طبق تصمیم اخیر واشنگتن تنها خلبانان منتسب به کردها و اهل سنت می توانند برای دیدن آموزش های پروازی جنگنده های اف 16 به آمریکا بروند.
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۱۱۸۵۳
به گزارش گرداب، یک منبع مطلع در نیروی هوایی عراق گفت اسرائیل و عربستان از واشنگتن خواسته اند تا اعزام و آموزش خلبانان شیعه عراقی به آمریکا را ممنوع کند.

عراقی ها خبر اقدام ایالات متحده آمریکا در ممنوعیت اعزام و آموزش خلبانان شیعه به این کشور را با کمال ناباوری شنیدند به ویژه آنکه طبق تصمیم اخیر واشنگتن تنها خلبانان منتسب به کردها و اهل سنت می توانند برای دیدن آموزش های پروازی جنگنده های اف 16 به آمریکا بروند.

بر این اساس یک منبع مطلع در ائتلاف ملی عراق پرده از وجود اختلافات شدید در میان احزاب سیاسی این کشور، پس از آنکه مشخص شد در میان 10 خلبان اعزامی، نام هیچ شیعه مذهبی وجود ندارد خبر داد.

فرماندهی نیروی هوایی عراق که در اختیار یک کرد است علت این اقدام را درخواست آمریکاییها برای عدم ارسال خلبانان شیعه عنوان کرد.

در همین چارچوب، ائتلاف ملی عراق نیز خواهان به تعویق افتادن قرارداد خرید 36 جنگنده اف 16 از آمریکا به دلیل اعتراض به این سیاست تبعیض مذهبی شد.

یکی از کارکنان نیروی هوایی عراق گفت: «اسرائیلی و سعودی ها از واشنگتن خواسته اند تا با اعزام خلبانان شیعه مذهب عراقی به آمریکا جلوگیری کند، زیرا بیم آن می رود که کنترل نیروی هوایی ارتش عراق به دست شیعیان بیافتد.»

در حال حاضر شیعیان 65 درصد جمعیت عراق را تشکیل می دهند، اما تنها 30 درصد عناصر نیروی هوایی این کشور را شامل می شوند.
 
منبع: قدس آنلاین


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
ر ضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۶:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۹
بدبختها کاش میفهمیدید که اسلام ناب و راهگشای جهانیان فقط در اموزه های شیعی است. و برای خود شما هم بهتر است که در مقابل این اسلام مخالف ظلم و مدافع انسانیت و کرامت انسانی سر خم کنید.
jamsheed
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۵/۱۹
(دانش، نابود كننده نادانى است)
سعادت شیعه این است و شیعیان میدانند(خداوند از نادانان پيمان نگرفته كه دانش بياموزند، تا آنكه از عالمان پيمان گرفته كه به نادانان بياموزند، زيرا دانش، پيش از نادانى بود)
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد