امام خامنه‌ای در دیدار نخست وزیر هند:
نمی‌توان به همكاری شركای بين‌المللی اعتماد كرد. يكی از اين شركای بين‌المللي غيرقابل اطمينان، آمريكا است كه فقط برای يك دولت، شريک قابل اطمينانی است و آن دولت هم، دولت صهيونيستی است.
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۶
کد خبر: ۱۲۰۴۶
به گزارش گرداب، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر دیروز (چهارشنبه) در ديدار آقاي "مان موهان سينگ" نخست وزير هند و هيئت همراه، با اشاره به سابقه ارتباطات فرهنگي، عاطفي، تمدني و تاريخي دو ملت ايران و هند، تأكيد كردند: «ملت ايران همواره نگاه مثبتي به هند داشته اند و همه اين موارد زمينه بسيار مناسبي براي گسترش بيش از پيش روابط دو كشور است.»

ايشان هند را يك قدرت مهم و بزرگ و داراي پيشرفتهاي علمي و اقتصادي خوب خواندند و افزودند: «ملت ايران، پس از پيروزي انقلاب اسلامي و به‌خصوص در سالهاي اخير كارهاي فراواني در عرصه هاي علمي، اقتصادي و اجتماعي انجام داده كه شايد در طول چند قرن گذشته سابقه نداشته است.»

رهبر انقلاب اسلامي زمينه هاي تعميق همكاريهاي همه جانبه هند و ايران را مهيا دانستند و تأكيد كردند: «همكاريهاي دو كشور به ويژه در عرصه هاي تجاري و زيربنايي، مي تواند همكاري اطمينان بخشي باشد.»

حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه نمي توان به همكاري شركاي بين المللي اعتماد كرد، خاطرنشان كردند: «يكي از اين شركاي بين المللي غيرقابل اطمينان، آمريكا است كه فقط براي يك دولت، شريك قابل اطميناني است و آن دولت هم، دولت صهيونيستي است.»

ايشان همچنين درخصوص مسائل منطقه از جمله سوريه و افغانستان، موضع ايران و هند را همسو دانستند و تأكيد كردند: «دو كشور مي توانند همكاريهاي خود را در زمينه مسائل منطقه اي گسترش دهند.»

رهبر انقلاب اسلامي ثبات، استقلال و اقتدار هند را براي جمهوري اسلامي ايران مهم دانستند و اظهار اميدواري كردند: «ايران در دوره سه ساله رياست خود بر جنبش عدم تعهد، بتواند با همكاري هند، زمينه ساز نقش آفريني اين جنبش در مسائل مهم بين المللي و منطقه اي شود.»

در اين ديدار كه آقاي احمدي نژاد رئيس جمهور نيز حضور داشت، آقاي مان موهان سينگ، نخست وزير هند ضمن ابراز خرسندي فراوان از ديدار با رهبر انقلاب اسلامي ايران، به سابقه فرهنگي و تمدني ملت هاي هند و ايران و روابط تاريخي دو ملت اشاره كرد و گفت: «هند خواهان گسترش روابط با جمهوري اسلامي ايران در زمينه هاي مختلف از جمله بخش هاي انرژي و تأسيسات زيربنايي است.»

وي با اشاره به توافقات انجام گرفته در مذاكرات با رئيس جمهور ايران، خاطرنشان كرد: «در اين مذاكرات توافق هاي خوبي انجام شد كه زمينه ساز گسترش بيش از پيش روابط دو كشور خواهد شد.»

نخست وزير هند همچنين با اشاره به مسائل منطقه از جمله افغانستان و سوريه تأكيد كرد: «هند مخالف هرگونه مداخله خارجي در سوريه است و تنها راه حل بحران اين كشور را يك راه حل سوري و بر اساس نظر مردم سوريه، مي داند.»

آقاي مان موهان سينگ خاطرنشان كرد: «هند در دوران رياست ايران بر جنبش عدم تعهد تمام تلاش خود را براي نقش آفريني واقعي اين جنبش در مسائل بين المللي و منطقه اي به كار خواهد گرفت.»

منبع: دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای


برچسب اخبار:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
احسان
|
GERMANY
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۶/۰۹
اگر جمهوری اسلامی ایران موفق شود جمهوری هند را در مسائل مربوط به دعوای بین ایران و آمریکا در خاور میانه به سمت خود بکشد, آنوقت آمریکا فقط عربستان و چند دولت متزلزل در منطقه را خواهد داشت و در آن صورت آمریکا گزینه نظامی علیه ایران را به کل از روی میز جمع خواهد کرد و حتی در مورد آن سخنی نخواهد گفت.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۳
به درستی که رهبر انقلاب دست دشمنان را به خوبی خوانده است اصلا امریکا لیاقت ندارد که با کشور ما وارد مشارکت شود رابطه گرگ و میش نمی تواند رابطه با اعتمادی باشد.
پورایوب
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۲
سلام:نمیدانم چرا بعضی از این روشنفکر نماها نمیخواهند بدانندکه دشمنی آمریکا وغرب با ایران اصلا" انرژی هسته ایی نیست !!!!چرا نمیتوانند بفهمندکه زمان جیمی کارتر ماتحریم شده ایم... وآن زمان اصلا بحث انرژی هسته ایی نبود بلکه آمریکا میخواست که درایران جاسوسی کند !!!! که کشور ایران به این خفت وخواری تن نداد!!!
حال یک سوال از این روشنفکر نماها دارم به فرض مثال ما به خواسته های آمریکا تن دادیم وتمام نیروگاه هسته ایی خودمان را به خواسته امریکا تعطیل کردیم و...
چه تضمینی وجود دارد که فردا همجنس بازی را بهانه قرار ندهد ودوباره تحریممان نکند؟!!! وهزاران بهانه دیگر وتحریم های دیگر....
بله اگر ما بخواهیم نوکر حلقه بگوش آمریکا باشیم دیگر دشمنی با ما تدارد ووو...
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد