Gerdab.IR | گرداب

هر 80 دقیقه یک سرباز آمریکایی خودکشی می‌کند

تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۳۹۱

کهنه سربازان آمریکایی به دلیل عوارض روحی ناشی از جنگ، با خودکشی به زندگی خود پایان می‌دهند.

به گزارش گرداب به نقل از پریزن پلنت، هر 80 دقیقه یک کهنه سرباز آمریکایی در این کشور خودکشی می‌کند و هر ساله بیش از 6500 کهنه سرباز به دست خود، به زندگیشان خاتمه می‌دهند.

به نوشته این پایگاه تحلیلی، تعداد کهنه‌ سربازانی که در سال در آمریکا خودکشی می‌کنند از مجموع تلفات آمریکا در عراق و افغانستان بیشتر است.

این گزارش در ادامه به نقل صحبت‌های مادر یکی از کهنه سربازان خودکشی کرده می‌پردازد. وی با اشاره به خودکشی فرزندش می‌گوید: «پسرم در سن 22 سالگی پس از حوادث 11 سپتامبر به ارتش پیوست. پس از بازگشت وی از جنگ مانند جسدی تهی از روح شده بود و به مصرف مواد مخدر و الکل بسیار روی آورده بود.»

به گفته این مادر آمریکایی، پسرش از همان نوع سلاحی که در عراق داشت تهیه کرده بود و شب‌ها با سلاح خود می‌خوابید و در پاسخ به مادرش می‌گفت که من برای راحت خوابیدن به این سلاح نیاز دارم.

پریزن پلنت در پایان می‌افزاید: باید سرگذشت نظامیان آمریکایی از این دست که کم نیستند، ذکر و تکرار شود. یک میلیون کهنه سرباز آمریکایی طی 5 سال آینده وارد جامعه آمریکا می‌شوند که بسیاری از آن‌ها با ترس‌های ناشی از عوارض جنگ دست به گریبان هستند و بسیاری دیگر نیز از تصمیم خود برای خودکشی می‌گویند.

منبع: فارس