Gerdab.IR | گرداب

اولین خودسوزی در رژیم اشغالگر قدس

تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۱

در جریان این تظاهرات، یک معترض 52 ساله با ریختن بنزین به روی خود اقدام به خودسوزی کرد که به سرعت به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، هزاران صهیونیستی دو روز گذشته در اعتراض به گسترش بی‌عدالتی اجتماعی و افزایش هزینه‌های زندگی در شهر تل‌آویو و بیت‌المقدس تظاهرات کردند.

در جریان این تظاهرات، یک معترض 52 ساله با ریختن بنزین به روی خود اقدام به خودسوزی کرد که به سرعت به بیمارستان منتقل شد. شرایط جسمانی وی وخیم گزارش شده است.

این تظاهرکننده قبل از آتش زدن خود نامه ای را با این مضمون خواند که "حکومت اسرائیل مرا به سرقت برد و بدون هیچ چیزی به حال خود رها کرد."

وی همچنین در این نامه "بنیامین نتانیاهو"، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و مقامات دیگر این رژیم را مسئول دانست که با سیاست‌های خود ثروتمندان را ثروتمندتر و فقیران را فقیرتر کرده اند.

این تظاهرات همزمان با سالگرد یک‌سالگی اعتراضات در این رژیم آغاز شد و معترضان با حمل بنرهایی خواستار استعفای "بنیامین نتانیاهو"، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی شدند.

پیش‌ از این نیروهای امنیتی رژیم‌صهیونیستی بارها به معترضان و حاضران در این تظاهرات‌ها حمله کرده‌اند و دست به سرکوب خشونت‌آمیز آنان زده‌اند، تا جایی که سازمان عفو بین‌الملل نیز این برخورد پلیس رژیم صهیونیستی را محکوم کرده است.