در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افشا شد؛
تصمیم اوباما برای تسریع دامنه حمله‌های سایبری، در واقع تداوم تهاجم "بازی‌های المپیک" بود و وی حتی پس از آن‌که برنامه تهاجمی‌اش بر اثر یک اشتباه، رایانه‌های سرتاسر جهان را آلوده کرد، از این حملات نکاست.
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۴۵
کد خبر: ۱۱۰۸۰
به گزارش گرداب، روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی خبر داد "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا از روزهای آغازین صدارت بر ریاست جمهوری آمریکا، دستور حمله‌های سایبری پیشرفته علیه تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم در ایران را داده است.

این روزنامه به نقل از کارشناشان مشارکت‌کننده در این برنامه‌های تهاجمی، دستور حمله‌های سایبری به تأسیسات هسته‌ای ایران را اولین تسلیحات دامنه‌دار سایبری آمریکا عنوان کرد.

نیویورک‌تایمز نوشت: تصمیم اوباما برای سرعت بخشیدن به دامنه این حمله‌های سایبری در واقع تداوم تهاجماتی بود که در دولت "جورج دبلیو بوش" با رمز "بازی‌های المپیک" آغاز شده بود و اوباما حتی پس از آنکه برنامه تهاجمی‌اش بر اثر یک اشتباه در برنامه‌نویسی در تابستان سال 2010، رایانه‌های سرتاسر جهان را آلوده کرد، از این حملات نکاست.

منظور روزنامه نیویورک‌تایمز از اشتباه برنامه‌نویسی تابستان 2010، ویروس "استاکس‌نت" است که متخصصان رایانه‌ای آمریکا و رژیم صهیونیستی برای حمله به تأسیسات هسته‌ای نطنز طراحی کرده بودند اما بر اثر اشتباهی که در برنامه‌نویسی این بدافزار صورت گرفته بود از این تأسیسات به بیرون نشت کرده و رایانه‌هایی در سطح جهان را آلوده کرد.

این روزنامه آمریکایی نوشت: ظرف چند روز پس از نشت ویروس استاکس‌نت، اوباما، معاون او، "جوزف بایدن" و مدیر وقت سازمان سیا، "لئون پانتا" در نشستی فوق‌العاده در اتاق وضعیت فوق‌العاده کاخ سفید، به بررسی این امر پرداختند که آیا آرمانگرایانه‌ترین تلاش آمریکا برای کند کردن تلاش‌های هسته‌ای ایران، به مصالحه‌ای مرگبار ختم شده بود؟

چنانکه اعضای تیم امنیت ملی اوباما نقل می‌کنند، رئیس جمهور در این نشست پرسید: «آیا ما باید استفاده از این [ویروس] را متوقف کنیم؟»

در این نشست اوباما با توجه به اینکه به او گفته شد که هنوز مشخص نیست ایرانی‌ها تا چه اندازه موفق به رمزگشایی از این ویروس شده‌اند و با توجه به شواهدی که نشان می‌داد این ویروس هنوز اثرات مخرب خود را بر تأسیسات هسته‌ای ایران بر جای می‌گذاشت، تصمیم گرفت که باید تهاجم سایبری به ایران را ادامه دهد.

روزنامه نیویورک‌تایمز در ادامه به مستنداتی که نشان می‌دهند تهاجم سایبری علیه ایران از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران صورت می‌گیرد، پرداخت.

تبیین طراحی حملات سایبری به وسیله آمریکا و اسرائیل علیه ایران، چنانکه نیویورک‌تایمز خاطرنشان می‌کند، بر اساس مصاحبه‌هایی استوار است که در خلال 18 ماه گذشته با مقامات فعلی و اسبق آمریکایی، اسرائیلی و اروپایی و همچنین با طیف زیادی از کارشناسان و متخصصان مستقل انجام شده است.

افراد مصاحبه کننده در این زمینه اجازه افشای نامهایشان را نداده‌اند، زیرا این حملات جزء فعالیت‌های به شدت محرمانه هستند و هنوز نیز ادامه دارند.

نیویورک‌تایمز خاطرنشان می‌کند: ارزیابی‌های متفاوتی از میزان موفقیت‌آمیز بودن عملیات تخریبی آمریکا و اسرائیل علیه ایران انجام شده و در حالی که بعضی از کارشناسان داخل دولت اوباما می‌گویند این حملات برنامه هسته‌ای ایران را بین 18 ماه تا دو سال عقب انداخته است، عده‌ای دیگر از کارشناسان دولتی و غیردولتی آمریکا، به این ارزیابی‌ها به دیده تردید می‌نگردند. این کارشناسان می‌گویند ایران سطح توانایی خود در غنی‌سازی اورانیوم را مجددا ترمیم کرده است تا جایی که این کشور امروزه سوخت کافی برای دست یافتن به پنج بمب یا بیشتر را دارد.

این روزنامه البته در بخش دیگری از گزارش خود عنوان می‌کند که هنوز در مورد اینکه آیا ایران قصد تولید بمب اتمی دارد یا خیر، توافق نظر وجود ندارد، چرا که تازه‌ترین برآوردهای اطلاعاتی آمریکا نشان می‌دهند ایران از سال 2003 بخشی از فعالیت تولید تسلیحات هسته‌ای خود را متوقف کرده است.

نیویورک‌تایمز از تلاش‌های متخصصان رایانه‌ای برای کشف منشأ یک تسلیحات سایبری دیگر موسوم به "شعله" یا Flame خبر داد و نوشت مقامات آمریکایی تا کنون مسئولیت طراحی حملات این ویروس به رایانه‌های مقامات ایرانی را به عهده نگرفته‌اند.

علی‌رغم این نیویورک‌تایمز می‌نویسد کسانی که در بسیاری از جلسات وضعیت فوق‌العاده مربوط به ویروس بازی‌های المپیک شرکت کرده‌اند، می‌گویند اوباما به شدت آگاه است که با هر حمله سایبری، آمریکا در حال دست‌اندازی به مرزهای کشوری دیگر است، درست همان‌طور که پیشینیان وی با اولین استفاده از سلاح‌های اتمی در دهه 1940 مرتکب اقداماتی از این دست شدند و درست همان‌طور که آمریکا در دهه 1950 از موشک‌های قاره‌پیما استفاده کرد و درست مانند استفاده آمریکا از هواپیماهای بدون سرنشین در خلال دهه گذشته.

اوباما بارها در این نشست ابراز نگرانی کرده است که هر گونه اعتراف آمریکا به استفاده از تسلیحات سایبری ممکن است باعث شود کشورهای دیگر، تروریست‌ها یا هکرها هم حملات خود را توجیه کنند.

یکی از دستیاران اوباما می‌گوید: «ما بیش از یک بار در این مورد [در مورد امکان گسترش تروریسم سایبری با اعتراف آمریکا] گفتگو کرده‌ایم.»

با این وجود اوباما گفته است هنگامی که بحث متوقف کردن ایران در میان باشد، آمریکا چاره دیگری ندارد.  

وی همچنین به دستیارانش گفته است اگر ویروس المپیک نتواند کاری از پیش ببرد، تحریم‌ها و دیپلماسی نیز هیچ زمانی کارگر نخواهند افتاد. اسرائیل هر آن ممکن است آغازگر یک حمله نظامی سنتی باشد که می‌تواند به سرتاسر منطقه گسترش پیدا کند.

منبع: فارس


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۳
امریکا، اوباما نکند با ما در حال جنگی؟؟؟ پس چرا عده ای در داخل کشور میگویند میخواهیم با شما رابطه داشته باشیم؟ شاید انها فکر میکنند شما با حملات سایبری که با وقاحت تمام اعلام هم میکنی، به ما جایزه میدهی؟لا اقل مواظب این بیچاره ها باش . اینها در داخل کشور جایی ندارند. بیچاره ها بی وطن اند. انها را ببر چون بسیار از مردم ایران میترسند فقط اشکال کار این است که اینها (دوستداران تو و باراک ) قلاده های گران میخواهند شاید قلاده های طلا. بعد سر فرصت بیا تا به اذن رهبر عزیز تو را به دیدار اسلافت در جهنم بفرستیم.
hamed
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۶
مرگ بر امريكا كه دست از سر ملت ايران برنمي دارد
Hamed
|
UNITED STATES
|
۰۷:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۳/۱۹
I'm American. I do not wish death on you, why do you wish death on me and my family? I have a little girl and small nieces and nephews too. They do not wish death on you either.
پاسخ ها
Hossein
| INDIA |
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۳/۲۴
Dear Hamed
We leek your people too, but your government is the beigest terrorist supporter entire the worth. And late off people, were killed by them around the worlds, kindly one second think about it and then you will understand who is the responsible for this condition. Please review the past few years of your governors’ politicians. How many civilians of independent countries such as Afghanistan, Iraq and ….. was attacked, raped and have been slaughtered and how many of them was women and kids?
As an American do you accept atomic attack of Japan country and innocent people brutal massacre by your army?
My dear friend, we do not wish death on you and any others respectable US civilians too, we do wish death on any devilish man, which is make bad rolls and regulation to enmity the human been
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد