Gerdab.IR | گرداب

فراگیرشدن تحریم کالای صهیونیستی در غرب

تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۳۹۱

دولت آفریقای جنوبی عملا دستور تحریم محصولات تولیدی شهرک‌های اسرائیلی را صادر نکرده است، اما موج مطالبات مردمی برای تحریم محصولات اسرائیلی حتی اروپا را نیز فراگرفت.

به گزارش گرداب به نقل از العالم، تحریم کالاهای تولیدی رژیم اشغالگر در انگلیس و برخی کشورهای اسکاندیناوی و آفریقای جنوبی، این رژیم را با مشکلات جدی مواجه کرده است.

گزارشگر کانال ده تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: «اقدام کشور آفریقای جنوبی در تحریم کالاهای تولیدی شهرک‌های اسرائیلی خشم مسئولان اسرائیلی را برانگیخت.»

در همین حال تلویزیون رژیم صهیونیستی، بخشی از اظهارات "اویگدور لیبرمن"، وزیر امور خارجه این رژیم را پخش کرد.

لیبرمن گفت: «متأسفانه آفریقای جنوبی در سال‌های اخیر سیاست ستیزه‌جویانه‌ای را در قبال اسرائیل اتخاذ کرده است.»

گزارشگر صهیونیستی در ادامه خاطرنشان کرد: «این اقدام آفریقای جنوبی، کشاورزان و تولیدکنندگان شهرک‌های اسرائیلی را با مشکل بزرگی روبرو کرد، اما مشکل بزرگ‌تر ما در اروپا است.»

وی افزود: «دولت آفریقای جنوبی عملا دستور تحریم محصولات تولیدی شهرک‌های اسرائیلی را صادر نکرده است، اما موج مطالبات مردمی برای تحریم محصولات اسرائیلی حتی اروپا را نیز فراگرفت.»

در همین حال کانال ده صهیونیست، تظاهرات حامیان مردم فلسطین را در انگلیس پخش کرد. تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی اقدام این رژیم را در گسترش شهرک‌های صهیونیستی در فلسطین اشغالی، محکوم کردند. تظاهرکنندگان شهرک‌های صهیونیست‌نشین را شهرک‌های ربوده شده خواندند و از مردم انگلیس دعوت کردند محصولات شهرک‌های صهیونیستی را تحریم کنند.

یک تولیدکننده صهیونیستی در این خصوص به کانال 10 گفت: «دولت انگلیس از ما می خواهد مشخصات شرکت تولیدکننده را بر بسته محصولات تولیدی درج کنیم، این درحالی است که برخی فروشگاه‌های انگلیسی با شناسایی شرکت‌های ما حاضر به عرضه محصولات تولیدی شهرک‌های اسرائیلی نیستند؛ این موضوع برای ما دردسرساز شده است.»

وی افزود: «قبلا بازار فروش محصولات اسرائیلی در کشورهای اسکاندیناوی بسیار رونق داشت، اما اکنون بازار محصولات اسرائیلی در این کشورها راکد است.»

گزارشگر صهیونیستی در ادامه تأکید کرد: «کشاورزان و تولیدکنندگان محصولات کشاورزی اسرائیلی اعلام کرده اند برای صادر کردن محصولات خود به انگلیس و کشورهای اسکاندیناوی با مشکل جدی مواجه‌اند.»

وی افزود: «وزیر امور خارجه دانمارک رسما در صدد منع ورود محصولات تولیدی اسرائیل به بازار دانمارک است.»