Gerdab.IR | گرداب

چامسکی:

چامسکی: بوش شکنجه‌ می‌کرد، اوباما آدمکشی

تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۱

جرج بوش در دوره خود مخالفان آمریکا را ناپدید و شکنجه ‌می‌کرد در حالی که دولت اوباما به راحتی آنها را به قتل می‌رساند.

به گزارش گرداب به نقل از سالون، "نوام چامسکی"، منتقد و نظریه‌پرداز آمریکایی طی مصاحبه‌ای در شبکه "دموکراسی ناو" به انتقاد از سیاست‌های اوباما در قبال مبارزه با تروریسم پرداخت. چامسکی در این خصوص اظهار کرده است که اوباما نیز آدم ربایی و شکنجه می‌کند، اما دولت اوباما نه تنها کسانی را که می‌داند ضد آمریکایی هستند به قتل می‌رساند بلکه آنهایی را هم که نمی‌شناسد می‌کشد.
 
چامسکی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: «به نظر می‌رسد اوباما با کشتار دائمی مسلمانان در کشورهای مختلف قصد دارد به صورت آگاهانه تهدیدات را افزایش دهد و آنها را دشمنان همیشگی غرب کند.
 
این در حالی است که کشت و کشتار غیرنظامیان به وسیله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا هر روز بیشتر می‌شود و دولت آمریکا نیز با بهانه‌های واهی به توجیه قتل و کشتار خود می‌پردازد.

برای مثال جان برنن، مشاور ارشد عملیات ضد تروریستی آمریکا، توضیحاتی را درباره سیاست آمریکا در خصوص استفاده این کشور از هواپیما‌های بدون سرنشین برای هدف قرار اعضای القاعده ارائه کرد که بیشتر توجیه آدم‌کشی به وسیله این هواپیماها بود.
 
 برنن در این خصوص گفته است که بر اساس قوانین بین المللی، آمریکا در واکنش به حملات 11 سپتامبر، در حال نبرد مسلحانه با القاعده، طالبان و گروه های مرتبط با آنهاست و ما همچنین می‌توانیم از قوه قهریه به نحوی که با حق ذاتی ما برای دفاع از خود هم‌خوان باشد استفاده کنیم. در قوانین بین المللی چیزی نیست که مانع استفاده از هواپیماهای کنترل از راه دور برای این منظور یا مانع استفاده ما از قوه مرگبار علیه دشمنانمان در خارج از میدان نبرد شویم.»

منبع: فارس