Gerdab.IR | گرداب

گوگل پلاس با یوتیوب متارکه کرد

تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۴

گوگل دیگر صلاح نمی‌داند که پروفایل کاربران +Google در تمام پلتفرم‌های این شرکت مورد استفاده قرار بگیرد.

خدمات شبکه اجتماعی گوگل که با نام +Google شناخته می‌شود خود را برای تغییرات گسترده آماده می‌کند و از مهم‌ترین تصمیمات غول اینترنتی جهان در این زمینه این است که به زودی خدمات +Google از سرویس تصاویر ویدیویی یوتیوب به طور کامل جدا می‌شود.
 
 
به گزارش گرداب به نقل از ایتنا کاربران گوگل تا کنون می‌توانستند اطلاعات یا تصویر ویدیویی خود را به صورت مشترک و همزمان روی +Google و یوتیوب منتشر کنند و به عبارت دیگر در دو پلتفرم مذکور یک سیستم یکپارچه برای به‌اشتراک گذاری اطلاعات در اختیار داشته باشند.
 
اما شرکت گوگل روی وبلاگ رسمی خود اعلام کرد که تصمیم دارد هر سرویس و قابلیت را در جایگاه مناسب و اصلی خود قرار دهد و بر اساس تصمیمات خود، ارتباط یکپارچه میان +Google و یوتیوب را قطع می‌کند.
 
«برادلی هورویتز» مدیر مرکز به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات گوگل در وبلاگ این شرکت نوشت: «زمانی که ما +Google را عرضه کردیم، به کاربران کمک کردیم تا بتوانند اطلاعات و محتویات مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند، به اشتراک بگذارند و مانند زندگی واقعی آنها را مورد استفاده قرار دهند.»
 
او در ادامه توضیح داد: «زمانی که چنین قابلیتی را در اختیار کاربران خود گذاشتیم، برخی گزینه‌ها پیش‌رویمان بود که به واسطه آنها قابلیت‌های +Google را ارتقا دادیم. اما هم‌اکنون زمان آن فرا رسیده است تا دوباره به این پلتفرم اجتماعی فکر کنیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم.»
 
شرکت گوگل اعلام کرد که بر اساس تصمیمات جدید خود دیگر صلاح نمی‌داند که پروفایل کاربران +Google در تمام پلتفرم‌های این شرکت مورد استفاده قرار بگیرد و قابلیت‌هایی از جمله سیستم پلتفرم‌های متقاطع و استفاده همزمان از تمام سرویس‌ها با یک پروفایل در +Google به کار گرفته شود.
 
مرکز توسعه خدمات ویدیویی یوتیوب که از زیرمجموعه‌های گوگل محسوب می‌شود نیز در وبلاگ رسمی خود نوشت که اجبار برای ارتباط میان +Google و یوتیوب پس از این وجود نخواهد داشت و بر این اساس کامنت‌های منتشر شده در یوتیوب روی حساب کاربری اعضای +Google منتشر نمی‌شود.