Gerdab.IR | گرداب

آمریکا به اعضای منافقین پناهندگی می‌دهد

تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۱

آمریکا پرونده‌های بعضی از اعضای سازمان مجاهدین خلق را یک به یک بررسی می‌کند و به آنها که شرایط لازم را داشته باشند، پناهندگی می‌دهد.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، آمریکا علی‌رغم قوانین داخلی خود پذیرفته است که به تعدادی از اعضای سازمان منافقین که در اردوگاه اشرف بوده‌اند، پناهندگی بدهد.

پایگاه اینترنتی بخش فارسی بنگاه سخن‌پراکنی دولتی انگلیس در گزارشی نوشت: "دانیل فرید"، نماینده وزارت خارجه آمریکا در مسائل مربوط به اردوگاه اشرف، در گزارشی که به کنگره آمریکا داد، این خبر را اعلام کرده و گفت که آمریکا پرونده‌های بعضی از اعضای سازمان مجاهدین خلق را یک به یک بررسی می‌کند و به آنها که شرایط لازم را داشته باشند، پناهندگی می‌دهد.

این مقام آمریکایی اضافه کرد که این افراد کسانی خواهند بود که کمیساریای عالی پناهندگان، پرونده‌هایشان را به مقام‌های آمریکایی ارجاع کند. فرید همچنین از کنگره آمریکا خواست تا شرایط قانونی را برای وارد شدن تعدادی از این افراد به آمریکا فراهم کند.

این در حالی‌ است که قوانین آمریکا اجازه نمی‌دهند که کسانی که در گروه‌های تروریستی عضویت دارند، وارد این کشور شوند و بنا بر فهرست گروه‌های تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا، ایالات متحده سازمان مجاهدین خلق را یک گروه تروریستی می‌داند.

دانیل فرید همچنین به کنگره گفت که تعدادی از شرکای اروپایی ایالات متحده، شروع به بررسی پرونده‌های پناهندگی اعضای سازمان مجاهدین خلق کرده‌اند.

نماینده وزارت خارجه آمریکا در مسائل مربوط به اردوگاه اشرف، همچنین این احتمال را مطرح کرده که شاید بخشی از این افراد بخواهند به ایران بازگردند.

از دوران دیکتاتوری صدام حسین در عراق، اردوگاه موسوم به اشرف در اختیار سازمان منافقین قرار گرفت و این سازمان از اردوگاه مزبور برای مقاصد تروریستی خود بهره می‌جست. با اشغال عراق در سال 2003، گروهک مزبور خلع سلاح و سرانجام پس از تخلیه عراق از قوای اشغالگر، از اردوگاه اشرف اخراج شد.