Gerdab.IR | گرداب

توهم توئیتری العربیه در مورد ایران +سند

تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ۱۳۹۴

سایت العربیه فارسی با یک هشتگ ساختگی از مخالفت مردم سوریه و لبنان با دخالت تهران در امور کشورهایشان خبر داد.

به گزارش گرداب از باشگاه خبرنگاران خبرسازی یکی از شیوه تبلیغات ضدایرانی رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه و وابسته به کشورهای غربی و ارتجاع عرب است.

وبسایت العربیه‬ وابسته به شاهزاده‌های سعودی که تا چند ماه پیش به‌طور علنی از گروهک تروریستی داعش حمایت می‌کرد، در روزهای اخیر در تلاش است تا القاء کند که اقدامات جمهوری اسلامی ایران بر خلاف نظر شیعیان در کشورهای مختلف است.

در این راستا، «العربیه» در روزهای اخیر از انتشار بیانیه شماری از روشنفکران لبنانی و سوری علیه ایران خبر داد و بدون ارائه منبعی ادعا کرد این بیانیه بدون اسم است اما "یک منبع موثق" این خبر را در اختیار العربیه قرار داده است!توهم توئیتری العربیه در مورد ایران +سند


در ابتدای خبر این وبسایت سعودی که دولت مطبوعش از حامیان اصلی گروه‌های تروریستی در منطقه است، ادعا شده که شماری از روشنفکران و روزنامه‌نگاران لبنانی و سوری با صدور بیانیه‌ای خطاب به شیعیان لبنان و علویان سوریه نسبت به دخالت تهران در امور کشورهایشان و تلاش برای تجزیه این کشورها هشدار دادنده‌اند!

در ادامه خبر ادعا شد: "شماری از روشنفکران و روزنامه‌نگاران شیعه در هشتگ #بیروت_اللاذقیه، یادآوری کردند که هدف رژیم ایران که بارها بر زبان برخی مقامات این کشور جاری شده، تحکیم نفوذ منطقه‌ای این رژیم از صنعا تا بیروت، دمشق و بغداد است …"

اما اگر سری به شبکه‌های اجتماعی مانند توئیر بزنیم و بخواهیم با آن روشنفکران و روزنامه‌نگاران که نامه مذکور را برای العربیه فرستادند آشنا شویم، با اتفاق قابل تأملی مواجه می‌شویم.

توهم توئیتری العربیه در مورد ایران +سند


همانطور که در تصویر بالا مشخص است، هیچ موردی پیدا نشد.این تنها یک نمونه از خبرسازی‌های رسانه‌های بیگانه در پوشش خبررسانی علیه نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران است.