شرکت نورس که قبلاً در مورد توان سایبری ایران گزارش‌هایی ارائه کرده بود، در مورد روش گردآوری اطلاعات از سراسر دنیا و همکاری با NSA خبر داد.
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۰
کد خبر: ۱۴۰۱۸
به گزارش گرداب به نقل از سایبربان، شرکت آمریکایی نورس (Norse) از شرکت‌هایی است که در زمینه‌ی تشخیص حملات سایبری فعالیت دارد. این شرکت حملات سایبری را به‌صورت زنده رصد می‌کند. نورس زیرساخت‌های بین‌المللی پراکنده‌ای را در سراسر دنیا در اختیار دارد. همچنین این شرکت در ۵۰ کشور حضور دارد و مالک بیش از ۱۶۰ دیتا سنتر است.

سازمان امنیت ملی آمریکا با استفاده از ابزار این شرکت اطلاعات سراسر را دنیا به دست می‌آورد. تامی استیانسن (Tommy Stiansen)، مدیر ارشد فناوری نورس گفت: «ما آنچه را که در پشت نرم‌افزارهای بخش صنعت فعال است، موردبررسی قراردادیم. در حال حاضر ما در سراسر دنیا حدود هشت میلیون شبیه ساز داریم که این شبیه‌ساز حجم عظیمی از اطلاعات را گردآوری می‌کند.» این شرکت شش هزار نرم‌افزار را شبیه‌سازی کرده است.

این شبیه‌سازی‌ها از دوربین‌های مداربسته گرفته تا سیستم‌های اسکادا، PLC ها و سامانه‌های ATM پیشرفته‌ی فعال در بخش اقتصادی را در بر می‌گیرد. چیزی که در آن‌ها شبیه‌سازی‌شده است، کدهایی است که در پشت این برنامه‌ها قرار دارند.

در شکل زیر شرکت نورس با استفاده از حس‌گرهایی که در اختیار دارد اطلاعات زیر را به دست آورده و مدعی شده که این حملات از ناحیه‌ی ایران اتفاق افتاده است.

وی مدعی شد که محققین سایبری نورس آسیب‌پذیری‌های شکل بالا را شبیه‌سازی کرده‌اند.

مدیر ارشد فناوری این شرکت ادامه داد: «اصولاً افرادی که این آسیب‌پذیری‌ها را ردیابی می‌کنند، رصد می‌شوند و درصورتی‌که رفتار آن‌ها خطرناک باشد با رفتاری مسئولانه آن‌ها را افشاء می‌کنیم. ما همچنین از تحلیلگران فیوژن که در نیروی هوایی فعالیت می‌کنند و تحلیلگران ضد جاسوسی و سایبری استفاده می‌کنیم تا دید بهتری نسبت به شبکه‌های متخاصم پشت پرده بیابیم. البته این تحلیل‌ها به آنالیزهای جغرافیایی ما نیز پیوند خورده است که اطلاعات زیادی در اختیار ما می‌گذارد.»

لازم به ذکر است که شرکت نورس قبلاً در مورد فعالیت‌های سایبری ایران گزارشی ارائه کرده بود که در آن به ایران هراسی پرداخت تا از این راه اذهان مردم را به سمت تهدید بودن ایران در حوزه‌ی سایبری سوق دهد.
برچسب اخبار:
برچسب ها: نورس ، تله ، سیا
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد