Gerdab.IR | گرداب

موج شکایتها علیه اشلی مدیسون!

تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ۱۳۹۴

در حالی مدیران سایت مروج خیانت اشلی مدیسون جایزه 377 هزار دلاری برای دستگیری هکرهای خود تعیین کرده اند، شکایت از سایت یاد شده روز به روز در حال افزایش است.

به گزارش گرداب فارس به نقل از سیدنی مورنینگ نوشت، علاوه بر کاربران کانادایی و آمریکایی که در روزهای قبل از این سایت شکایت کرده بودند، هشت نفر دیگر در نقاط مختلف آمریکا سایت یاد شده را به علت ناتوانی در حفاظت از اطلاعات شخصیشان و نقض حریم شخصی تحت پیگرد قضایی قرار داده اند.
 
شاکیان جدید این سایت در ایالت های کالیفرنیا، تگزاس، میسوری جرجیا، تنسی و مینه سوتا زندگی می کنند. با توجه عضویت 37 میلیون نفر در سایت یاد شده انتظار می رود رقم غرامت مورد ادعای این افراد به میلیاردها دلار برسد.
 
سهل انگاری در نگهداری اطلاعات، نقض قرارداد و نقض حریم شخصی سه اتهام اصلی سایت اشلی مدیسون است.
 
بسیاری از این افراد می گویند برای افزایش امنیت خود در سایت یاد شده مبالغ خاص و اضافی پرداخت کرده اند تا در صورت وقوع هرگونه مشکل اطلاعاتشان پاک شده و از دسترس خارج شود، اما در عمل چنین اتفاقی نیفتاده است.
 
هم اکنون 10 گیگابایت اطلاعات 37 میلیون کاربر این سایت شامل اسامی، ایمیل ها، آدرس منزل، داده های مالی و تاریخچه پیام های ارسالی آنها به طور آنلاین در دسترس است.
 
کارشناسان می گویند انتشار این اطلاعات اثرات زیان باری بر زندگی شخصی و حرفه ای افراد دارد که برخی از آنها شاید تا پایان زندگی قابل برطرف کردن نباشند. برخی وکلای این پرونده که در جریان پرونده های حقوقی و قضایی برخی شرکت های فناوری دیگر مانند اپل، گوگل و هولو بوده اند می گویند شرایط موجود در پرونده اشلی مدیسون بی سابقه است.