Gerdab.IR | گرداب

شبکه وهابی صفا:

ای نوادگان یزید، حرم زینب را ويران کنید!

تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۱۳۹۱

ای نوادگان معاویة بن ابي‌سفيان و اي نوادگان یزید بن معاوية! ای سربازان ارتش آزاد! شما باید "معبد زینب" را هدف قرار داده و آن را ویران کنید و تمامی قبرهای مانند آن را هم تخريب کنید.

به گزارش گرداب، شبکه خبری وهابی "صفا" که از سوی سازمان اطلاعاتی عربستان تأمین مالی می‌شود و  دفاتر اصلی آن در کویت و قاهره و ریاض قرار دارد عناصر ارتش آزاد سوریه را نوه‌های بنی‌امیه در شام دانست و از آنها خواست تا حرم حضرت زینب سلام الله علیها در دمشق را تخریب و ویران کنند.

این شبکه در پیام تحریک‌آمیز و فتنه‌انگیز خود تأکيد کرده است: ای نوادگان معاویة بن ابي‌سفيان و اي نوادگان یزید بن معاوية! ای سربازان ارتش آزاد! شما باید "معبد زینب" را هدف قرار داده و آن را ویران کنید و تمامی قبرهای مانند آن را هم تخريب کنید.

شبکه صفا، همچنین خواستار تخریب حرم "حضرت سکینه"، دختر امام حسین علیه السلام نیز شد.

پیش از این نیز در راستای اعتقادات وهابی‌ها و سلفی‌ها در اقدامات تروریستی در دمشق، گروه‌هایي تروريستي با عنوان گردان‌هاي "یزید بن معاویه" و "شمر بن ذی‌الجوشن" تأسیس شده بود.

آمریکا و انگلیس با تحریک عواطف مذهبی و ایجاد فتنه‌های مذهبی در سوریه به دنبال ایجاد جنگ داخلی در این کشور هستند. آنها از گروه‌های ایدئولوگ و تکفیری وهابی نهایت استفاده را می‌کنند و سازمان‌های جاسوسی عربستان و قطر نیز بیشترین نقش را در این راستا ایفا مي‌کنند.

وهابیت سعودی با ایجاد شبکه‌های پرتعداد ماهواره‌ای از جمله صفا، وصال، الحق، الحكمة، مكة، ناس، بيان، الخليجية، الرحمة و اوطان، دلارهای نفتی خود را در راه ایجاد تفرقه و اختلاف میان امت اسلام هزینه می‌کند.

حرم حضرت زینب سلام الله علیها در سوریه، چند هفته قبل نيز هدف حمله‌اي انتحاری قرار گرفته بود. عامل انتحاری قبل از رسیدن به دیوار حرم، با 500 کیلوگرم مواد منفجره لو رفت و خود را منفجر کرد.

به‌تازگي نیز گروه‌های تروریستی در دمشق سعی در محاصره منطقه زینبیه کرده بودند که نیروهای ارتش سوریه این محاصره را در هم شکسته  تروریست‌ها را با تلفات سنگین به عقب راندند.

بسياري از شيعيان ساکن منطقه زينبيه دمشق، طي روزهاي اخير در حرم آن بانوي بزرگوار و نيز حوزه زينبيه پناه گرفته‌اند تا از شر تروريست‌هاي سلفي و وهابي، در امان باشند.

منبع: مشرق