حواسمان جمع است؟
کمپین‌های مدعی ترویج حجاب با برچسب «اسلام»، «زن مسلمان» و «حجاب زیبا» اقدام به جذب و تشویق دختران محجبه برای انتشار تصاویر خود در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۷:۲۱
کد خبر: ۱۳۵۵۴
به تازگی چندین کمپین در شبکه‌های اجتماعی راه اندازی شده است که از زنان محجبه می‌خواهد با هدف معرفی و تبلیغ حجاب و پوشش اسلامی تصاویر خود را منتشر کنند.

هرچند این رویکرد نسبت به حجاب و زن مسلمان تاکنون نتوانسته در میان بانوان محجبه که اعتقاد راسخ به مبانی دین مبین اسلام دارند جایی برای خود باز کند اما هستند دخترانی که با تبلیغات رسانه‌ای جذب این کمپین‌های انحرافی شده و تصاویر شخصی خود با حجاب اسلامی را به راحتی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده و به نمایش می‌گذارند.

شبکه‌های اجتماعی که از سوی افراد معلوم الحال ایجاد شده همسو با تمایلات درونی افراد است، همین امر نیز دلیل مهم موفقیت آنها تاکنون بوده است. باید در نظر داشت میل به خودنمایی نیز بنا به مصالحی در سرشت زن نهاده شده است که باید در مسیر صحیح به کارگرفته شود.

وقتی برخی اسپانسر زنان و دختران محجبه می‌شود!+تصاویر

وقتی برخی اسپانسر زنان و دختران محجبه می‌شود!+تصاویر

ذبح «عفاف» با چشمانی بسته
رعایت حیا به منزله روح پوشش است و پوشش بدون حیا کالبد بدون روحی است که زن را از دست یابی به کمالی که قرار است با رعایت حجاب اسلامی به آن برسد وامی‌دارد.

کمپین‌های مدعی ترویج حجاب با برچسب «#اسلام»، «#زن مسلمان» و «#حجاب زیبا» اقدام به جذب و تشویق دختران محجبه برای انتشار تصاویر خود در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند؛ تصاویری که قرار است برای ترویج اسلام و پوشش زن مسلمان در مقابل نگاه نامحرمان قرار گیرد. اما دیدگاه اسلام در این زمینه چیست؟!

قرآن کریم، زن و مرد مومن را به کم نگریستن مأمور ساخته است: «قل للمومنین یغضوا من أبصارهم و یحفظوا فروجهم ذلک أزکى‏ لهم ان الله خبیر بما یصنعون؛ به مردان با ایمان بگو: دیده فرونهند و پاکدامنی ورزند که این برای آنان پاکیزه‌تر است؛ زیرا خدا به آنچه می‌کنند، آگاه است». (سوره نور-آیه 30)

بدون شک گذر زمان و ورود تکنولوژی‌های جدید که دستور استفاده از آنها نیز وارداتی است موجب تغییر ذائقه افراد می‌شود اما با پیروی از اصول دین مبین اسلام و تمسک جستن به قرآن کریم، احادیث و روایات می‌توان اسلام ناب محمدی(ص) را به راحتی از سایر اسلام‌های وارداتی آمریکایی و انگلیسی بازشناخت و به الگویی مناسب برای زندگی با شرایط نوین رسید.

این تصاویر مبلغ حجاب است!
اسلام دین تمام زمان‌هاست و احکام ناب آن با گذشت زمان منقضی نخواهد شد، با تأکید بر این نکته این پرسش را می‌توان مطرح کرد که آیا صرف انتشار تصاویر زنان باحجاب در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند گامی در جهت تبلیغ حجاب زن مسلمان و دیندار باشد یا بیشتر شبیه نوعی تبرج (خودنمایی) است؟

تشخیص این مهم با توجه به تصاویر منتشر شده از سوی یک کمپین مدعی ترویج حجاب به عهده مخاطبان گذاشته می‌شود.  نظرات کاربران در خصوص تصاویر منتشر شده  زنان محجبه را در ادامه می خوانید:

وقتی برخی اسپانسر زنان و دختران محجبه می‌شود!+تصاویر

وقتی برخی اسپانسر زنان و دختران محجبه می‌شود!+تصاویر

وقتی برخی اسپانسر زنان و دختران محجبه می‌شود!+تصاویر

نکته جالب توجه عدم استقبال زنان از تصاویر منتشر شده است، همچنین لحن بیان و نوع نظرات درج شده در ذیل تصاویر نشان می‌دهد که مخاطبان قصد فرد منتشر کننده تصاویر را جز در جهت نمایش پوشش و حجاب برداشت کردند؛ تصاویری که هدف از انتشار آن قبل از تبلیغ حجاب به نوعی خودنمایی یا به تعبیر قرآن کریم «تبرج» تلقی شده است.

از منظر قرآن «تبرج» ناقض عفاف زن است؛ قرآن کریم می‌فرماید: «و قرن فی بیوتکن و لا تبرجن الجاهلیة الأولى... ؛ و در خانه‌هایتان قرار گیرید و مانند روزگار جاهلیت قدیم زینت‌های خود را آشکار نکنید».( سوره احزاب-آیه 33)

وقتی برخی اسپانسر زنان و دختران محجبه می‌شود!+تصاویر

دین مبین اسلام زنان را از خودنمایی نهی می‌کند اما دیدگاه‌های انحرافی کمپین‌هایی از این دست براین است که همان میزان که انتشار تصاویر برهنه زنان در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی موجب گسترش بی‌حجابی می‌شود، انتشار تصاویر زنان محجبه نیز می‌تواند به گسترش پوشش اسلامی منجر شود که البته در این نوع نسخه‌پیچی غیر همسو اما یکسان می‌توان رد پای اسلام آمریکایی به تعبیر امام خمینی(ره) و تشیع انگلیسی به تعبیر مقام معظم رهبری را مشاهده کرد.
برچسب اخبار:
برچسب ها: اینستاگرام ، زنان ، جوانان
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
سرباز امام خامنه ای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۹
مگه نمیبینید و نمیشنوید

حوزه فضای مجازی به اندازه‌ی انقلاب اسلامی اهمیت دارد.

دیگه رهبر از این واضح تر بگه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
مبارزه با بد حجابی نمیخواد اجرا بشه چون سیاست مدارای ... در رأس کار هستند. حالا امام خامنه ای مدام بگوید و درخواست کند و ملت هم لبیک بگوید ولی وقتی که عموم سیاستمداران از این طرح خائنانه حمایت میکنند وضع همین میشود که میبینیم
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
اولین قدم مبارزه با بدحجابی تقویت دین ودینداری بر مبنای قران وفطرت پاک ادمی در دین اسلام است سپس با استفاده از عوامل فرهنگی رسانه و.....
سید علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۱
سلام علیکم
پلیس فتا و ارگان های نظامی باید با بد حجابی ماهواره و... چه در فضایه مجازی و حقیقی بر خورد قاطع کنند
ماهواره حتی یه فیلم ساده اش هم جنگ روانی هستش چون تو ذهن یه زن یا مرد زنای ذهنی با بازیگران اون فیلم های ایجاد میشه تحقیق کردم در موردش.
ان شاءالله سران مملکت هم رسیدگی کنند
پیرو ولایت و حضرت امام خامنه ای باشیم
یا زهرا
App
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲
از نظر من , هر بسیجی , باید یک صفحه در شبکه های اجتماعی , برای ترویج فرهنگ اسلامی داشته باشد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲
کاش یک هزارم حساسیتی که نسبت به حجاب زنان وجود دارد نسبت به عملکرد مدیران و مسئولین کشور و فساد اقتصادی و سیاسی و اخلاقی آنها حساس بودیم .
پاسخ ها
پیام
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۹
هیچکس منکر فساد اقتصادی و سیاسی برخی مدیران و مسئولین نیست، ولی من نمیدونم چرا هر وقت بحث حجاب و فیلترینگ و... این چیزا میشه، فوری این بحثارو وسط میکشن؟؟!!!
برادر من، بحث بی حجابی و فحشا و فساد اجتماعی به همون اندازه فساد اقتصادی، سیاسی که حتی شایدم بیشتر ، مهم و حساسه!!!
یحیی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۳
با عرض سلام و خسته نباشید بهتر است جلوی تولید کنندگان لباس های ناجور تنگ و و رنگارنگ غیر اصولی و واردات اجناس خارجی گرفته شود با گفتگو مشکلی حل نمی وشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۸
در سایت ها اخیرا مامورین خود فروخته غرب اقدام به تهیه کلیپ و پخش ان با عناوین دختر شجاع تهرانی فلان متر بدون خجاب پیاده روی کرد و یا...نموده اند و امیدوارند فاتحه خجاب را بتوانند بخوانند لذا مسئولین و مردم باید هشیار باشند تا این تیر ایشان نیز به سنگ بخورد.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد