Gerdab.IR | گرداب

تشکر به خاطر سیاست‌های ضد ایرانی

تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۳۹۱

وزیر امور خارجه انگلیس از موضع خصمانه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در قبال سوریه و همچنین مسئله هسته ای ایران تقدیر کرد.

به گزارش گرداب، وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه از نقش شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس در مسائل سوریه و ایران و همراهی آنها با سیاستهای خصمانه غربی ها علیه تهران و دمشق تشکر کرد.

"ویلیام هیگ" که برای دیدار با وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شرکت در نشست شورای وزرای اتحادیه اروپا و شورای همکاری خلیج فارس در لوکزامبورگ به سر می برد، از موضع خصمانه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در قبال سوریه و همچنین مسئله هسته ای ایران تقدیر کرد.

وی که با خبرگزاری کویت مصاحبه می کرد، گفت: «در سال های گذشته همکاری های زیادی بین ما و شورای همکاری خلیج فارس بوده است به ویژه درباره فشار آوردن به دولت سوریه.»

وی ابراز امیدواری کرد که کشورهای عضو این شورا فشارهای اقتصادی بیشتری بر دولت بشار اسد و برخی شخصیتهای سوری وارد بیاورند.

لازم به ذکر است کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به خصوص عربستان و قطر نقش زیادی در تسلیح گروه های مسلح سوریه علیه دولت و ملت سوریه و ادامه بی ثباتی و ناآرامی ها در این کشور داشته و دارند.

منبع: مهر