Gerdab.IR | گرداب

سیاست های اسرائیل در آفریقا

سایه سنگین موساد بر امنیت و اقتصاد قاره سیاه

تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۴

صدها سند و مدرک وجود دارد که نشان می دهد سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی سعی در نفوذ بر سیاست خارجی کشورهای آفریقای جنوبی به ویژه در خصوص فلسطین داشته است.

گروه امنیت سایبری گرداب- آفریقای جنوبی همواره هدفی برای سازمان های جاسوسی جهان بوده است و این سازمان ها تلاش داشته اند بر سیاست خارجی کشورهای این منطقه نفوذ کنند.

به تازگی اسنادی فاش شده بود که نشان می داد سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی – موساد – قصد داشته است به سیاست دولت آفریقای جنوبی به ویژه در خصوص تصمیم گیری های مربوط به فلسطین نفوذ کند.

در موارد بسیاری سیاستمداران آفریقایی با حمایت از فلسطین و محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، برای صهیونیست ها دردسر ایجاد کرده اند.
 
سیاست های مخرب رژیم صهیونیستی در آفریقا

بسیاری هستند که سالیان طولانی است به دستان پنهان رژیم صهیونیستی در جنگ آفریقا مشکوک بوده اند، اما ارزیابی ها، تصویر روشن تری را در این خصوص نمایان کرد.

رژیم صهیونیستی برخی از رژیمهای آفریقایی را مسلح کرده و در برخی دیگر از کشورها از جمله سومالی، سودان، اریتره و آفریقای جنوبی، بحران ها را تشدید می کند.

در سودان گزارش شده است که رژیم صهیونیستی به شورش ها دامن زده و یک سیستم ارتباطاتی در خصوص استراق سمع و حفظ امنیت ارتباطات از راه دور ریاست جمهوری را راه اندازی کرده است.

رژیم صهیونیستی در کنیا نیز شبکه های جاسوسی خارجی را راه اندازی کرده است.

این انتظار می رود که موساد در انفجار بمب در آفریقای جنوبی نیز نقش داشته باشد. رژیم صهیونیستی با عملیات تحت پرچم های دروغین قصد داشته است تا زمینه را برای حفاظت بیشتر از سفارت خانه های خود و شرکت های اسرائیلی توسط مقامات آفریقای جنوبی فراهم کند.

رژیم صهیونیستی از هواپیمایی «ال آل» خود برای عملیات جاسوسی استفاده می کند. کارمندان ال آل عملا جاسوسانی هستند که امکان حمل سلاح گرم را دارند و از دسترسی بدون محدودیت به فرودگاه ها بهره مند هستند.

تسلط بر منابع الماس آفریقای جنوبی و نظارت بر منابع اورانیوم و دیگر عناصر رادیواکتیو که در تولید انرژی هسته ای به کار می روند، از اهداف صهیونیست ها در این منطقه عنوان شده است.

معادن الماس آفریقا که عمدتا در سیرالئون، نامیبیا، آفریقای جنوبی، بوتسوانا و کنیا قرار دارد، حضور صدها صهیونیست به همراه همسران و فرزندانشان را در این مناطق ومجاور این معادن، رقم زده است.

«ونشیا» بزرگترین معدن تولید کننده الماس در آفریقای جنوبی است. ذخایر معدن الماس ونشیا، بیش از 102 میلیون قیراط برآورد شده است. این معدن که در استان لیمپوپوی آفریقای جنوبی قرار دارد، به هر دو صورت روباز و زیرزمینی فعالیت می ‌کند و حدود 3.066 میلیون قیراط الماس در سال تولید می ‌کند.

شرکتهای اسرائیلی در آفریقا، علاوه بر تجارت الماس در حوزه های کشاورزی، مخابرات و یا بخش های امنیتی نیز به فعالیت می پردازند.