Gerdab.IR | گرداب

دلایل رایج شدن فیلم‌های خصوصی در فضای مجازی + اینفوگرافی

تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۱

نبود مشاوره‌ای درست از جانب والدین منجر به آن می‌شود که نوجوانان از روی ناآگاهی و سادگی خود در فضـاهـــایی هم‌چــون شبکه‌های اجتماعی به راحتی به دوستان مجازی خود اعتماد می‌کنند و ویدیو‌ها یا تصاویر شخصی و حتی خانوادگی خود را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارند.

دلایل رایج شدن فیلم های خصوصی در فضای مجازی به گزارش گرداب،  آیا تا به حال رفتار نوجوانان خود را در فضای وب تحت نظر داشته‌اید؟ آیا تاکنون به این مطلب فکر کرده‌اید که نوجوانان شما چه استفاده‌هایی از گوشی همراه خود می‌کنند؟ علی‌رغم گسترش روزافزون تکنولوژی و ارائه انواع فناوری‌های جدید در زمینه رایانه و نیز گوشی‌همراه؛ بسیاری از والدین از چگونگی روند ارائه این فناوری‌ها و نیز حتی اپلیکیشن‌های موجود بر روی گوشی کودکان و نوجوانان خود هیچ گونه آگاهی‌ای ندارند.

این درحالی است که نوجوانان و جوانان به تناسب شرایط زمانی‌ای که در آن بدنیا آمده‌اند با جدیدترین تکنولوژی‌ها در ارتباط بوده و نحوه تعامل و استفاده از آن را بخوبی می‌دانند. گاهی بسیاری از نوجوانان و جوانان از نا‌آگاهی والدین سوء استفاده کرده و اوقات خود را بی‌خود و بی‌جهت در فضای سایبر که آلوده به انواع مفاسد و حتی مشکلات امنیتی‌است؛ می‌گذرانند.

این‌جاست که نبود مشاوره‌ای درست از جانب والدین منجر به آن می‌شود که نوجوانان از روی ناآگاهی و سادگی خود در فضاهایی هم‌چون شبکه‌های اجتماعی به راحتی به دوستان مجازی خود اعتماد می‌کنند و ویدیو‌ها یا تصاویر شخصی و حتی خانوادگی خود را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارند.

نوجوانان از این نکته غافل‌اند که شخصیت دوستانشان در این فضا کاملا مجازی است و بسیاری از این افراد شخصیت واقعی خود را بروز نمی‌دهند و از اعتماد دوستان خود سوء استفاده کرده و حریم شخصی دیگران را زیر پا می‌گذارند.

آیا زمان آن نرسیده است که والدین همانگونه که به سلامت جسمانی و فیزیکی کودکان خود اهمیت می‌دهند، لحظه‌ای نیز در مورد سلامت روح و روان فرزندان خود در فضای سایبر و شبکه‌های اجتماعی بیاندیشند؟

در این‌جا اینفوگرافیکی را ارائه می‌دهیم که تنها به ارائه آماری از مقدار زمانی که نوجوانان به چت‌کردن، بارگذاری فایل‌های تصویری در شبکه‌های اجتماعی و در فضای وب اختصاص می‌دهند را ارائه کرده است. برماست که با دیدن این آمارها و تحلیل‌های ارائه شده کمی بیشتر در مورد نوجوانان خود تامل کنیم.

دلایل رایج شدن فیلم های خصوصی در فضای مجازی
برای مشاهده اینفوگرافی در ابعاد اصلی روی عکس کلیک کنید