Gerdab.IR | گرداب

وزیر دفاع انگلیس:

عقب نشینی نظامیان انگلیسی از افغانستان در سال 2014

تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۳۸۹

وزیر دفاع انگلیس تایید کرد که نظامیان بریتانیایی طی چهار سال آینده عقب نشینی از افغانستان را آغاز می کنند.

به گزارش گرداب، وزیر دفاع انگلیس گفت: "طبق یک جدول زمانبندی مشخص که انتظار می رود فردا سه شنبه در کنفرانس بین المللی در کابل مطرح شود، نیروهای افغانی در سال 2014 مسئولیت برقراری امنیت در کشور خودشان را برعهده می گیرند."

"لیام فاکس" در عین حال تصریح کرد که نظامیان انگلیسی در سال 2014 از افغانستان خارج می شوند و تنها برخی از پرسنل ارتش برای آموزش نیروهای افغانی در این کشور باقی خواهند ماند.

به نوشته بی بی سی، دولت انگلیس در حالی تصمیم به عقب نشینی نظامیان خود از افغانستان می گیرد که اخیرا لندن از افزایش کمک های خود به این کشور خبر داده است.

روز گذشته یک اعلامیه رسمی از سوی دولت انگلیس که یک نسخه آن به ایندیپندنت ارسال شد، نشان داد که طبق یک طرح مخفیانه، نظامیان انگلیسی در سال 2014 از افغانستان خارج خواهند شد.

این اعلامیه رسمی فاش کرد: "حامد کرزای" رئیس جمهوری افغانستان در کنفرانس بین المللی که سه شنبه جاری در کابل برگزار می شود، از ارائه یک جدول زمانبندی خاص برای واگذاری مسئولیت برقراری امنیت به نیروهای افغانی خبر می دهد.

در این اعلامیه آمده است که جامعه بین الملل حمایت خود را از اهداف کرزای درباره اجرای عملیاتها توسط نیروهای امنیت ملی افغانستان در تمام ولایتها در پایان سال 2014 اعلام می کند.