيان" نشان مي‌دهد انگليسي‌ها پس از تعطيلي سفارت، چاره‌اي جز انتقال فعاليت‌هاي خود به فضاي مجازي نديده‌اند.
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۸
کد خبر: ۱۰۰۸۷
به گزارش گرداب به نقل از باشگاه خبرنگاران، وزارت خارجه انگليس كه مركز جاسوسي‌اش در تهران چند ماهي است تعطيل شده اقدام به تأسيس يك پايگاه اينترنتي فارسي زبان به نام "بريتانيا براي ايرانيان" كرده است.

تأسيس اين پايگاه كه دولت انگليس آن را "سايت رسمي" وزارت خارجه خود به زبان فارسي خوانده، در شرايطي صورت مي گيرد كه چندي پيش سفارت انگليس در تهران در پي مصوبه مجلس تعطيل شد و روابط ديپلماتيك دو كشور به صفر رسيد.

آن‌گونه كه اقدامات اطلاعاتي و دستگيري هاي پس از سال 88 نشان داد سفارت انگليس در تهران نقشي عمده در اقدامات خرابكارانه در داخل ايران داشته و عملا به عنوان ترمينال اطلاعاتي غرب عليه ايران عمل مي‌كرده است.

تأسيس پايگاه اينترنتي "بريتانيا براي ايرانيان" -كه تقريباً به طور كامل خالي از هرگونه محتواست- نشان مي‌دهد انگليسي‌ها پس از تعطيلي سفارت، چاره‌اي جز انتقال فعاليت‌هاي خود به فضاي مجازي نديده‌اند.

"ويليام هيگ"، وزير خارجه انگليس در يك فيلم ويدئويي كوتاه كه براي راه اندازي اين پايگاه اينترنتي تهيه شده است از مردم ايران مي خواهد به اين سايت مراجعه كرده و از اخبار و گزارش هاي آن استفاده كنند!

لازم به ذکر است دولت انگليس با سابقه حضور نزديك به 200 ساله خود در ايران نقش كليدي و حساسي را در حمايت از تروريست‌ها، شكار جاسوس و اخيرا در فتنه 88 برعهده داشت و بسياري از اين فعاليت هاي تخريبي و استكباري را از طريق سفارتخانه خود در ايران دنبال مي كرد.

اظهارات وزير خارجه انگليس در كليپ ويدئويي مورد اشاره به وضوح نشان مي‌دهد كه تعطيلي سفارتخانه روباه پير در تهران تا چه اندازه براي آمريكا و متحدانش خسارت آفرين بوده است.

تلويزيون صداي آمريكا نيز اقدام دولت انگليس درخصوص به راه انداختن وب‌سايت مجازي براي مردم ايران را مورد توجه خود قرار داد.

به گفته صداي آمريكا دولت انگليس مي كوشد از طريق سفارت مجازي منازعه با ايران را مديريت كرده و از طريق اين وب سايت، برای ايجاد شكاف ميان مردم و نظام بهره برداري كند.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
منصور نگهبان
|
UNITED STATES
|
۰۱:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۱/۰۲
وقتی انگلیس در ایران سفارت ندارد، چرا ایران در انگلیس سفارت دارد؟
چر مثلاً نمی توانیم 5 یا 10 یا 15 کارمند سفارت انگلیس در ایران را تحمل کنیم، اما انگلیسی ها می توانند دهها یا صدها کارمند سفارت ایران در لندن را تحمل کنند؟
چرا ما نمی توانیم مثلا! 500 انگلیسی را در ایران جای دهیم یا کار دهیم، اما انگلیسی ها می توانند بیش از 150 هزار ایرانی را در انگلیس جای دهند و کار دهند و اقامت دهند و یا اجازه تحصیل دهند؟
اگر در این باره صادقانه توضیح دهید و مقاله ای بنویسید انشاءالله صواب خواهید برد.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد