Gerdab.IR | گرداب

پوسترهای تبلیغاتی روز قدس در لندن جنجال آفرید

تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۱

پوسترهای تبلیغ روز قدس بر روی اتوبوس‌های لندن خشم گروه‌های یهودی انگلیس را برانگیخت.

به گزارش گرداب به نقل از عاروتص شوع،‌ عبور و مرور برخی اتوبوس‌ها در لندن که پوسترهای روز قدس را تبلیغ می‌کنند، جامعه یهودیان انگلیس را عصبانی کرده است، از این رو،‌ آنها شرکت حمل و نقل این شهر را تحت فشار قرار داده‌اند تا سیاست تبلغاتی خود را مورد بازبینی قرار دهد.

اما سخنگوی شرکت حمل و نقل لندن روز جمعه اعلام کرد که این پوسترها را حذف نخواهد کرد چرا که قرار است طبق برنامه این تبلیغات ظرف چند روز آینده برداشته شوند.

این رسانه صهیونیستی نوشت: روز قدس راهپیمایی سالانه‌ای است که "آیت‌الله خمینی" بنیان‌گذار آن بوده و قرار است امسال 17 آگوست در لندن برگزار شود.

در این گزارش آمده:‌ هر چند در پوسترهای نصب شده بر روی 450 اتوبوس در لندن آمده، این مراسم درباره آزادی فلسطینی‌هاست، اما وب‌سایت کمیسیون حقوق بشر اسلامی در لندن، جمله‌ای از آیت الله خمینی را نقل کرده با این مضمون "امروز روزی است که مظلومان باید علیه ظالمان بایستند."

به نوشته عاروتص شوع، تبلیغات نصب شده بر روی اتوبوس‌ها موجب اعتراض شدید گروه‌های یهودی انگلیسی شده است. از این رو، آنها خواستار حذف هر چه سریعتر این تبلیغات شده‌اند.

با این وجود، سخنگوی شرکت حمل و نقل لندن صرفا قول بازنگری در این گونه تبلیغات در آینده را داد و اعلام کرد که طبق برنامه، این پوسترها طی چند روز آینده از روی بدنه اتوبوس‌ها برداشته می‌شوند.

"داو ریچ" یکی از اعضای جامعه یهودیان انگلیس در این باره گفت:‌ «موسسان و سازمان دهندگان روز قدس به وضوح بیان کرده‌اند که خواستار محو اسرائیل هستند و آنها هر سال پرچم حزب‌الله را در دست می‌گیرند. این موضوع غیرقابل قبول است که چنین تبلیغاتی بر روی اتوبوس‌های لندن قرار گیرد. بنابراین خشنود می‌شویم شرکت حمل و نقل لندن در آینده سیاست تبلیغاتی خود را بازنگری کند.»

منبع: فارس