Gerdab.IR | گرداب

کمک 70میلیون دلاری به سیستم موشکی گنبد آهنین از سوی آمریکا

تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۱

کمک مالي که به سيستم موشکي صهیونیست از محل پرداخت ماليات مردم آمريکا تامين مي‌شود، به غير از کمک‌هاي مالي سالانه سه ميليارد دلاري واشنگتن به تل آويو است.

به گزارش گرداب به نقل از سی‌ان‌ان، "لئون پانتا"، وزير دفاع امريکا اعلام کرده است، واشنگتن ۷۰ ميليون دلار ديگر به سيستم موشکي گنبد آهنين رژيم صهیونیستی اختصاص خواهد داد و در آينده نيز کمک‌هاي مالي به اين سيستم محتمل است.

لئون پانتا اين اظهارات را پس از ديدار روز پنج شنبه (۲۸ ارديبهشت) با ايهود باراک وزير نيروهاي مسلح رژيم صهیونیستی در واشنگتن مطرح کرد.

واشنگتن پيشتر نيز ۲۰۵ ميليون دلار براي راه اندازي اين سيستم موشکي به این رژيم کمک کرده بود.

اين در حالي است که دولت آمريکا به خاطر شرايط وخيم اقتصادي مجبور شده است بودجه خود را در بسياري از زمينه‌ها از جمله بودجه نظامي خود کاهش دهد.

اين کمک مالي که به سيستم موشکي صهیونیست از محل پرداخت ماليات مردم آمريکا تامين مي‌شود، به غير از کمک‌هاي مالي سالانه سه ميليارد دلاري واشنگتن به تل آويو که تحت عنوان کمک به امنيت این رژیم پرداخت مي‌شود، صورت مي‌گيرد.

رژیم صهیونیستی مي‌گويد سيستم دفاع موشکي گنبد آهنين با هدف محافظت در برابر حملات موشکي راه اندازي شده است.

کمک‌هاي چندين ميليارد دلاري واشنگتن به تل آويو که از ماليات مردم آمريکا تامين مي‌شود، به بهانه کمک‌هاي نظامي و اقتصادي سالانه و با توجيه قانوني به عنوان بخشي از بسته کمک‌هاي خارجي صورت مي‌گيرد.

منبع: پرس تی وی