Gerdab.IR | گرداب

همزمان با سالروز تخریب بقیع انجام شد؛

وهابیون مزار نواده امام حسن مجتبی را تخریب کردند + فیلم و عکس

تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۳۹۱

وهابی‌ها مزار این امامزاده شریف را تخریب و عمل قبیح نبش قبر را انجام داده و به جسد ایشان جسارت‌های بسیاری روا داشتند.

به گزارش گرداب، بار دیگر حادثه دردناک "یوم‌الهدم" تکرار شد،‌ آن هم در حرم "عبدالسلام الاسمر" از معروف‌ترین امامزادگان قاره آفریقا. البته این بار وهابیان سلفی جسارت را به حد اعلای خود رساندند و نبش قبر کردند.

در سالروز تخریب قبرستان بقیع و شکستن قلب هزاران عاشق اهل بیت‌علیهم السلام بار دیگر این واقعه هولناک تکرار و عرش الهی به لرزه در آمد. قلب جهان اسلام به ویژه تشیع بار دیگر به دست خنجر وهابی‌های سلفی پاره پاره شد و معروف‌ترین امامزاده شمال آفریقا و بزرگترین محل تجمع محبان اهل بیت در کشور لیبی با خاک یکسان شد.


ولی این فاجعه به این جا ختم نشد و وهابی‌ها مزار این امامزاده شریف را تخریب و عمل قبیح نبش قبر را انجام داده و به جسد ایشان جسارت‌های بسیاری روا داشتند. حرم "عبدالسلام الاسمر"، امامزاده مظلوم از نوادگان کریم اهل بیت امام حسن مجتبی‌علیه‌السلام به عنوان بزرگترین قطب زیارتی شیعیان در کشور لیبی و شمال آفریقا به حساب می‌آمد که این واقعه عظیم در آن رخ داده و جهان اسلام را در بهتی عظیم فرو برده است.

شهادت 30 نفر از شیعیان لیبی
در این حادثه دردناک 30 نفر از شیعیان لیبی به شهادت رسیده و تعداد 212 نفر نیز مجروح و به بیمارستان منتقل شده‌اند که خبرها حاکی از وخیم بودن حال تعداد زیادی از این مجروحان دارد. در سال‌های اخیر مفتی‌های وهابی بارها فتوای تخریب این امامزاده شریف را صادر کرده بودند، ولی به دلیل مخالفت‌های مردمی و دفاع آنان از حریم امامزاده، تروریست‌ها کار به جایی نبرده بودند، اما با سوء استفاده وهابی‌ها از اوضاع نابسامان و آشفته امروز لیبی، توانستند این جسارت عظیم را در برابر چشم مردم جهان انجام داده و چنین واقعه هولناکی را رقم بزنند.

 قدمت حرم امامزاده "عبدالسلام" به بیش از 800 سال قبل می‌رسد
حرم امامزاده "عبدالسلام الاسمر" مربوط به 800 سال پیش بوده و به عنوان یکی از اماکن تاریخی شیعه نیز مطرح می‌شود. موقعیت آن در شهر "زلیتن" (160 کیلومتری طرابلس) است که بعد از فشار مفتی‌های وهابی به دست تروریست‌های سلفی تخریب و به قبر آن حضرت جسارت‌های بسیاری شده است.

دانلودبزرگ‌ترین کتابخانه لیبی به آتش کشیده شد
در جوار این حرم شریف کتابخانه بسیار بزرگی از کتب شیعی و اسناد تاریخی هزاران ساله نگهداری می‌شد که به گفته وزیر فرهنگ لیبی بزرگترین کتابخانه در کشور لیبی به حساب آمده که بعد از تخریب حرم، این کتابخانه تخلیه و به آتش کشیده شد.حمله به قبور ده‌ها سادات در پایتخت لیبی از سوی وهابیان افراطی
بر اساس این گزارش، تخریب امامزاده‌ها و نبش قبر این حضرات از ابتدای آشوب‌ها در لیبی به شدت هر چه تمام‌تر انجام می‌شد، به طوری که در جمعه قبل بخشی از ضریح "الشعاب الدهمانی" از سادات بزرگوار حسنی و قبور ده‌ها سادات دیگر را که در مرکز پایتخت لیبی سال‌ها زیارتگاه شیعیان بود منهدم کرده بودند.

"محمد المقریف"، رئیس کنگره ملی لیبی در اظهاراتی تلویزیونی، تخریب و سوزاندن بسیاری از اماکن مقدس، اسناد تاریخی و نسخه‌های خطی در این کشور را محکوم کرده است که نشان می‌دهد، وهابی‌ها به شدت در حال زدودن تاریخ شیعه و حذف نام آنها از اسناد و کتب تاریخی و خطی موجود در لیبی هستند.نقش کلیدی سعودی‌ها در این واقعه اسفناک
یادمان نرفته است زمانی که طالبان در چندین سال قبل مجسمه‌های بزرگ بودا را تخریب کردند، چنان بلوایی در دنیا برپا شد که گویی به یکی از پیامبران الهی جسارت شده است. ایجاد موج‌های اعتراضی تمام دنیا را متوجه این حرکت ساخت و در کشورهای بودایی مردم به خیابان‌ها ریختند، ولی امروز که شیعه مظلوم‌تر از هر زمان است و در سالروز تخریب قبر چهار امام معصومش به یکی از امامزادگان مطهر و حائز اهمیتش جسارت شده، تمامی دنیا سکوت کرده و زبان در دهان نمی‌گردانند.

دانلودبر اساس این گزارش فشارهای بسیاری از طرف دولت عربستان به کشور لیبی وارد آمده بود تا این حرم شریف را تخریب کنند. این فشارها به قدری بود که در نشست فوق‌العاده کشورهای اسلامی در عربستان که در هفته گذشته برگزار شد، به دلیل انجام ندادن تخریب این حرم شریف و اعتراض وهابی‌ها، پرچم لیبی به شکل سر و ته به اهتزاز در آمده بود!

دانلودفشار وهابی‌ها به قدری زیاد بوده است که ترویست‌ها برای نشان دادن قدرت وهابیت در سالروز تخریب بقیع که خود آن نیز در سالروز جسارتی دیگر به قبر ائمه انجام پذیرفته صورت گرفته است. رسم وهابی‌ها این است که در سالروز اعمال شیطانی خود، جسارت‌های خود را به نحوی دیگر تکرار کنند.

منبع: فرهنگ نیوز