شرکت اسراییلی Genieo، اطلاعات نام کاربری و کلمه‌ی عبور کاربران سیستم‌عامل مکینتاش را به سرقت می‌برد.
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۲
کد خبر: ۱۵۳۵۳
به گزارش گرداب از سایبربان، اخیراً، محققان امنیتی طی آزمایشی به این نتیجه رسیده اند که جدیدترین نسخه‌ی آگهی‌افزار شرکت Genieo، اطلاعات نام کاربری و کلمه‌ی عبور کاربران سیستم‌عامل مکینتاش را بدون اجازه‌ی آنها از نرم‌افزار Keychain به سرقت می‌برد.
 
شرکت اپل نرم‌افزار مدیریت کلمات عبوری بنام Keychain دارد که اطلاعات نام کاربری و کلمه‌ی عبور همه‌ی حساب‌های اینترنتی کاربر را در خود ذخیره می‌کند؛ حساب‌های مانند، ایمیل‌ها، iCloud و ... . درواقع کاربر پس‌ازاینکه اولین بار به‌حساب کاربری خود وارد می‌شود، این نرم‌افزار، اطلاعات نام کاربری و کلمه‌ی عبور آن حساب را درون خود ذخیره و نگهداری می‌کند. در دفعات بعدی هنگامی که کاربر وارد حساب کاربری خود می‌شود دیگر نیازی به وارد کردن مجدد اطلاعات نام کاربری و کلمه عبور خود ندارد.
 
شرکت اسراییلی Genieo، به‌تازگی آگهی‌افزار مخربی را تولید کرده است. این شرکت به دلیل تولید بدافزار و دیگر نرم‌افزارهای مخرب، بسیار شناخته شده است.
 
نکته جالب توجه اینجاست که سامانه‌ی ضد بدافزار مکینتاش آگهی‌افزار Genieo را به‌عنوان بدافزار نمی‌شناسد و مانع فعالیت آن نمی‌شود. سؤال اینجاست که آیا اپل از سابقه‌ی این شرکت و مخرب بودن آگهی‌افزارهای آن اطلاعی ندارد یا اینکه یا Genieo همکاری دارد؟
 
شرکت اپل در این مورد هیچ‌گونه اظهارنظری نکرده است و برای برطرف کردن این مشکل نیز هیچ‌گونه اقدامی را صورت نداده است.

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد