استفاده از ظرفیت ورزش به عنوان تهدید نرم در سال های گذشته در دستور کار غرب به ویژه ایالات متحده قرار گرفته است.
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۶:۳۶
کد خبر: ۱۱۹۵۹
به گزارش گرداب، تروريسم، پديده­ اي جدي در مناسبات و روابط اجتماعي بشري است كه سه ويژگي اساسي دارد:

1. تروريسم، پديده ­اي سياسي است.

2. مبتني بر توطئه و طرح از پيش تعيين شده است.

3. عليه مردم بي­ دفاع اعمال مي­ شود.

تهدیدات تروریستی تنها به بمب گذاری و تیراندازی (گریلا تروریسم) محدود نمی شود، بلکه حوزه وسیعی را در قالب تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم در بر می گیرد. امروز شاهد آن هستیم که صحنه جنگ با دشمن با تغییر موضع ازحالت سخت به نرم دیگر عینی نبوده و به راحتی مواضع خودی و دشمن مانند جنگ سخت قابل تفکیک نیست. در همین راستا استفاده از ظرفیت ورزش به عنوان تهدید نرم در سال های گذشته در دستور کار غرب به ویژه ایالات متحده قرار گرفته است.

مسئله ورزش صرفا نگاه اجمالی به چند رشته ورزشی و سلامت و نشاط جسم نیست، بلکه از آن جهت حائز اهمیت است که عرصه ورزش به ویژه ورزش حرفه ای به مثابه ظرفی است که محتوای آن را تهدیدات نرم تشکیل می دهد و فقط ماهیت ظرف به ظاهر شبیه ورزش است، که این تهدیدات همانند مکانیسم ویروس در جامعه هدف عمل می کند. در ادامه به رشته زیبایی اندام به عنوان یکی از تهدیدات حوزه ورزش اشاره می شود.

تاریخچه
منشأ زیبایی اندام به یونان باستان باز می گردد تا جایی که بدن زیبا و عضلات تنومند مورد ستایش و پرستش قرار می گرفته است. در آموزش و پرورش اسپارتی کودک از سن ۷ سالگی تا سن ۳۰ سالگی جدا از خانواده و در خوابگاه مخصوصی به همراه دیگر پسران به صورت گروهی و برهنه به سر می‌برد. حتی هنگام ضیافت‌ها و غذاخوردن هم تنها پسران شرکت داشتند. این امر به این سبب بود که سربازان در هنگام جنگ به علت پیوندهای قوی‌ای که در طول زمان به وجود آمده بود، به خوبی بتوانند هم‌رزمان خود را حمایت کنند. به نظر می‌رسد گسترش چنین طرز تفکری موجب شد که نخست در اسپارت و سپس در یونان، سربازان تشویق به همجنس‌گرایی شوند. بارزترین نمونه رواج همجنس گرایی را می‌توان در سپاه مقدس تبس دید. به طوری که امروزه از ورزش زیبایی اندام به عنوان ورزش همجنس گرایان یاد می شود. به همین دلیل مسابقات زیبایی اندام طی سال های 1357 تا 1372 در کشور ممنوع بوده است.

زیبایی اندام
ورزش و تحرک یکی از نیازهای ضروری هر جامه ای به شمار می رود. فواید ورزش بر کسی پوشیده نیست، اما بر خلاف تصور همگان حد بهینه ای در فعالیت های ورزش وجود دارد که می تواند برای سلامتی بدن و پیشگیری از بیماری ها مفید باشد و اگر میزان و شدت فعالیت از این حد تجاوز کند، باعث آسیب های متعددی خواهد شد.

زیبایی اندام نیز از این قاعده مستثنی نیست و با توجه به رشد روزافزون و قارچ گونه باشگاه های زیبایی اندام در کشور طیف وسیعی از تهدیدات شرکت کنندگان این رشته ورزشی را در سه سطح مبتدی، آماتور و حرفه ای تهدید می کند که در ادامه به تهدیدات سلامتی آن اشاره می شود:

آسیب های عضلانی و مفاصل
کشیدگی و پارگی عضلانی، پارگی تاندون، پارگی لیگامنت و مینیسک، شکستگی مفاصل

آسیب های سیستم قلبی عروقی
افزایش فشار خون دیاستولی، افزایش ضربان قلب استراحتی، کاهش حجم خون بازگشتی و خطر سکته قلبی در حین تمرین، ضربان قلب نامنظم

مصرف دارو
استفاده از هورمون ها و مکمل هاو خطر نابودی ارگان های بدن و ابتلا به سرطان، عدم توانایی باروری

CIA و بی ثبات سازی
نقش سرویس اطلاعات مرکزی ایالات متحده (CIA) در مسئله امنیت ثبات مندی در حوزه داخلی و بی ثبات سازی در حوزه خارجی خود است که آن را در تمام زمینه ها از جمله ورزش و سلامتی نیز دنبال می کند.

CIA از طریق شبکه های ماهواره ای فارسی زبان خود مسئله بی ثبات سازی در حوزه سلامت را در دستور کار قرار داده است به طوری که به بهانه زیبایی و تندرستی بدن، داروهای متعددی را که عمدتا برای سلامتی بسیار زیان آور است، اشاعه می دهد. هدف از این کار تهدید و آسیب رساندن به امنیت سلامت جامعه است. به طوری که مصرف این داروها و مکمل ها به شدت در جامعه رواج پیدا کرده است.

عمق فاجعه را می توان در گزارش اخیر وزارت بهداشت ایران مشاهده کرد. این گزارش اشاره می کند، به غیر از داروها و مکمل های تولیدی شرکت های داخلی و واردات آن از مبادی قانونی گمرک کالا، میزان قاچاق داروها و مکمل های ورزشی در سال 84 از 25 میلیون دلار به 600 میلیون دلار در سال 90 رسیده است. نکته قابل تامل این است که اکثر داروهای وارداتی قاچاق ساخت کشور ایالات متحده هستند که تجربه در گزارش های اخیر سازمان های سلامت در اقصی تقاط جهان ثابت می کند این داروها علاوه بر عوارض طبیعی خود مواد خطرناک نیز  دارند که هدف از این کار همان بی ثبات سازی سلامت جامعه هدف است.

زنان و زیبایی بدن
ترویج سبک زندگی یکی از کارکردهای دستگاه تبلیغاتی ایالات متحده یعنی هالیوود در جنگ نرم است که یکی از اقدامات آن در حوزه تندرستی استراتژی "باربیزیشن" است. این امر به ویژه در میان کشورهای جهان اسلام از غلظت بالایی برخوردار است.

در این استراتژی اندام کاراکترهای زن سریال ها و فیلم های سینمایی همگی شبیه باربی است. آنها با این شیوه قصد دارند اندام باربی را به عنوان یکی از ویژگی های زن مطلوب غرب الگوسازی کنند. این در حالی است که بنا به گزارش های سازمان های بخش سلامت ایالات متحده که در 12 سال پیش منتشر شده در خوشبینانه ترین حالت، حداقل 60 درصد مردم ایالات متحده دچار چاقی هستند که میزان این افراد از دهه گذشته تا کنون نیز در حال افزایش است.

استراتژی باربزیشن از سوی شبکه های ماهواره ای غرب کار را به جایی می رساند که امروزه در جامعه ما مصرف آمفیتامین ها (نوعی ماده مخدر بسیار خطرناک) به ویژه در میان دختران برای شبیه سازی هر چه بیشتر اندام خود به باربی و به عنوان دارویی برای کاهش وزن به شدت رواج یافته است.

اگر دختران سایر ملتها با "ارزش"های آمریکایی تربیت شوند، این دختران، نقش همسران و مادران را در جوامع خودشان عهده دار می شوند؛ لذا مبتنی بر ارزش های آمریکایی، جامعه شان را اداره می کنند.

