Gerdab.IR | گرداب

کاسبی شرکت آمریکایی از 37 میلیون قربانی سایت اشلی مدیسون

کاسبی جدید از قربانیان اشلی مدیسون

تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۹۴

دهها میلیون نفر از کاربران سایت هک شده و مروج خیانت اشلی مدیسون پس از افشای جزییات شرم آوری از زندگی خصوصیشان، ایمیل هایی از یک شرکت نوپا به نام Trustify دریافت کردند.

به گزارش گرداب فارس به نقل از تمپابی نوشت، این شرکت آمریکایی که شش ماه قبل تاسیس شده ابزار آنلاینی برای جستجوی داده های هک شده کاربران اشلی مدیسون طراحی کرده که به همه امکان می دهد از وجود یا عدم وجود آدرس ایمیلشان در میان داده های هک شده مطلع شوند.
 
اگر آدرس ایمیل فرد در میان اطلاعات هک شده موجود باشد، Trustify به کاربر هشدار می دهد که ممکن است این داده ها برای همیشه در کل وب پخش شوند و زندگی شخص را نابود کنند. همچنین لینکی به یک سرویس 67 دلاری ارائه می شود تا کاربران از طریق آن بتوانند اطلاعات افشا شده خود را مخفی کنند.
 
خدمات یاد شده با استقبال زیادی در غرب مواجه شده، به گونه ای که در هر یک ثانیه 500 جستجو برای یافتن ایمیل های هک شده از سوی کاربران صورت می گیرد. همچنین استفاده کاربران سایت اشلی مدیسون از خدمات پولی حذف داده های هک شده نیز درآمد خوبی برای Trustify به ارمغان آورده است.
 
البته بسیاری از صاحب نظران هم از Trustify به علت سوءاستفاده از نگرانی کاربران اینترنت و نقض حریم شخصی آنها برای کسب درآمد انتقاد کرده اند. آنها می گویند در واقع این شرکت به جمع هکرها و هرزنامه نویسانی پیوسته که سالهاست از داده های مسروقه کاربران در فضای مجازی سوءاستفاده می کنند.