Gerdab.IR | گرداب

شبکه یک یهودیان مدعی شد؛

حزب‌الله آماده عملیات در خاک آمریکاست! + فیلم

تاریخ انتشار : ۲۹ فروردين ۱۳۹۱

شبکه خبری یک یهودیان طی خبری مدعی شد که حزب‌الله لبنان با داشتن 300 نیرو در شهر نیویورک آماده حمله به خاک آمریکا است.

به گزارش گرداب، شبکه خبری یک یهودیان در ادامه سناریوی ایران هراسی و حزب‌الله‌ هراسی خود مدعی شده است که حزب‌الله لبنان در شهر نیویورک دارای بیش از 300 نیرو است که آماده انجام حملات تروریستی در خاک آمریکا هستند.

این شبکه مدعی شد: مقامات اجرایی و اطلاعاتی آمریکا معتقدند که بیش از 300 نفر از حامیان حزب‌الله در شهر نیویورک زندگی می‌کنند، اما کارشناسان نسبت به تهدیدی که آنها می‌توانند برای آمریکا به همراه داشته باشند موافق نیستند.

این شبکه با ایجاد موج ایران‌ هراسی می‌افزاید: ماه گذشته، نماینده آمریکا "پیتر کینگ" هشدار داد که صدها نفر از ماموران متعلق به گروه شبه نظامی مورد حمایت ایران در آمریکا حضور دارند که قادر به اجرای حملات تروریستی هستند. اما مقامات اطلاعاتی می‌گویند که چنین تصوری بسیار غیر محتمل است.


شبکه خبری یک یهودیان همانند روش متدوال رسانه‌های اصلی صهیونیستی و آمریکایی بدون ارائه هیچ‌گونه مدرک و دلیلی و با به کار بردن عباراتی چون "گفته می‌شود" و "اعتقاد بر این است" بیان داشت: گفته می‌شود که عاملان ایران در آمریکا دست به عملیات‌های اطلاعاتی، عضوگیری و بودجه‌سازی می‌زنند. همچنین اعتقاد بر این است که تعداد کمی هم در حال آموزش در لبنان هستند. اما مشخص نیست که تهدید حمله تا چه حد محتمل است و یا اینکه طرفداران حزب‌الله چگونه از این گروه شبه نظامی حمایت خواهند کرد.

این شبکه در ادامه می‌آورد: از زمان بمب‌گذاری سفارت آمریکا و یکی از پادگان‌های نظامی آمریکا در دهه 1980 در بیروت، حزب‌الله تا کنون با هیچ نوع حمله تروریستی در آمریکا ارتباط داده نشده و از حمله به منافع آمریکا در دیگر نقاط جهان نیز امتناع ورزیده است. برخی کارشناسان معتقدند که حزب‌الله نمی‌خواهد تا با دست یافتن به منابع مالی بالقوه در داخل آمریکا دست به خطر بزند، اما نگرانی‌ها پس از طرح ترور سفیر عربستان در واشنگتن افزایش یافته است.

این شبکه خبری در پایان این چنین استدلال می‌کند که گزارشات اخیر حاکی از این است که حمله نظامی اسرائیل یا آمریکا به ایران می‌تواند حمله حزب‌الله به منافع آمریکا را برانگیزد.

منبع: مشرق