عمق هدف استراتژی باربیزیشن هدف قرار دادن سرمایه اجتماعی جامعه است که در این میان زنان به عنوان سیستم باروری جامعه نقش حیاتی را در تولید سرمایه اجتماعی ایفا می کند. اگر این تهدیدات را جدی نگیریم در آینده شاهد نسلی بیمار از زنان به عنوان مادران ایرانی خواهیم بود.

منبع: مشرق


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۷
مربی بدنساز
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۱
سلام

واقعا جای تاسف دارد که از ورزش پرورش اندام به عنوان ورزش همجنسگرایان نام برده می شود ، گرچه همچین تفکری امروزه در کشور های پیشرفته وجود ندارد !
البته مشکل بیشتر افراد متعصبی هستند که خودشان مشکل دارند !! بجای اینکه به دید منفی به این قضیه بنگریم می توان با دید مثبت هم به آن نگریست !! در این مطلب به رشد قارچ گونه باشگاه اشاره شده !!! آیا باشگاه ورزشی که موجب قهرمان سازی ، دور شدن جوانان از اعتیاد و ... می شود باید با قارچ مثال زده شود ؟؟؟ بجای اینکه با تفکرات متعصبانه و بیجا و نوشتن و انتشار این گونه مقالات، از رشد ورزشی کشور جلوگیری کنیم ، بهتر است مقالاتی نوشته و چاپ شوند که به جوانان بیاموزند که ورزش کردن صحیح چگونه است و داروهای غیر مجاز چیست و مکمل های مجاز را چگونه می توان تهیه کرد !!! بجای خراب کردن ورزش باید فرهنگ سازی درست انجام داد !!
قابل توجه همه کسانی که با پرورش اندام به خاطر تعصبات بیجا مخالفت می کنند باید بگویم که امروزه بدنسازی جزو رشته های مادر ورزشی می باشد و همه ی تیم های ورزشی مربی بدن ساز دارند ! اگر کشتی گیرانی نظیر آقای سوریان که قهرمان جهان شد و یا آقای سلیمی که قهرمان جهان شد بدنسازی کار نمی کردند نمی توانستند قهرمان جهان شوند و پرچم ایران اسلامی را بالا گیرند و موجب افتخار ایران و اسلام ناب محمدی شوند !!!
هر کار و یا ورزشی ممکن است یک سری آفات داشته باشد ، بجای اینکه با تعصبات بیجا ورزش را خراب کنیم، باید فرهنگ سازی کنیم که این آفات را از بین ببریم !!!
آیا از لحاظ اسلامی عیبی دارد که زنی ورزش کند و بدن خود را برای شوهرش زیبا و عضلانی کند ؟؟؟ یا از لحاظ اسلامی عیبی دارد که مردی بدنسازی کند و بدنی ورزیده و زیباداشته باشد ؟؟؟
مشکل اینجاست که قدرت فرهنگ سازی درست نداریم و فقط بلدیم صورت مساله را پاک کنیم !!
بهتر است عوامل سایت گرداب هم بجای انتشار اینگونه مقالات ، مقالاتی در رابطه با نحوه صحیح بدنسازی ، مکمل های مجاز و غیر مجاز و ... بپردازند و در کل بجای خراب کردن ورزش به فرهنگ سازی درست بپردازند .
و السلام علی من اتبع الهدی ....
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۷
از لحاظ اسلامی عیبی ندارد که زن ورزش کند
اما تا جایی که بنده شاهد بودم زن هایی که از باشگاه ها خارج می شوند افتضاح ترین وضعیت پوشش را دارند و بیشتر برای اینکه مد شده ورزش می کنند تا برای شوهرات نداشته خود!
در ضمن برای مردان بدن ورزیده خوب است اما قرار نیست بدن ورزیده در قالب یک تی شرت بدن نما زیبا شود و دل برباید!
شما تیپ جوانان امروزی را نگاه کنید پسرها بالاتنه حجیم و به قول شما زیبا و دخترها لاغر شبیه باربی
در ضمن گرداب قرار نیست بدن سازی آموزش بده کارش آگاهی بخشی در زمینه جنگ نرمه
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۷
