Gerdab.IR | گرداب

ساخت دیواری در مرز یمن از سوی عربستان سعودی

تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۱

منابع آگاه در ارتش یمن اعلام کردند که تاکنون 6 هزار نظامی سعودی وارد شمال یمن شده‌اند که قرائن موجود حکایت از آمادگی گسترده رژیم سعودی برای سرکوب شیعیان "الحوثی" در شمال غربی یمن دارد.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، بر اساس اطلاعات به دست آمده، عربستان سعودی در حال ساخت دیواری در مرز یمن است تا با این کار از سرایت انقلاب و پیامدهای آن به این کشور پادشاهی جلوگیری کند.

هفته گذشته نیز منابع آگاه در ارتش یمن اعلام کردند که تاکنون 6 هزار نظامی سعودی وارد شمال یمن شده‌اند که قرائن موجود حکایت از آمادگی گسترده رژیم سعودی برای سرکوب شیعیان "الحوثی" در شمال غربی یمن دارد.

دفتر "عبدالمالک الحوثی" نیز پس از انتشار این خبر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: پس از نشست‌های مکرر شبه‌ نظامیان حزب اصلاح در منطقه "عاهم" با فرماندهان ارتش سعودی در نزدیکی منطقه "میدی" در استان "حجة"، شبه نظامیان این حزب با استفاده از سلاح‌های سبک و سنگین، بدون هیچ توجیه و بهانه‌ای به منطقه "عاهم" از بخش‌های "مستبا" در شمال صنعاء حمله کردند.

در این بیانیه آمده است که این اقدام در راستای پاسخ دادن به ندای طرف‌های خارجی و اجرای دیکته‌های این طرف‌ها صورت گرفته است.

سران حزب اصلاح رابطه نزدیکی با عربستان سعودی دارند از این جهت در اندیشه جلب حمایت‌های بیشتر آل سعود و تحکیم جایگاه خود برای مصادره انقلاب مسالمت آمیز ملت یمن است.

اقدام به ساخت دیوار بین عربستان و یمن از سوی آل سعود نیز در راستای ممانعت از صدور انقلاب یمن به این کشور پادشاهی است.