Gerdab.IR | گرداب

اردن: ايران، اشغالگر است

تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۱

اصولا هيچ ترديدي درباره حاکميت جمهوري اسلامي بر جزاير خود وجود ندارد که لزومي به پيگيري راهکارهاي ديپلماتيک و غيرديپلماتیک باشد.

به گزارش گرداب، در ادامه حمایت اعراب از ادعاهای واهی امارات متحده عربی درباره تملک جزایر سه‌گانه ایرانی، از جمله جزیره ابوموسی، حکومت پادشاهي اردن نیز با "اشغالگر" خواندن جمهوري اسلامي ايران، در موضعي گستاخانه اعلام کرد که از این ادعاها رسما حمایت می‌کند.

سخنگوی وزرات امور خارجه اردن در سخنانی مدعی شد که سفر اخير "محمود احمدی نژاد" رئیس جمهوری ایران به جزیره ایرانی "ابوموسی" تلاش‌های دیپلماتیک برای یافتن راه‌حل مسالمت‌آمیز درباره جزایر سه‌گانه را با مانع مواجه می‌کند!

عمان با بیان اینکه از ادعاهای امارات متحده عربي درباره جزایر ایرانی حمایت می‌‌کند، بر لزوم توسل و تکیه بر راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز و مذاکره و گفتگو برای حل اختلافات موجود در این زمینه تأکید کرد.

اين در حالي است که اصولا هيچ ترديدي درباره حاکميت جمهوري اسلامي بر جزاير خود وجود ندارد که لزومي به پيگيري راهکارهاي ديپلماتيک و غيرديپلماتیک باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اردن در ادامه مدعی شد که عمان در کنار خواسته‌های امارات متحده عربی برای بازگرداندن حاکمیت خود بر روی سه جزیره تنب کوچک و تنب بزرگ و ابوموسی که از سال 1971 به دست ایران اشغال شده است! ایستاده است.
 
اين اظهارات گستاخانه تا اين لحظه با سکوت منفعلانه وزارت امور خارجه و دستگاه ديپلماسي کشور مواجه شده و هنوز هيچ يک از سفراي کشورهاي عربي که طي دو روز گذشته، عليه ايران مواضع دشمنانه اتخاذ کرده‌اند احضار نشده‌اند.

منبع: مشرق