برخي رسانه هاي فارسي زبان تقلاي مذبوحانه اي به خرج داده اند تا محمد مرسي را غيراسلامگرا يا ضد ايران و ضد شيعه معرفي كنند.
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۵
کد خبر: ۱۱۳۴۲
به گزارش گرداب، رسانه هاي ضد انقلاب در واكنش به پيروزي تازه اسلامگرايان مصر واكنشي دوگانه و آميخته به ترس و تحريف را در پيش گرفته اند.

اين رسانه ها از يك سو اذعان مي كنند كه با وجود كارگرداني ژنرال هاي رژيم مصر و سنگ اندازي هاي آنان، فشار افكار عمومي مصر باعث پيروزي محمد مرسي نامزد اسلامگراها شده و از سوي ديگر -به ويژه در قبال مخاطبان فارسي زبان- سياست تحريف و ترور شخصيت نامزد اسلامگرايان را پيشه كرده اند.

پايگاه صهيونيستي بالاترين با لحني آميخته به اعتراض نوشت: آقاي اوباما آسوده بخواب كه مصر هم به زانو درآمد. امروز پس از چالش هاي بسيار سرنوشت يكي ديگر از جنبش هاي موسوم به بهار عربي تعيين شد و محمد مرسي نامزد مورد حمايت اخوان المسلمين از اسلامگرايان مصر (حزب آزادي و عدالت) به رياست جمهوري اين كشور منتخب شد. اين خبر براي ما يك حس بد را تداعي كرد. يادمان روزهايي كه اسلامگرايان با غلبه رهبري خميني بر اكثريت ديگر حزب ها توانستند انقلاب را به دست بگيرند و رسما اسلامگرايان روي كار آمدند. ملت مصر نيز امروز حكايت 12 فروردين ماه 1358 را داشتند.

بالاترين اوباما را متهم به بي كفايتي در مقابل اسلامگرايان -نظير سرنوشت كارتر در مقابل انقلاب اسلامي ايران- كرد و نوشت: دست مريزاد آقاي اوباما كه مصر نيز مانند دولت شاپور بختيار به زانو درآمد. حال بايد ديد آيا دولت جديد اسلامگراي مصر هم كه به مانند جمهوري اسلامي ايران با اتكا به اكثريت آراي ملت به قدرت رسيد، راه سي و سه سال پيش جمهوري اسلامي را پيش خواهد برد؟ و آيا يك همتاي ديگر براي جمهوري اسلامي در جهان اسلام پديد خواهد آمد و جمهوري اسلامي با حمايت مالي خود بر اسلامگرايان مصر مي تواند نفوذ خود را گسترش دهد؟

همچنين پايگاه ضد انقلابي خودنويس با اشاره به پيروزي اسلامگرايان نوشت: جمهوري مصر هم اسلامي شد و بالاخره پس از چند روز انتظار، محمد مرسي نامزد اسلامگرا به جاي حسني مبارك نشست.

با اين حال برخي رسانه هاي فارسي زبان تقلاي مذبوحانه اي به خرج داده اند تا محمد مرسي را غيراسلامگرا يا ضد ايران و ضد شيعه معرفي كنند؛ روش مشابهي كه رسانه هاي وابسته به سرويس هاي جاسوسي گاه و بيگاه عليه حماس و جهاد اسلامي و حزب الله سوريه يا ديگر اجزاي جبهه مقاومت اسلامي به كار مي بندند تا آنها را از چشم ايراني ها بياندازند يا نسبت به آنها ايجاد بدگماني كنند.

راديو فردا در اين باره مدعي شده كه مرسي به دموكراسي صرف قائل است و دموكراسي اسلامي را انكار مي كند. يكي ديگر از اين رسانه ها نيز در خبري بي منبع و بي سند مدعي شده، مرسي شيعيان را بدتر از يهوديان مي داند!!

اين اظهارات در حالي است که روزنامه صهيونيستي يديعوت آحارونوت ديروز هشدار داد مصر در حال تبديل شدن به جمهوري اسلامي است.

"بنيامين بن اليعاذر"، از مقامات سابق رژيم صهيونيستي نيز به هاآرتص گفته است: «رئيس جمهور جديد مصر يك اسلامگرا و داراي مواضع ضد اسرائيلي است. همه تغييرات فعلي اسلامي است و جهت گيري اسلامي نو شدن و ضد اسرائيلي تر شدن را نيز دارد. بهار عربي در حال اسلامي شدن است، اما بايد در برابر رئيس جمهور جديد مصر از اتخاذ موضع عجولانه پرهيز كنيم.»

منبع: کیهان


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
رضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۴/۰۶
پايگاه صهيونيستي بالاترين :
يادمان روزهايي كه اسلامگرايان با غلبه رهبري خميني بر اكثريت ديگر حزب ها توانستند انقلاب را به دست بگيرند و رسما اسلامگرايان روي كار آمدند. ملت مصر نيز امروز حكايت 12 فروردين ماه 1358 را داشتند.

پايگاه ضد انقلابي خودنويس:
جمهوري مصر هم اسلامي شد و بالاخره پس از چند روز انتظار، محمد مرسي نامزد اسلامگرا به جاي حسني مبارك نشست.

پایگاههای دشمن شما چرا از رای ملت مصر ناراحتید؟؟ نکند آنجا هم تصمیم دارید یک جنبش !!! را بیاندازید؟ توصیه میکنم به یاد اشته باشید: وعده الهی تخلف ناپذیر است.

فقط به رادیو فردا بگویید لا اقل در مورد ملت مصر دروغ نگوید!!!.
هاشم
|
UNITED KINGDOM
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۱
یعنی می فرمایید سازمان اخوان المسلمین طرفداری ولایت فقیه می باشد و قرار است که همه مسلمانان مصر شیعه شوند و از سال دیگر کتاب های آیت..... مجلسی در تدوین تئوری ولایت فقیه در مصر چاپ شود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
محسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۳
محمد مرسی در اینکه اسلام گرا و از اعضای باسابقه سازمان اخوان المسلمین می باشد شکی نیست ولی از اینکه انتظار داشته باشیم که طرفدار الگوی سیاسی نظام جمهوری اسلامی باشد تردید وجود دارد زیرا اخوان المسلمین سازمانی سنی و اسلامی است ولی باید قبول کنیم که اگر از شیعیان متنفر نباشد طرفداران آنان هم نیست و سعی می کند ارتباط نزدیکی با دولت های عربی خلیج فارس به خصوص عربستان و قطر و امارات برقرار نماید و از آنان کمک های مالی فراوان دریافت نماید شواهد زیادی وجود دارد که دولت های خلیج مبالغ هنگفتی را برای اخوان المسلمین هزینه نموده اند تا اخوان برنده انتخابات باشد و از همه مهمتر جریان اخوان در لیبی و مصر و سوریه بسیار به هم نزدیک هستند و اخوان مصر اکنون با قدرت گرفتن به جریانات دیگر اخوان مانند اخوان سوریه کمک می نماید که اسد را سرنگون و زمینه را برای ظهور اخوان المسلمین سوریه که به قول کارشناسان علوم سیاسی و روابط بین الملل قدرتمند ترین جریان سیاسی سوریه می باشد ایفا نماید و قصل جدیدی از اسلام سیاسی مبتنی بر شریعت و قانون مدنی را تهیه و تدوین و آن را در سراسر منطقه و کشورهای سنی نشین ارائه دهند که بی تردید این نو نگرش مورد تائید کشورهای غربی نیز می باشد.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد