Gerdab.IR | گرداب

عملیات روانی جدید رژیم صهیونیستی علیه ایران؛

ما شما را بمباران نمی کنیم!

تاریخ انتشار : ۰۷ فروردين ۱۳۹۱

اتخاذ موضع مقتدرانه رهبر معظم انقلاب، سیاستمداران رژیم صهیونیستی را دچار وحشتی ویرانگر کرده که اینچنین به دست و پا افتاده‌اند؛ آنجا که فرمودند به هر تعرضی از سوی رژیم‌صهیونیستی، پاسخی کوبنده داده خواهد شد.

به گزارش گرداب، یک زوج صهیونیستی کمپینی برای ابراز محبت و دوستی به شهروندان ایرانی و مخالفت با جنگ به‌راه انداخته‌اند. عده ای به اصطلاح ایرانی! نیز در واکنش، کمپینی برای ابراز علاقه‌ ایرانی‌ها به شهروندان اسرائیل تشکیل داده اند.

"رونی ادری"، شهروند اسرائیلی، صحبت خود را در ویدئوی کوتاهی که در تاریخ ۱۵ مارس در سایت "یوتیوب" به اشتراک گذاشته است، با چند جمله‌ زیر شروع کرد که شبکه خبری دویچه وله با ظاهری به اصطلاح بی طرفانه اقدام به تهیه گزارشی در این ارتباط کرده است:

«اسم من رونی است، ۴۱ سال سن دارم. من معلم و طراح گرافیک و یک پدر هستم. شهروند اسرائیلم و به کمک شما نیاز دارم. در روزهای اخیر در اخبار تلویزیون می‌شنویم که به زودی جنگی بزرگ بین اسرائیل و ایران رخ خواهد داد، سیاستمداران اسم این جنگ را "دفاع از خود" می‌گذارند، ما مردم هر دو کشور نشسته‌ایم و اخبار را نگاه می‌کنیم، انگار نه انگار که این جنگ زندگی همه‌ ما را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد.»

بعد از انتشار این فیلم صفحه فیس بوک آن هم راه اندازی شده و به سرعت در حال عضوگیری است."رونی ادری" و "میشل تامیر"، از شهروندان اسرائیلی و ایرانی خواسته‌اند که آن‌ها هم عکسی از خودشان و پیغام دوستی‌شان را برای مردم کشوری که بیش از ۳۰ سال است سیاستمدارانش با یکدیگر رابطه‌ خصمانه و پر تنشی دارند به آن‌ها ایمیل کنند. رونی و میشل عکس‌های کاربران اسرائیلی و ایرانی از سراسر جهان و پیغام‌ آن‌ها را پوستر کرده و در صفحه‌ "فیس‌بوک" این کمپین منتشر می‌کنند.

تنها چند روز بعد از ویدئوی کوتاه رونی، صدها شهروند اسرائیلی از عکس‌های خود پوسترهایی با پیام "مردم ایران! اسرائیلی ها شما را دوست دارند" ساخته و در وبلاگ‌ها یا شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

رونی و همسرش میشل تامیر، پوستری را طراحی کرده‌اند که آن دو را نشان می‌دهد که دختر کوچکشان را بغل کرده‌اند، رو به دوربین می‌خندند و پایین پوستر نوشته‌اند: «مردم ایران! ما شما را دوست داریم. ما هرگز شما را بمباران نخواهیم کرد.»

"مردم اسرائیل! ایرانی‌ها شما را دوست دارند"

 تنها ۲ روز بعد از انتشار ویدئوی رونی و شروع کمپین او در شبکه‌های اجتماعی، کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی هم دست به کار شدند و در فیس‌بوک صفحه‌ای را با نام "مردم اسرائیل! ایرانی‌ها شما را دوست دارند" ساختند.

 کاربران ایرانی هم از همان شعار و قالب پوستر پیشنهادی رونی استفاده کردند و از سراسر دنیا شروع به انتشار پیغام دوستی خود خطاب به اسرائیلی‌ها کردند. بعضی از آن‌ها نیز عکس و پیغام خود را برای رونی و همسرش میشل فرستادند. کاربران ایرانی در توضیح صفحه‌ فیس‌بوکی به سه زبان فارسی، انگلیسی و عبری نوشته‌اند: «ایرانیان هرگز از اسرائیلی‌ها نفرت ندارند.»

میشل تامیر در گفت‌وگو با روزنامه‌ صهیونیستی "هآرتص" می‌گوید: «بعد از خواندن پیام‌های ایرانی‌ها بارها گریه کردم. دختر کوچکی که مدرسه می‌رود در پیغامش برای ما نوشته بود در مدرسه‌اش در ایران آن‌ها را مجبور می‌کنند که پرچم اسرائیل را زیر پا لگد کنند. او نوشته بود از وقتی پوستر من و رونی و دختر کوچکمان را دیده بود، برایش خیلی خیلی سخت است که پرچم کشور ما را زیر پا لگد کند.»

با توجه به مطالب موجود در صفحه فیس بوک و همچنین  وب سایت راه اندازی شده چند مطلب حائز اهمیت است که در زیر به آن اشاره می شود:نکته اول:
«مردم ایران! ما شما را دوست داریم. ما هرگز شما را بمباران نخواهیم کرد.»

نویسنده و یا نویسندگان با این شعار اقدام به طرح دوستی کرده اند که دوستی مردم با مردم. ولی ضمن اینکه به علت بمباران کردن یا نکردن مردم ایران اشاره نکرده و از روی زورگویی باز هم موضع خصمانه خود را ادامه داده می گویند ما شما را بمباران نخواهیم کرد! مگر مردم عادی در اسرائیل دسترسی به بمب دارند؟!!

نکته دوم:
کاربران ایرانی در توضیح صفحه‌ فیس‌بوکی به سه زبان فارسی، انگلیسی و عبری نوشته‌اند: «ایرانیان هرگز از اسرائیلی‌ها نفرت ندارند.»

چه طور می شود که کاربران ایرانی راه انداز کمپین اینقدر مسلط شده اند که در فاصله زمانی چند ساعته اقدام به راه اندازی وب سایت به سه زبان کرده اند؟!

نکته سوم:
میشل تامیر در گفت‌وگو با "هآرتص" می‌گوید: «بعد از خواندن پیام‌های ایرانی‌ها بارها گریه کردم. دختر کوچکی که مدرسه می‌رود در پیغامش برای ما نوشته بود در مدرسه‌اش در ایران آن‌ها را مجبور می‌کنند که پرچم اسرائیل را زیر پا لگد کنند. او نوشته بود از وقتی پوستر من و رونی و دختر کوچکمان را دیده بود، برایش خیلی خیلی سخت است که پرچم کشور ما را زیر پا لگد کند.»

دختر کوچکی  در ایران به مدرسه می رود و نحوه عبور از فیلترینگ را به خوبی می داند، با فیس بوک کاملا آشنایی دارد و در ضمن به روز نیز هست!!! و مطلبی را می گوید که باز به دولت اسرائیل باز می گردد: پرچم اسرائیل!

بسیاری از این  نکات نیز در این صفحه فیس بوک و سایر شبکه های خبری نیز موجود است که همگی یک نکته را نشان می دهد:

"تمامی این سناریو نوشته دست دولت اسرائیل در جهت عملیات روانی علیه ملت ایران است."

ترساندن از بمباران
از موضع قدرت صحبت کردن
مشروعیت بخشیدن به خود (آتش زدن پرچم)
مخالف بودن مردم ایران با دولت ایران در ارتباط با رژیم صهیونیستی

نکته چهارم:
به نظر می‌رسد اتخاذ موضع مقتدرانه از سوی رهبر معظم انقلاب طی هفته های اخیر سیاستمداران رژیم صهیونیستی را دچار وحشتی ویرانگر کرده که اینچنین به دست و پا افتاده اند؛ آنجا که گفته شد به هر تعرضی از سوی رژیم غاصب قدس، پاسخی کوبنده و در همان سطح داده خواهد شد.

توضیح گرداب:
 گرداب به کاربران و فعالان فضای مجازی توصیه می کند در برخورد با اینگونه کمپین های جعلی از سر فراست و کیاست شایسته خویش برخورد کنند تا نادانسته آب به آسیاب دشمن نریزند.

با تشکر از وبلاگ کشکول