این هم مدرک از زبان یک رسانه صهیونیستی:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4_%D9%88_%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%B4_%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C
ر ضا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
برادر عزیز مربی بدنساز انچه فرموده اید به جا است اما خدا وکیلی ایا سایت گرداب به نقل از مشرق مطالبی ارائه کرده که بی مدرک و سند است؟ باید به یاد داشته باشیم حتی اگر روزی دشمن ما ما را به نماز جماعت هم تشویق کرد و بستر ان را فراهم کرد، اهداف شومی در پس این اقدام دارد. بدنسازی و باشگاه که جای خود دارد.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
البته باید درنظر داشته باشیم اکثر جوانانی که به بدنسازی می روند برای زیبا شدن هیکل خود و جذاب شدن هیکلشان در چشم دیگران به این ورزش روی می آورند و نه برای تقویت بنیه جسمانیشان
یوسف بهادر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۵
با سلام و خسته نباشید
امروزه روز تمام کسانی که در صدد اسیب به نظام مقدس ما هستند از راهای زیادی مطمئنا وارد خواهند شد برای ضربه زدن به ما
و هیچ بعید نیست که از راههایی که گفته شد جهت مبارزه علیه کشور عزیزمان استفاده می کنند و هرگز هیچ کس نباید ناراحت شود که چرا شما فلان حرف و بهمان حرف را زدید زیرا اینچنین رونمایی هایی از دشمنان بسیار مفید و سازنده خواهند بود و قطعا همینجور است و مطمئن باشید در اینده اثراتش را خواهیم دید به امید سربلندی کشور عزیز و مقدسمان ایران
مربی بدنساز
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۳
با سلام خدمت همه دوستان گرامی
منظور من این بود که بجای اینکه در متن خبر سعی کنیم چهره ی یک ورزش را خراب کنیم ، سعی کنیم به فرهنگ سازی روی بیاوریم ، شما به مواردی اشاره کردید که هیچکدامشان را من نیز تائید نمی کنم ، اما منظور اصلی من این بود که بجای اینکه بگوییم بدنسازی بخاطر این موارد بد است ، برای این مشکلات راه حل ارائه کنیم !! گرداب یا مشرق که این خبر را منتشر کرده اند (و وظیفه خود را مقابله با تهاجم فرهنگی می دانند) باید در کنار اینکه آفاتی که گریبانگیر این ورزش شده را بیان می کنند ، راه های فرهنگی زدودن این آفات را هم بیان کنند ! اگر فقط بگوییم دشمن به این شکل حمله کرده و راه های دفاع را بیان نکنیم چه فایده دارد ! در ضمن خود مقام معظم رهبری می فرمایند انتقادی خوب و سازنده است که در کنار ذکر نقاط منفی نقاط مثبت نیز ذکر شوند ولی متاسفانه ظاهرا بعضی فقط عینک منفی بینی به چشم زده اند !
یکی دیگر از دوستان گفته بود که اکثر کسانی که به باشگاه بدنسازی می روند فقط جهت زیبایی اندام می روند که باید در جواب ایشان بگویم که زیبایی اندام مشکلی ندارد فقط مشکل ما اینجاست که نتوانسته ایم از لحاظ فرهنگی به جوانان یاد که هدف از زیبایی اندام جلب توجه نامحرم نباید باشد! پس در حقیقت ورزش هیچ مشکلی ندارد فقط این ما هستیم که نتوانسته ایم فرهنگ صحیح را جا بیندازیم و بخاطر ضعف خود در فرهنگ سازی برای اینگونه مسائل، سعی می کنیم بجای حل مساله صورت مساله را پاک کنیم که این خودش بزرگترین کمک به دشمن است !!
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد