Gerdab.IR | گرداب

وزیر دادگستری:

اگر فیلترینگ هوشمند جواب ندهد، کل شبکه‌ها مسدود می‌شوند

تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۳

وزیر دادگستری در مورد فیلتر برخی شبکه‌های اجتماعی اظهارداشت: در خصوص برخی شبکه‌های اجتماعی از جمله «لاین»، «وایبر» و «واتس آپ» شکایت‌های زیادی به قوه قضاییه رسیده است.

به گزارش گرداب و به نقل از باشگاه خبرنگاران، در پی صدور دستور قضایی برای فیلتر نرم‌افزارهای واتس‌اپ، لاین و تانگو، وزیر دادگستری اظهار داشت: در خصوص برخی شبکه های اجتماعی از جمله «لاین»، «وایبر» و «واتس آپ» شکایت های زیادی به قوه قضاییه رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین «مصطفی پورمحمدی» افزود: برخی از این شبکه ها سلامت اخلاقی خانواده ها را به مخاطره انداخته و به نوعی دردسرساز شده اند.

حجت الاسلام پورمحمدی افزود: وظیفه قوه قضاییه این است که به طور جدی با هرآنچه سلامت اخلاقی و روانی اعضای خانواده را تحت شعاع قرار می دهد مقابله و برخورد کند.

وی ادامه داد: دولت در تلاش است تا آنجایی که می تواند با کنترل فنی و فیلترینگ های هوشمند از ادامه فعالیت این شبکه ها ممانعت نکند اما این اقدام تا زمانی صورت می گیرد که این شبکه های اجتماعی از لحاظ اخلاقی به تهدید تبدیل نشوند.

حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی تصریح کرد: اگر نتوانیم به طور هوشمند از گسترش بخش های ناسالم این شبکه ها جلوگیری کنیم طبعاً در نهایت ناچار می شویم که اصل شبکه ها را با محدودیت مواجه کنیم.

وزیر دادگستری گفت: این موضوع در حال بررسی بین قوه قضاییه و مجریه است و نتیجه نهایی آن اعلام خواهد شد.

این در حالی است که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه فیلترینگ تنها راه برای مقابله با تهاجم فرهنگی نیست گفت: باید با اجرای برنامه‌های فرهنگی و شتاب در این زمینه جوانان و نوجوانان را در کشور به سمت فعالیت‌های فرهنگی پیش ببریم.