Gerdab.IR | گرداب

معامله‌ای بدتر از تن فروشی!

تاریخ انتشار : ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱

من بهترین کار را برای فرزندانم انجام دادم، هر چند چندین بار از دولت تقاضای کمک کردم و آنها به من قول دادند ولی هیچ کاری انجام ندادند.

به گزارش گرداب، روزنامه "دیلی میل" اعترضات مردم اروپا را به "جنگ برای بقا" تشبیه کرد و نوشت: تشدید بحران اقتصادی و افزایش هزینه ها، برخی از مادران یونانی را به فروش فرزندان خود مجبور کرده است.

بر اساس این گزارش، تعدادی از مادران با توجه به ناتوانی در تامین هزینه ها به این نتیجه رسیده اند که بهترین راه فروش فرزندانشان است. آنها معتقدند عملکرد دولت و فاجعه اقتصادی به وجود آمده موجب از هم پاشیده شدن خانواده هایشان شده است.

دیلی میل افزود: از جمله این موارد مادری به نام "کاسیانی پاپادوپولو" بوده که مجبور است هر ماه سفری 20 مایلی به پایتخت یونان برای دیدن فرزندان خود داشته باشد.

این زن بیوه 30 ساله، به علت ناتوانی در تامین هزینه پوشاک، خوراک و مدرسه ناچار شد سه فرزند خود که دو دختر 14 و 13 و یک پسر 12 ساله هستند را بفروشد. وی پس از ملاقات کوتاهی با فرزندان خود باید با آنها خداحافظی کند.

این مادر می‌گوید: برخی از مردم در مورد کار من قضاوت بدی کرده اند اما آنها واقعیت را درک نمی‌کنند. من بهترین کار را برای فرزندانم انجام دادم. هر چند چندین بار از دولت تقاضای کمک کردم و آنها به من قول دادند ولی هیچ کاری انجام ندادند، چرا که کشور یونان در بحران قرار دارد.

دیلی میل با اشاره به فراگیر بودن این بحران در قاره سبز افزود: شدیدترین بحران اقتصادی در سرتاسر اروپا مربوط به یونان بوده و بیشترین تظاهرات مردمی هم در این کشور برگزار شده است.

رواج فرزند فروشی در یونان در حالی است که طی ماه های اخیر هشدارهای زیادی نسبت به آثار سوء بحران اقتصادی بر جامعه اروپا داده شده است.

در همین راستا، هفته نامه یونانی "پروتو" (Proto) از افزایش آمار روسپیگری در یونان بر اثر بحران اقتصادی پرده برداشت و نوشت: متاسفانه در بسیاری از موارد زنان شوهردار و دختران دانشگاهی برای تامین معاش و خرج زندگی به روسپیگری روی آورده‌اند.

پروتو به نقل از یک مقام ارشد پلیس یونان افزود: دیدن زنانی که برای تامین معاش فرزندان و خانه خود به طور مخفیانه به کار روسپیگری می‌پردازند وحشتناک است.

روزنامه "فیگارو" (Figaro) نیز طی گزارشی نوشت: بحران اقتصادی، دانش آموزان فقیر فرانسه را تا مرز فحشا و تن فروشی پیش برده است.

این در حالی است که آمریکا هم از این پدیده شرم آور در امان نبوده است. شبکه خبری abc در این باره گزارش داد: استمرار بحران اقتصادی آمریکا بر افزایش پدیده تن فروشی دامن زده است و برخی خانواده های نیازمند فرزندان خود را وادار به فعالیت در باندهای قاچاق انسان می کنند.

بر اساس این گزارش، هر ساله بیش از 300 هزار کودک در آمریکا در معرض سوءاستفاده جنسی قرار می گیرند و این کشور به مرکز اصلی قاچاق کودکان تبدیل شده است.

منبع: جام نیوز